Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom hogy döntsek,...

Nem tudom hogy döntsek, érdekel a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!kulfoldon elek,és nincs kitől tanácsot kérjek,ezért fordultam hozzatok.9 hetes terhes vagyok,van egy 15 hónapos lányom és egy 7 éves fiam.A férjem hallani sem akar a babarol,nagyon ellenzi.Azt mondta nem bírja meg egyszer végignézni a kínlódásomat egy babával.Persze en sose éreztem kinlodasnak :) Szóval elmesélem mi történt velünk,'mert nekem ez csoda szamba ment:

Beleegyeztem az abortusz a,itt nálunk tablettás módszer van.Kertem rá időpontot ,kívántam és elmentünk.lezajlott a vizsgálat előtte és mondta a nővér kb fel óra max egy és megkapom a tablettát és mehetek haza.Rendben,gondoltam és leültem a váróteremben.Telt múlt az idő és szólítottak.aGondoltam,na most vége és borzasztóan éreztem magamat.Kimentem.De sehol egy orvos,ápoló.Kerdezem a recepcióst mi történt?Azt mondta kiderült holnap senki nem lesz itt így ma nem kaphatom meg a gyógyszer első adagját!!Nem lehet abortusz ma!En úgy meg örültem,hogy arra nincs szó.Adtak másik időpontot holnapra és hétfőre de úgy érzem isten volt aki ezt nem engedte szerdán megtörténni,és en szeretem a babámat!

Kérlek,adjatok erőt,hogy elmondjam a páromnak,mert már az elején kijelentette hogy ő el is hagyna és távolról támogatna de nem bírna több gyereket!

Nehéz lenne,persze de ha két ember szereti egymást mindent megold!En belehalnek ha megölnem a babát.Nincsenek szüleim,meghaltak,ezért kérem a ti tanácsotokat.Bocs a hibákért a telefonom javít...


2017. jan. 14. 08:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Bár, abszolut megértelek, de a férfiak máshogy vannak bekötve( általában), mint mi nők.

Ha azt mondja, hogy sok lesz neki a három gyerek, akkor borítékolhatod a válást, amennyiben megtartod.

A mi házasságunk is 2 gyereket bír el, ezért mindent meg is teszek, hogy ne essek teherbe. A férjem lehet, hogy kötelességtudatból próbálkozna, de három gyerek a családunk széthullásához vezetne.

Ha a te férjed ilyen kategórikusan kijelenti, hogy nem akar harmadikat, akkor jó, ha szó szerint érted.

Lehet elitélni, meg savazni, de gondolkodj el, hogy 3 gyereket szeretnél e egyedül nevelni.

Persze lehet, hogy meggondolja magát, de úgy készülj, hogy nem fog nagyon erölködni.

Mindig leírom, most is: az óvszer egy nagyon hatékony védekezési módszer, tessék használni!

2017. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Meg annyit hozza fűznek,anyagilag nem okoz gondot,szép nagy házunk van és minden egyéb amire szükség van megvan.Koszonok minden véleményt előre is!
2017. jan. 14. 08:21
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Hat igen,ez a gond amit te is leírtál,nehéz nekem ez az egész...szeretem öt,életem szerelme és nem szeretném nélküle folytatni.Ah...nem tudom mit tegyek.
2017. jan. 14. 08:23
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Ülj le a pároddal és mondd el neki, hogy nem tudod elvetetni a babát, belehalnál. Ahogy ide leírtad. És bízz abban, hogy megérti.

Én alapvetően nem vagyok abortusz ellenes. De ha te tényleg ennyire szereted már a babát, akkor ne vetesd el! Lehet életed végéig bánnád.

2017. jan. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha elveteted örökre tüske marad benned,ami miatt majd a férjedet hibáztatod (ez teljesen érthető) ilyen esetben szinte mindegy hogyan döntesz a kapcsolat szempontjából. Ha megtartod ő fog neheztelni rád,ha nem te fogsz rá. Hallgass a szívedre,ha tényleg ennyire szereted ezt a babát,soha nem bocsájtanád meg a férjednek,hogy az ő unszolására elvetetted. Unokatestvérem fiatalon esett teherbe,hallgatott a párjára és elvetette. Együtt vannak még,de nagyon rezeg a léc,mert 2 éve próbálkoznak (már megvan minden ami akkor nem volt:ház,kocsi stb) csak most épp a baba nem jön. Szomorú de egyre többet veszekednek,unokatesóm megbánta,mai napig számolja hány éves lenne a gyerek...
2017. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Ezt csak ti ketten tudjátok megbeszélni, nincs olyan tanács vagy vélemény, ami alapján meg tudod jósolni, hogy alakul majd az életetek és kapcsolatotok. Ráadásul ugye nem ismerünk titeket.

Ha próbálok etikai megfontolások nélkül csak okoskodni (bár bevallom, én ezek miatt is megtartanám): akkor vagy elveteted és ez az akaratod ellenére való, alárendelt döntés fogja megmérgezni a viszonyotokat, bár persze az is lehet, hogy nehezebb napokon majd úgy véled, okosan döntöttél, vagy megtartod és ez esetben ő vagy állja a szavát és elhagy (ami a meglévő két gyerek érdekeit is "sérti"), vagy netán mégis megszereti, beleszokik. Az biztos, hogy ketten kellettetek ahhoz, hogy megfoganjon, (tehát ezt nem lehet egymás szemére hányni, és igazából már jó lett volna a második gyerek után tisztázni ez esetre a forgatókönyvet), pedig igazságtalannak érezhetitek, mindkettőtök másért, hogy a döntés mégis a te kezedben van, de egy gyereket nem lehet félig megtartani.

2017. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen megértelek. Próbáld neki őszintén elmondani, amit érzel. Ha ezután sem akarja, te pedig még mindig, akkor tarts ki.
2017. jan. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Még valami. Az is fontos, amit ő érez, te a te érzelmeid is pontosan annyira számítanak. Sok kapcsolat megy tönkre ilyen erőltetett abortusz miatt is, nem csak a megszületett nem kívánt gyerek miatt. Gondoljátok át. Közös felelősség ez is, de a védekezés is az volt, mégis terhes vagy.
2017. jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Nagyon jól esik,hogy ennyien írtátok.O azt mondta hogy megért engem,és ha akarom tartsam meg,de ő nem lesz képes végig élni és benne van hogy elmenekül.Nem azért mert nem szeret,de neki ez sok lenne.Nem rögtön elmegy szóval csak ha nem megy neki,előre megmondja sajnos ezt kell majd lepje...Öt is megértem,magamat is hat ezért nehéz.Elore nem látom a jövőt sajnos,így nem tudom mi lenne.A megszületett gyermekeim nem akarom hogy karát lássak a helytelen döntésemnek.Ezert gondolkozom ...Bárcsak könnyebb lenne
2017. jan. 14. 09:07
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le.Nekem minden válasz hasznos volt.Koszonom
2017. jan. 14. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!