Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam orvosnál mivel két...

Eta89 kérdése:

Voltam orvosnál mivel két pozitív tesztem volt az orvosom azt mondta menjek vissza két hét múlva mert nem biztos még a dologban tegnap barnás folyásom volt szerintetek baj van?

Figyelt kérdés

január 9.-én kellett volna megjönnie

nagyon megvagyok fázva nagyon köhögök tegnap nagyon görcsölt a hasam és barnás folyásom volt

szerintetek lett valami bajom ?????


2017. jan. 20. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt senki nem tudja megmondani. Sajnos lehet vetélés is, de lehet, hogy csak annak a jelzése, hogy azonnal progeszteront kellene kapnod. Azonnal vissza kéne menned a barnázással a dokihoz (értsd: még ma), mert ha nem elég a progi, vetélés lesz.


Sok helyen írják, hogy normális a vérzés terhesség alatt, de ez nem igaz. Vannak, akik megússzák, de mások meg nem.

2017. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen. Azonnal orvoshoz mentem, 3 napig bent tartottak megfigyelésen és kaptam hormonpótlást. Szerencsére semmi gond nem volt, már 6 éves a kisfiam.

Szóval jelenthet gondot is, még ma menj orvoshoz!

2017. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De kedden is mikor az orvosnál voltam is volt barnázásom mondtam is neki meg látta -is rögtön mondta van elszíneződés utána csinált ultrahangot és azt mondta nagyon korai terheség lehet menjek majd vissza :-(
2017. jan. 20. 15:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor menj másikhoz, nehogy késő legyen.
2017. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 5 hetesen kezdtem barnázni, azonnal mentem dokihoz, aki azt mondta hogy progreszteron pótlás nem kell (nálam az rendben volt), de szedjek napi 2x3 szem Magne B6-ot, ennél többet nem tehet. 2-3 napig tartott a barnázás, utána elmúlt és azóta se jött vissza újra. A Magne B6-ot tovább szedtem. A helyedben rákérdeznék konkrétan hogy kell-e progi pótlás, és a Magne B6 végülis nem árt, ha elkezded szedni.
2017. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsi 3x2 szem Magne B6. fordítva írtam, előző voltam. :)
2017. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nekem is azt mondta hogy nagyon korai a terhességem és gondolom mondta volna ha baj ez a barnázás hisz látta és mondtam is neki

remélem nem lesz semmi gond

Köszönöm a válaszokat :-)

2017. jan. 20. 16:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"nekem is azt mondta hogy nagyon korai a terhességem és gondolom mondta volna ha baj ez a barnázás "

Én is 2 pozitív teszt után mentem orvoshoz, akkor még minden rendben volt, megállapította, hogy van petezsák, 4-5 hetes terhességet írt a papírra és azt, hogy 2 hét múlva menjek vissza.

Utána pár nappal volt a barnázás és mentem vissza. És nyugi, nagyon sok orvos nem mondja, hogy lehet gáz, hanem rálegyint.

Mivel az ultrahangon kívül mást nem csinált, így még ő sem tudja megmondani, hogy mi van. Valószínűleg ilyen félvállról veszi a dolgokat orvoshoz mentél.

Én a helyedben mennék másikhoz. De te tudod...ha te ennyire megbízol ebben az egyben.

Amúgy szintén egy saját tapasztalat. 36 hetesen volt vizsgálatom a kórházban, akkor vettek mintát tenyésztéses vizsgálathoz, ami ugye van 36 hetesen. Utána hazamentem, görcsölni kezdett a hasam, barnáztam. Bementünk a kórházba, ott közölték, hogy minek mentem be, nem mondták, hogy ez vizsgálat után teljesen természetes és hogy már nincs is vérzés? Na, eltelt 1-2 óra, 3 perces fájásaim lettek, de nem tágultam és korainak ítélték meg az indítást, így nem indítottak, hanem vártak. A kórházból szülésig már nem engedtek haza, viszont mind az én pulzusom nagyon felment a vérnyomásommal együtt, mind pedig a kisfiamé, megint eltelt pár nap, kiderült, hogy toxémiám van. Végül a 38. héten meg is indult a szülés, akkor született meg a kisfiam.

Szóval ennyit arról, hogy mennyire alapos orvosok voltak.

Ezt csak azért írtam le, hogy tisztában legyél vele, hogy ne bízd magad te arra, hogy szerinte szólt volna, ha gond lenne a barnázás.

2017. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdezed van-e bajod? Írjuk igen,fordulj másik dokihoz persze ha szeretnéd a picit,erre azt írod reméled nem lesz baj...:( De lehet sajnos! Én is úgy voltam mint te,és mint a többiek kaptam progipótlást koraterhesen,plusz szívhangig hetente kontroll uh.Gratula egyébként a picurhoz :)
2017. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A dokik egy része szerint amelyik baba menni akar, hadd menjen. Nem csinálnak semmit, csak várnak. A progipótlás pedig megmenthetné a terhességet, ártani akkor sem árt, ha mégsem az volt a baj.

Én mennek másik orvoshoz. Az orvosnak ez csak egy eset, neked a gyereked.

2017. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!