Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26hetes kismamák ti is megütit...

26hetes kismamák ti is megütitek idönként véletlenül valamiben a hasatok? Persze vigyázok, ahogy tudok de a hirtelen vagy nem kiszámitott mozdulatok miatt

Figyelt kérdés
Valaminek mindig bele ütközöm. Persze nem tul nagyon de ettöl is megilyedek. Mert amikor pedig a hasamra teszem a kezem amikor rugdal, annyira érezhetö. Azt nem értem az ö kis teste nem érzi amikor valami megnyomja a hasam? Jo értem én hogy magzatviz meg minden, csak azt nem értem ha én érzem öt, ö ezt hogy nem? Nem tud megsérülni?
2010. máj. 5. 22:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
30%

Apróbb ütéseknél szerintem még nincs gond, a magzatvíz megvédi, csak a nagyobbakat érezhetik. Vigyázni kell nagyon, mert nagy ütés következtében foltos maradhat a baba bőre, mint egy nagy anyajegy. Én is így születtem...

Biztos van hogy a baba is kisebbek rugdal, amiket te nem veszel észre, mert kicsik. Így van ez fordítva is, pici ütéseket ő sem érzi. De azért nagyon vigyázz magatokra:)

2010. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hol lettél foltos? és mennyire?
2010. máj. 6. 06:58
 3/12 A kérdező kommentje:
A legnagyobb problémát azz ajtók okozzák,amikor nyitom.sokszor surolja a hasam vagy enyhén megüti nem annyira hogy nekem fájjon.legfeljebb enyhén és kellemetlen.veletek mi történt?
2010. máj. 6. 07:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem egyik hétről a másikra hirtelen nőtt meg a hasam, és rendszeresen beütöttem ajtóba, falba, stb. Aztán elkezdtem úgy közlekedni a lakásban, hogy a hasamra raktam a kezem, így azt ütöttem be. Kb. 1 hét múlva már nem "használtam" a kezem, valószínűleg rögzült bennem a dolog, és már nem ütöm meg a hasam. A kezemen azért volt néhány szép folt.
2010. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem is gyakran történnek ilyenek. De nálunk gyakoribb, hogy a kisfiam megüti, vagy megrúgja a pocakom. Persze nem szándékosan. Biztos, hogy nem tud megsérülni.

Szerintem foltos sem lesz, ez csak egy babona. Ne aggódj.

2010. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
30%

Születésemkor a jobb karomon volt egy lila folt, kb 10 centi hosszú, tehát el lehet képzelni, hogy egy újszülött gyerek majdnem egész karját beborítja. Anyum megütötte a hasát, mástól mitől lehetett? És ismerek még ilyet. Az egyiknek a nyakán, a másiknak az arcán látszik...:(

Hálaistennek nálam a folt összehúzódott, meg én is megnőttem, és ma már 1 centis kb, egy nagy anyajegy, kicsit sötétebb mint a bőrőm. Rózsaszínes árnyaltú. Aki nem tudja hogy ott van, az szinte észre sem veszi:)

Első voltam:)

2010. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. máj. 7. 17:16
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát az ütéseket valahogy már kivédem , de mostanában már a fekvés nem megy. félek ahogy oldalt fekszem összenyomom.mert néha olyankor mocorog is.de már nagyon keveset mozog,ez is ilyesztő
2010. máj. 26. 14:05
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is aggódtam ezen, mert mindig nem tudtam "belőni" a méreteimet, és állandóan nekimentem mindennek. Röhejes voltam :-)

Megkérdeztem a dokit, és úgy magyarázta el, hogy egy vízzel teli tömlőt próbáljak meg összenyomni.

Nem lehet,mert akkora nyomás van benne, és ez védi a babót. Még vigyorogva azt is mondta, hogy max (és itt jelezte, hogy ez morbid lesz) szúrószerszámmal lehet megsebesíteni, de még azzal is nehezen, mert a hasfal+zsírocska+méhfal+lepény(ha mellső fali) kb 5-15 cm vastag. nekem megmérte az Uh-on, és 6,5 cm volt.


Szóval ne félj, nem lesz baja, tuti!!!!

A foltosodás meg szerintem bevérzés lehetett a szüléskor, vagy ilyesmi..., meg babona.


Jó egészséget!

2010. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

megilyedek=megijedek

ilyesztő=ijesztő


tanuljunk már meg helyesen írni

2010. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!