Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, nektek hogyan telik...

Kismamák, nektek hogyan telik egy napotok?

Figyelt kérdés

Én reggel hatkor szoktam kelni. Kávézok (sok tejjel, cukorral és tejszínhabbal) utána megreggelizek. Reggelire általában valami egészségeset eszek mint pl ma ettem natúr joghurtot, ezt összekevertem 25dkg túróval és belefacsartam egy narancs levét, a húsát pedig belevágtam így majdnem olyan, mint a bolti, csak egészségesebb. Tízóraira ettem egy almát, kitakarítottam a nappalit és nemsokára megyek du-i iskolába. Este odateszem a vacsorát ami csirkecomb lesz és párolt zöldségek ill még mákos bobájkát sütök, ha kapok a lidl-ben darált mákot :) a tetejére pedig vanílipudingot teszek :) este még felmosok utána olvasok, párom nyomatja az új ps-ét és alvás :) holnap védőnő :)

Nektek hogy telik el egy nap? Van valami amivel lekötitek magatokat? Hány hetesrk vagytok?

23hkm


2017. jan. 12. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Én reggel kicsit takarítok, vásárolok tejet-kenyeret-tojást ha szükséges (a nagyobb vásárlást közösen intézzük a férjemmel). Reggelizek, majd töltöm az időt a laptop előtt, később odateszem az ebédet, nagyjából kettőkor jön a férjem, sokat nem vagyok egyedül :)

Aztán ebédelünk és általában lusti utána, filmezés ilyesmi majd vacsi.

Néha megyek terhestornára és a barátnőimmel is szoktam találkozni délutánonként. Hétvégén általában társasozunk a barátokkal, ilyesmi.


26hkm

2017. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Munkával telt, meg pihenéssel.

Vendéglátós voltam, amikor dolgoztam 12 óra volt a műszak, amikor otthon voltam pihentem, meg a házimunkát megcsináltam.

Az étkezésre nem figyeltem így, ettem ami volt, vagy amit kívántam.

Reggel kávéztam, de reggelizni nem tudtam. Csak kb 10 körül ettem először.


37. hétig dolgoztam, szóval ez ment, aztán meg a baba dolgait vettem meg, készítettem össze.

2017. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

6:30kor kelek, kis torna, zuhany. 7kor keltem az ovist, öltözés, ovi, munka. Délután ovi, most ebben a hideg időben hazajövünk, egyébként játszótér. Péntekenként gyerekkönyvtár.

18 körül hazaér a férjem, ő fürdet és vacsit készít. Kis társas vagy színezés, gyurmázás stb. Esti mese, a lányunk f9 körül alszik.

Filmnézés, olvasás, beszélgetés, összebújás a férjemmel.


Főzés, takarítás a hétvégén.


32hkm

2017. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van két "nagy" gyerekem, úgyhogy nem sokat unatkozok. :)

Reggel 5-kor kel a férjem, onnantól nincs alvás, mert motoszkál és motyog egyfolytában. Aztán kel a nagyfiam 5.45-kor, neki csinálom a reggelijét, piszkálom, hogy egyen, mert ha rajta múlik, elvan délután négyig egy üveg üdítőn.

Valamikor közben iszok egy tejeskávét, ez a reggelim.

6.30-kor kel a kislány, neki is teszek el reggelit, megfésülöm, útnak indítom őt is a suliba.

Utána ma pl. havat lapátoltam. :(

Begyújtás, tűzre rakás fél óránként: ezzel akár el is menne az egész nap.

Délelőtt kicsit lustálkodok, netezek, olvasgatok, stb.

Utána megcsinálom az ebédet, mire a kicsi hazaér (12.30-13.30 között) kész legyen. Vele átnézzük a leckét, mire a nagy megjön. Ha a kicsi nem olyan éhes, akkor együtt eszünk hárman, ha igen, akkor egyikükkel ebédelek, a másikkal csak beszélgetni szoktunk ilyenkor.

Közben persze kapnak enni a kutyák és macskák is, mondjuk önmagában nem sok idő, de mire mindenki megkapja a simogatás és vakargatás adagját is, addigra elmegy az idő. :)

Délután intézem még, amit kell, postára megyek, elugrok boltba, pakolászok kicsit, stb.

Utána hazaér a férjem, és onnantól inkább együtt vagyunk, ilyenkor már nem csinálom meg csak azt, amit tényleg muszáj, tehát nem ilyenkor állok neki mosni és vasalni.

Ha érzem, hogy fáradok, meg nagyon feszeng a pici, akkor kicsit ledőlök, megnézem a híreket, olvasgatok egy kicsit, tehát elég laza és kényelmes a napirendem, de pont jó, hogy ne egyen meg az unalom egész nap. :)

33 hkm

2017. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyeztetett vagyok (barnázás, görcsök voltak), tehát nem dolgozom.

Reggel általában akkor kelek, amikor a férjem (6:30), csak én még ágyban maradok, iszok egy nagy tejeskávét (kb. 3.5dl tej, 0.5dl kávé), (nagy ritkán visszaalszok, amikor elmegy).

Reggelire kb. 10-kor ettem teavajas-kiflit, volt itthon tegnapi kifli, így ma nem ugrottam le a kisboltba.

Fasírozott lesz a mai menü cukorborsó főzelékkel, lassan nekiállok, úgy csinálom, hogy holnapra maradjon, holnap csinálok a maradék cukorborsóból egy levest.

Közben rendet rakok, ha kell, amit éppen látok, konyhát is rendbe teszem, főzés után (mosogatás, elpakolás, tűzhely, stb.).

Lassan költözünk, így neten vagy szülős videókat nézek, meg kismamás oldalakat olvasgatok :P, vagy épp a lakberendezéshez válogatom a bútorokat képek alapján, tehát a laptop előtt az ágyban töltöm a nap nagy részét. M3-on megy a Szomszédok azt is szoktam nézni.

Délután 4 után jön haza a férjem, én újra eszek vele is (2-3 óránként ennem kell valamennyit, mert rosszul vagyok különben).

Aztán punnyadunk.


Kedden voltam a védőnőnél, jövő pénteken megyek a 18. heti kötelező UH-ra, talán megtudjuk, hogy mi lesz a neme, a férjem most nem tud jönni, délre megyek és spórolunk a szabadságával a költözésre és a baba születése utáni időszakra, majd kérek képet. :)


17hkm

2017. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsés vagyok, mert otthonról dolgozhatok. Általában 9-fél 10-ig alszom, utána dolgozom, ameddig van munka (néha egész nap, néha semennyit, nagyon változó), közben tv-zek vagy zenét hallgatok. Ha nincs munka, akkor van hobbim, azzal foglalkozom. Vacsira ér haza a férjem.
2017. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6kor kelünk a lányunkkal, megy bölcsibe, aztán mi dolgozni. Ott vagyok 4ig jobb esetben,majd megyek a bölcsibe, a délután a gyerekről szól. Férjem is vmikor hazaér, van, amikor hamarabb mint én, máskor csak este/éjszaka. Házimunkát bejárónő végez, főzni nem kell, mert mindenkinek van hol ennie, vacsorára mindig hideg étel van. Hétvégén együtt vagyunk mindig, kivétel, ha vmelyikünknek külföldre kell utaznia. Első gyereknél 39.hétig dolgoztam (40.héten szültem), most sem tervezem hamarabb abbahagyni. :)
2017. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az utolsó évem az egyetemen, 11 hetes terhes vagyok.

Reggel szerencsére nem kell ébresztőre kelnem, szóval van, hogy már 7-8 között ébren vagyok, akkor reggel a vőlegényemmel vagyok, de ha fáradt vagyok, simán alszok 11-ig is, ő akkor már általában nincs itthon.

Utána tornázok, Instagramozok, szétnézek az online boltokban, olvasok, sorozatozok, reggelizek, elpakolok itthon, aztán vagy elmegyek ebédelni a párommal/barátnőimmel, vagy főzök, ha olyanom van.


Délután rohangálok ide-oda, barátnőzök, amíg voltak vizsgáim, tanultam, de szerencsére a vizsgaidőszakot már decemberben sikerrel teljesítettem. Este vagy van valami programunk együtt a vőlegényemmel, vagy itthon vagyunk és pihenünk, esetleg én megyek valamerre a barátnőimmel.

Most gondolkozok azon, hogy megtanulok egy 4. nyelvet is, úgyis itthon leszek a picivel majd, az időm engedi majd.

Plusz most télen többször mentünk korizni is, nagyon szeretem.

Most egyedül vagyok, mert a vőlegényem elutazott reggel síelni a barátaival, szóval kb. egész nap pizsamában vagyok, 4 körül átjönnek a barátnőim (kettő picibabával, szóval szerintem babázni fogunk végig), beszélgetünk, sütünk sütit, ilyesmi csajos programok.:)


Próbálok figyelni arra, hogy most is egészségesen egyek inkább, de nagyon kívánom az édességet és a szénhidrátot. És élek azzal a kifogással, hogy "szabad, kettő helyett eszem". :D

2017. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!