Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek, ha a fiatalkorú...

Mit tennétek, ha a fiatalkorú lányotok babát várna?

Figyelt kérdés
2017. jan. 16. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Abortuszra biztos nem kötelezném. Nővérem volt abortuszon és majdnem 6 évig tartott teherbe esnie utána, amikor szerettek volna már. 1 gyerek sikerült csak. Volt kolléganőm pedig meddő lett. Tudom, hogy ez nem törvényszerű, de semmi garancia rá, hogy nem pont a lányom lesz a szerencsétlen kivétel. Magántanuló lenne szépen. Úgyis lehet érettségizni. Dolgozni nem küldeném el pici baba mellett, de itthon segítene vezetni a háztartást. Érettségi után mehetne dolgozni vagy szakmát tanulni.
2017. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Támogatnám a döntèsèben.

Nem tennèk erőszakot rajta közvetve sem, az abortusz erőltetèsèvel. Ugyanúgy a baba megtartására sem beszèlnèm rá.

Ez is tipikusan az az eset, ahol a megelőzèsèrt tehet legtöbbet a szülő.

2017. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Mellette álnék
2017. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

azért nem mindegy,hogy épp 14 múlt,vagy holnap 18.

Hány éves vagy?

2017. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Az első ugye nem gondolta komolyan, baba ellátása, besegítés a háztartásba és magántanulóként érettségizés egyszerre? Jó vicc volt! :)

A jelenlegi középiskolás tananyagot nem lehet egyedül otthon megtanulni (hidd el, én ismerem, és felnőtt vagyok, nem lusta és elégedetlen tini), max. magántanárral, amire egy vagyont költhetsz. Ezt jó ha mindenki tudja. A gyereknevelés meg 0-24 órás meló. Tegyük fel, hogy te, a nagymama dolgozol, hiszen a gyereked még csak fiatalkorú, vajon mennyit tudsz neki segíteni. És akkor még adnál át neki a háztartásból?


Őszintén? Ez egy nagyon nehéz helyzet. Valószínűleg a döntésbe bevonnám a gyereket is, ha meg akarná tartani a gyereket, akkor viszont számolnék azzal, hogy nekem kellene felnevelni. Halasztania kellene egy évet (terhesek nem járhatnak nappali tagozatra), de szülés után menne vissza a suliba. De ez sem tökéletes megoldás...


Az egész helyzet rettenetes szerintem. Én nagyon lányt szerettem volna, de fiú lesz, és most először van, hogy nem csak elfogadtam, hogy az lesz, hanem kimondottan örülök is neki...

2017. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Volt egy hasonló kérdés ma, 14 éves a lány.
2017. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Először elgondolkodnék azon , hogy mit csináltam rosszul , mi volt fontosabb a lányomnál , hogy ez előfordulhatott . Aztán vállalnám a következményeket ,és most már a lányom mellett lennék, és segítenék neki fölnevelni a bébit .
2017. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Mellette állnék, bíztatnám arra, hogy tartsa meg a babát és majd segítenék a nevelésében.
2017. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Első körben elmennék sétálni, nehigy hirtelen felindulásból agyoncsapjam.

Azután leülnék, és megbeszélném vele, hogy ugyan, hogy képzeli el a jövőjét? Ki a gyerek apja? Stb...

2017. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Az abortusz gyilkosság. Remélem nem akarod megöletni a saját unokádat.


Mindegy, hány éves, segíts neki felnevelni a babát.

2017. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!