Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sos ebből lehet nagy baj...

Sos ebből lehet nagy baj terhesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Fájt a hasam mint menzeszkor ezért ilyenkor van egy masszirozo gépem és azzal szoktam megmaszírozni hogy ne fáljon meg utána jó meleg fürdőt szoktam venni és most is így tettem.Ezek után picit barnáztam és picit jobban fájt a hasam, akkor kellet volna megjönnie de nem jött meg. És másnap reggel teszteltem és kiderült jogy terhes vagyok!kb 5 hetes lehetek. Hívtam a nőgyógyászom mondtam neki hogy mivan és kérdeztem hogy ezzel árthattam a babának de nem mondott rá semmi értelmeset.Azt mondta hogy ha ártottam neki akkor elvetélek de hogy még olyan pici hogy ha meg is marad akkor se leszkomolyabb baja ha megszületik.Időpontot meg csak jövőhétre adott azzal a címszóval hogy úgyis még pici nem látna sokmindent. Most nagyon félek, lehet hogy a masszirozással meg a nagyon meleg fürdővel ártottam neki és lesz maradandó sérülése ha megszületik??Nagyon félek. :(
2017. jan. 24. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Maradandó sérülése nem lesz ettől, az biztos. Ha sikerült volna ezzel vetélést előidézni, akkor már megindult volna a vérzés. Sokmindent jövő héten (5 hetesen) se fog látni amúgy.
2017. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy terhes vagyok és nem is szeretnék elvetélni.Amikor menstruációs fájdalmam szokott lenni akkor szoktam megmaszirozni a hasam ezzel a géppel meg megnyugtat olyankor a nagyon meleg majdnem forro víz. Ha tudtam volna nem csináltam volna ezeket, elötte pár nappal teszteltem és akkor negatív lett a teszt azért hittem azt hogy megfog jönni. Félek hogy a forró víztől vagy az erős rázkódástól maradandó sérülései lesznek mert ezek után barnáztam is picit. :(
2017. jan. 24. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem akarok erzéketlen lenni, da ha ennyitől elmegy a baba akkor ott később is gond lehetett volna. Nagyon strapabíró a méh, egy kis lugiban van a kis manód. De a dokid hozzáállása kicsit gáz.. Nem keresel másikat? Én is 5hetesen véreztem, tetőtől taplig megvizsgáltak az ügyeleten azonnal. Itt pakol mellettem a kis csodám:)
2017. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtad, hogy terhes vagy, úgyhogy nem tehetsz semmiről. Ilyenkor csak egy 1 milliméteres osztódó sejt az embrió (ha egyáltalán ilyenkor már így hívják), nem gyerek, nem magzat. Maradandó károsodása nem lehet, mert nincs mi károsodjon, ha pedig nem marad meg, akkor ez masszázs és forró víz nélkül is bekövetkezett volna. Szóval nyugi.
2017. jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kicsit most megnyugtattatok remélem tényleg nemlesz baja a picinek. :(
2017. jan. 24. 10:44
 6/8 A kérdező kommentje:
És az hogy utána barnáztam az miért lehetett? A maszirozástól megerőltette vagy mi?
2017. jan. 24. 14:46
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

A barnázás a progeszteron hiánytól szokott lenni. Ezt mondtad a dokinak? Erre fel kellene írnia utrogestant, vagy duphastont és el kéne kezdened mihamarabb szedni. Én 5 hetesen ezzel mentem ügyeletre, hogy picit barnázok és azonnal írták is fel a progit és még aznap el is kellett kezdenem szedni. Nagyon sokan vannak ezzel így, hogy barnáznak és progi pótlást szednek. Keress csak rá az utrogestan-ra itt a gyakorin és jobban érteni fogod.


A forró fürdővel, ha ártottál volna, akkor már véreznél. Én is mindig főzöm magam a fürdő vízben. 5 hetes voltam, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, odáig néhány zuhanyzós este kivételével rendszeresen forró fürdőztem és semmi baja a babámnak.

2017. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos elvetéltem. :(
2017. febr. 19. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!