Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés eredménye...

Cukorterhelés eredménye nektek milyen volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma kaptam meg az eredményt és a fehérvérsejt szám eltér a megfelelő 4,0-10,0 helyett 12,8 ami felett van

a hemoglobin 120,0-150,0 helyett 118,0 tehát a normál alatt van,az MCHC Hgb konc. 330-360 helyett 322 tehát ez is alacsonyabb mint kellene.

Szerintetek baj van?

Hétfőn kell mennem a dokimhoz ezért gondoltam,ha valaki érti ezeket akkor adjon tanácsot,hogy kell e izgulnom vagy nem vészes.


2010. máj. 5. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! a fehérvérsejtszám nekem is magasabb volt,12,7, az azt jelenti hogy gyulladás van ill. volt a szervezetedben valahol, azzal abszolut nem foglalkozott a védőnő sem meg a doki sem. A hegmoglobin és a hematokrit ha kisebb az a vashiány jele, egyébként nekem is kisebb volt, 114, de nekem a hematokrit is kisebb volt 0,32. Erre felírt egy gyógyszert a doki. Az MCHC-t nem tudom mi az. Az nekem jó volt.

Viszont a cukorterhelésem rossz lett, 4,2 és 10,1.... úgyhogy most diéta keményen.

2010. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi ari vagy azért ez megnyugtató volt :)

Neked meg sok sikert és kitartást a diétához :)

És boldog babavárást :)

2010. máj. 5. 14:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Szió!


Feh.vérsejtszám: 14,16

Granlocyta: 11,4

Ezek azért nem stimmeltek nekem, mert pont meg voltam fázva, attól volt, tehát valszeg Neked is vmi kisebb víruska bejutott, de a doki szerint ez semmi, a tiéd meg még jobb mint az enyém, úgyhogy no para! :-)


A többi amit írsz, szerintem is egy enyhe vashiány, azt sem gáz...terhességben előfordul, ha nagyon eltérne, akkor írnak fel vastablettát, de erre szerintem még nem.


jó egészséget!

2010. máj. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A fehérvérsejtszám terhesség alatt általában magasabb, ezzel ne foglalkozz. A vasat lehet, hogy majd picit kipótolják.

Izgulnod nem kell semmi miatt.


A kérdésedben a cukorterhelésről kérdezel, de a kommentben nem esik szó róla. Mennyi lett a cukorterhelésed, miért kérded?

2010. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

5.89 volt első mérés

7.95 volt 2 órával később...

az nem volt rossz sőt.

Neharagudj elég hülyén tettem fel a kérdést...igazad van :)

2010. máj. 5. 15:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tetted fel hülyén, csak ez lemaradt :)

A 2 órás terhelésesed pont a határ fölött van. Kórháza válogatja, hogy ezzel mit kell majd csinálnod. Nálunk ilyen értékkel már szigorú 180-200 grammos diéta van, de hallottam már olyat is, hogy ezzel csak az édességet kell elhagyni, míg máshol, már 7-nél is diétát írnak elő.

Melyik kórházba jársz?

2010. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ha a vércukorérték az oldat elfogyasztása után két órával 7,8 millimol/liter felettinek adódik, akkor biztosra vehető a terhességi cukorbetegség jelenléte. 7,4-7,6 millimol/literes határértéknél egy mérés alapján még nem jelenthető ki teljes biztonsággal, hogy terhességi cukorbetegség áll fenn, így a vizsgálatot ezekben az esetekben három-öt hét múlva újra megismétlik. "


[link]

2010. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 4.6 volt reggel, két óra múlva 4.9 lett.
2010. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazából már az éhgyomrid is magas...
2010. máj. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem is magas!

Nekem 4,2 és 7,1 lett, 200g-os diétára fogtak.

Bár nálunk tudom, hogy elég szigorúan veszik.....

De ne aggódj, ha diétáznod is kell, ki lehet bírni!

Jó babavárást!

2010. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!