Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kaptam meg a kombinált...

Ma kaptam meg a kombinált tesztem eredményét: pozitív a kockázata down korra, vagyis 1:110 arányban. Tényleg aggódnom kell? Volt már akinek fals eredménye lett?

Figyelt kérdés

A vérvételemnél a PAPP-A lett 8,99ug/mol, vagyis ez 0,55 MOM érték, ami a nővér szerint kicsi.

A többi érték jó lett, uh is normális.


2008. okt. 8. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is ebbe a cipőbe jártam pár hónapja!Nekem 0.51 mom lett az afp-m meg hozzá még magas a béta hcg is és nekem 1:79 volt a kockázat a down kórra!Azóta +csináltattam a mgzatvízvételt(szőrnyű volt),de legalább tudom,hogy egészséges a pici lánykám!
2008. okt. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
1:150 alatt további vizsgálatokra küldenek. Az amniocentézis (magzatvízvétel) 100%-os biztonsággal megmondja, hogy kell-e aggódnod a babád miatt. Szerintem fogadd el az orvosod tanácsát, és járj utána a dolgoknak további vizsgálatokkal. Természetesen lehet, hogy fals eredmény. Ezért érdemes még további vizsgálatot csináltatni.
2008. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1:250 alatt nagy az esély a betegségre, ráadásul az AFP-d is alacsony, ami szintén Down kórra utal. Mindenképp végeztessétek el a magzatvízvételt, fő a biztonság.

A 12. heti UH-n semmi rendellenességet nem láttak?

2008. okt. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Attol tartok, hogy ez az egész egyben üzleti fogás is.

Valahogy számítottam erre amiért a legolcsobbikat választottam.

Ezután majd biztos az jön, hogy a "magzatvízvétel elkerülése végett" mehetek a négyes tesztre is további tízenezrekért.

Hiába!! A legjobb üzlet a kismama! És egyben a leg kiszolgáltatottabb is! Vajon miért nem ingyenes, ha ennyire jó?Megbizható!

2008. okt. 8. 18:18
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ingyenes volt a kombinált teszt, és csak 24 éves vagyok.

1:50000-hez lett az arány.

Kétlem, hogy ez a pénzről szólna.

2008. okt. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászolónak!

Bocsi de én még AFP-n nem voltam. Az majd 2 hét múlva lesz!

2008. okt. 8. 18:19
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem volt ingyenes.
2008. okt. 8. 18:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggodnod, csak ha a magzatviz vizsgalat is pozitivat mutat. 1:150 alatt mindenki veszelyeztetett.


Én az istván kórházban voltam, nekem is ingyenes volt, csak annyi volt, hogy szolni kellett, hogy en szeretnek ilyen vizsgalatot.


A magzatviz vizsgalatot vard ki, csak utána aggódj! (tudom, konnyu mondani, akkor is)

2008. okt. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azt elfelejttem, hogy a vérvételem után a néni aki bevitte a gépbe az egyéb-nagyon fontos-adatokat, teljesen analfabéta volt a számítógéphez és a végén még én segítettem neki. Kollégáktól persze nem kért segítséget, inkább szórakozott legalább egy órát, mígnem egy fiatalabb kollégája zárta a dolgot.

Elképzelem ha ez a néni vitte gépre a vérvételi eredményemet!.....

Sajnos sok múlik a pontos adatbevitelen is...

2008. okt. 8. 18:32
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia, az első vok!Nekem csak ez atripla teszt volt a 16.héten,de kapásból elírták a baba korát 3 héttel!Lehet ez hozta ki a fals eredményt nálam!Szívem szerint én is megkerestem volna azt az embert aki csinálta,de messze volt és amúgy is reménytelen!Én inkább fizettem volna a kombinált tesztért,mint a szúrás,de így legalább biztos vagyok,h egészséges!Ha nálad is javasolják,fogadd el!!Inkább most derüljön ki,ha baj van!Szörnyű,tudom,én 2 hónapot sírtam végig,hagyjuk,h ki hibájából!
2008. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!