Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek a cukorterhelés...

Akiknek a cukorterhelés eredménye alacsony lett (3 alatti), mit javasolt nektek a doki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

2.8 lett a terhelt vércukrom...

Azt mondák, hogy semmi teendő. Sokkal jobb, mintha magas lenne. Ehetek bármit nyugodtan.

Ez azért van, mert a hirtelen nagy mennyiségű cukorra - hirtelen nagy mennyiségű inzulint lökött ki a hasnyálmirigy. Úgymond: visszanyalt a fagyi. :)

2011. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennek nem szabadna ilyen egyszerűnek lennie. Az inzulintúltermelés miatti csökkent cukorszint nagyon nem tesz jót sem az anyukának, sem a babának. Gondolj bele: bekajálsz egy jó nagy adag édességet, és annyira leesik a cukrod, hogy bekómálsz. Lehet, hogy terheléses cukornál előfordul, nem tudom. Én a másik oldalt ismerem jobban, szinte egyáltalán nem termelek saját inzulint. De azt tapasztalatból tudom, ha az inzulin beadása után nem eszem eleget, rosszul leszek, mert leesik a cukrom. Ha túltermel a hasnyálmirigy, ugyanez történik.

Szerintem sürgősen vitasd ezt meg egy diabetológussal.

Az sem kimondottan igaz, hogy a magas cukor a nagyobb baj. A magas cukor hosszabb idő alatt okoz tartós károsodást, de egy-egy magasabb érték még nemn gáz, a hirtelen leeső cukor azonnal bajt csinál.

2011. febr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek egyet a másodikkal.Az alacsony érték egyetlen teendője,hogy mindig legyen nálad szőlőcukor,és előzz meg egy esetleges ájulást,mert az viszont veszélyes,de egyébként valóban semmi teendő ezzel az értékkel.Nekem sem volt.
2011. febr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem értesz egyet? Azzal, hogy ezt érdemes lenne megbeszélni szakorvossal? Igazad van, alapítsunk öngyógyító kört. Mivel a kérdés a terhesség témakörben lett feltéve, feltételezem, a kérdező babát vár. Tisztában vagy vele, milyen anyagok szabadulnak fel a szervezetedben, amikor túlzottan leesik a cukrod? És azt tudod, hogy ez milyen hatással van a babára?

De jogod van ahhoz, hogy ne érts velem egyet.

Még csak annyit, hogy egészségügyi kérdéseknél max a véleményünket, tapasztalatainkat írhatjuk le, de felelőtlenség lenne a Menj orvoshoz! megjegyzést lehagyni a végéről.

Második babámat várom inzulinfüggő cukorbetegként, láttam már ezt-azt az évek alatt. De ha az csupán ezen az oldalon írt válaszokra támaszkodnék, nem biztos, hogy egészséges lenne a lányom.

2011. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok. Beszéltem diabetológussal, amiket leírtam ő mondta. Nincs vele semmi teendő!

38 hetes kismama vagyok, és rengeteg sütit csokit édességet megettem azóta - nem volt eddig semmi gondom!

A háziorvosom is azt mondta (aki cukorbeteg), hogy egyek nyugodtan bármit (édességet is)!

A nőgyógyászom mondta, hogy örüljünk nagyon ennek az eredménynek!

Kedves kérdező! Nyilván elbizonytalanodtál - kérdezz meg orvost erről!

2011. febr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az "egyet nem értő" vagyok.Neked magas a cukrod,akkor nem értem,hogy tudsz véleményt nyílvánítani egy homlokegyenest más problémában.Nekem a kérdezőhöz hasonló alacsony vércukrom van,szintén babát várok,beszéltem orvossal is ezügyben,tehát nem értem mi bajod azzal,hogy válaszoltam vagy hogy nem értek egyet,de hagyjuk a kérdezőnek válaszoltam,nem veled fogok veszekedni.


Kérdezőnek:szőlőcukor,és vigyázz az ájulással,mert az nem egészséges,viszont alacsony vércukornál nagyobb a kockázat.Természetesen kérdezz meg egy orvost,de ő is ennyit fog csupán mondani,további teendó nem lesz ezzel.

Minden jót!

2011. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze, megyek hamarosan dokihoz, csak a para miatt kérdeztem.

Köszi a válaszokat.

2011. febr. 24. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!