Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Trombofiliam van es en eddig...

Kittyke777 kérdése:

Trombofiliam van es en eddig ugy tudtam, hogy erre csak az injekcio adhato terhesseg alatt. Viszont a leletem alapjan a nogyogyaszom Aspentert (aspirint) irt fel. Szerintetek valoban nem art a babanak foleg ha kicsi?

Figyelt kérdés
Valamiert ugy erzem nem ez a jo megoldas...mindig azt szajkozzak, hogy terhesseg allat nem jo ha gyogyszereket szedunk stb....most mer azt mondja a doki szedjek bogyokat injekcio helyett amirol viszont tudom h nem art a babanak....

2017. jan. 16. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Romániában élsz, ugye? Nem tudom a lehetőségeid, de terhesség alatt, az utolsó trimeszterben főleg az aspirint nem lehet szedni. Arról nem is beszélve, hogy bár nem tudom, milyen trombofíliád van, a legtöbbre az ilyen típusú gyógyszer nem jó (persze lehet olyan is, amire ez kell, de itthon nem ez a gyakorlat). A helyedben beszélnék egy belgyógyásszal.
2017. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ez kevés lesz,nekem aspirin is kellett,meg szuri is,de az aspirint abba kell hagyni a 26.héten legkésőbb.

kell a clexane is,keress másik orvost!

2017. jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Tisztazzunk.nehany dolgot, mielott elhamarkodottan itelkezunk egy orvos diagnozisa folott!


Trombofilia panelt csinaltal? Mi az ami homozigota lett? Mi az ami heterozigota? Csak az manifesztalodik ami homozigota...ha heterozigota ott a genpar egyik fele ellatja a feladatot.


Nekem tobb heterozigotam van a panelban a Leiden es a XI-es szerencsere rendben van. Az MTHFR homozigota...de az nem felelos a veralvadasert, a folsav felszivodasaert felel-ez esetben erdemes szedni folatot.

Nem tudom pontosan a nyolcbol.melyik volt heterozigota...de ha erdekel megnezem majd. Nos erre en is Aspentert szedek. Romania szerintem egyik legkivalobb nogyogyasz profjahoz jarok.

Ha vannak kerdeseid miert nem tetted fel az orvosnak?


Az en ferjem is orvos...rakedeztunk az aspenter szedesere 3. Trimeszterben...Bothallo rendellenesseget okozhat...olvastuk.mi is. DE a ferjem rakedezett a doki meg elmagyarazta h figyelni fog nagyon...es nincs bizonyitek az aspwnter mellekhatasara...nincs akkora kockazat h clexant kelljen szedni. Ha megis lat valamit szol es atterunk. De egyelore rendben van csak az Aspenter is.


Szerintem beszelj a nogyogyaszoddal. Ott a gyakorin alig ha kapsz megfelelo valaszt.

2017. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Meg evy.masik dolog. Az aspenter 75,mg aspirint. Tartalmaz. Ez a szervezet szamara elhanyagolhato.mennyiseg...bar az etkezesre erdemes odafigyelni ha lehet naponta 4-5x.



A rendes aszpirin 300-500 mg. Na azt tenyleg nem szabad varandosan szedni.

2017. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Csak az manifesztalodik ami homozigota...ha heterozigota ott a genpar egyik fele ellatja a feladatot."


Ez mekkora hülyeség.

Leidenből már a heterozigóta forma 8-szorosára emeli a trombózis esélyét és ezzel a vetélés, halvaszülés, korai méhlepény elöregedés esélyét is emeli. Totál ártalmatlan, mi?

2017. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha heterozigota akkor eleg az aspenter. Es akkor is eleg ha a Leidenen es a XI-esen kivul mas homozigota.


Nem kivanok vitaba szallni senkivel. Mindenki dontse el maga kinek hisz/nem hisz. Nekem az ismeroseim 80%-a orvos. Koztuk genetikus hematologus is.

2017. jan. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fenét elég. Az aszpirin nem akadályozza meg a vérlemezkék összecsapódását, mint az alacsony molekulasúlyú heparin.
2017. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Meg csak egy annyit hogy minden paciens es eset mas es mas. Ugyanaz lehet van akinek segit masnal nem. Tapasztalt orvost keress akoben bizol. Ha gondolod kerdezo ird meg privatban hol voltal orvosnal.


A gyakori nem az a hely ahova orvosi tanacsert kell jonni. Mert latatlanul itt mindenki szakember...

2017. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
francokat elég. én leiden heterozigóta vagyok,és szúrnom kell a clexane-t
2017. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség elejétől magasabb a trombocita számom,nem vészes,de a biztonság kedvéért Aspirin Protectet írtak fel. Ebben csak 100mg aspirin van. 28 hetes vagyok és még mindig szednem kell...
2017. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!