Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Édesapámnak a második házasság...

Édesapámnak a második házasságábol egy down koros baba szuletett, kiderult, hogy babat varok ezért mondta hogy mindenkeppen jol vizsgáltassuk ki magunkat. Igaz hogy orokolheti az en gyerekem is?

Figyelt kérdés
2017. jan. 25. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon sok minden befolyásolja, többek közt a szülők (főleg az anya) életkora is. Az biztos, hogy ilyen közeli rokonság esetén már én is kérném a vérvételt is, nem hagyatkoznék a 12. heti ultrahangra.
2017. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

sajnos nagyobb az esély, igen!

Ha nem akarsz magzatvizmintavételt, akkor prena vagy nifty teszt! Ilyen esetben én a kombinált tesztre egyáltalán nem költenék, mert az ugyis csak arányokat számol!Inkább beletenném a prenába!

2017. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
mármint a pénzt!
2017. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Fiataloknál szinte lehetetlen, hogy Downos legyen a baba. Te hány éves vagy?
2017. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
A down kórnak csak egy fajtája van ami öröklődhet. Ez a típusú down kór csak az összes eset kb 2-3 %-a. Nyilván jobb félni mint megijedni, de a fentiek miatt kicsi a valószínűsége az öröklésnek.
2017. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

22 eves vagyok a férjem 36

mindenképpen megcsináltatjuk a prenatesztet abbol is a plust,de még várni kell kicsit mert csak 8 hetes vagyok. nagyon félek elkeserítette apukám, igy is egy éve probálkoztunk a férjemmel mert pcos vagyok.

2017. jan. 25. 14:18
 7/18 anonim ***** válasza:
14%
Valószinűleg nem apukád, hanem második felesége az átörökitő. Egyébként sok downos szülő különlegesen boldog a gyermekével,akikből árad a szeretet. Ők nem fognak feleselni és szemtelenkedni,ők mindig boldogok.
2017. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
persze tudom,hogy ugyan ugy lehet oket szeretni. Látom is, hogy nagyon aranyos a kisgyerek és nem ugy nézek rá mintha barmi baja lenne sot eszembe se jut. Amugy még nem látszik rajta semmi en meg se mondtam volna ha apam nem szol.
2017. jan. 25. 14:48
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
Ha ilyen fiatal vagy, valószínű, hogy semmi baj nem lesz, és egészséges babád fog születni. De én amúgy ismerek egy anyukát, akinek 3. babája downos, imádja őt! A down kórosok képesek teljes életet élni, dolgozni, eltartani magukat, csak a tanulás nehezebben megy nekik, ezért fejlesztésre szorulnak. De amúgy nagyon szeretetteljes emberek.
2017. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
Vizsgáltasd is ki magadat. Nehogy ilyen gyereked szülessen. Nem vagyok abortusz párti, de a down-kór pont kivétel. Ha szülés után derülne ki, akkor intézetbe adnám. Több ismerősnek is ilyen gyereke van. Egyáltalán nem kivirultak. Mi okuk lenne rá ? Az egész családot tönkrette. Az egyik szülő nem tud dolgozni. Állandó figyelmet igényel a beteg gyerek. Alig jut idő az egészséges gyerekekre. A down-kóros veszi el a szülők engergiájának és figyelmények nagy részét. Ráadásul sok agresszív gyerekkorban. Nem biztos,hogy szándékosan, de vigyázni kell velük. Egyik húgomat egy ilyen fejbe dobta kővel. Úgy kellett összevarni. Máskor fojtogatta. Én soha nem merném kisebb gyerekkel egyedül hagyni az ilyet ezek után. Nekem bárki mondhat bármit. Egy down-kórost 30-40 éves korában is gondozni kell, ha olyan. Utána valószínűleg meghal. Nem élnek sokáig. Unokát ne is reméljen az ember tőlük. Dolgozni sem sok tud. Egyik ismerősé egy karikát sem tud rajzolni. Nincs annyi esze, hogy bajban beüssön 2 gombot a telón . 29 éves fiú. Dajkálhat az apja 70 évesen is. Le lehet pontozni, de nekem nem kéne ilyen gyerek. Persze egészséges is lehet fogyatékos pl. baleset miatt, de az más, mert nem eleve beteg volt. Egészségesen született. Jóval kisebb a kockázat.
2017. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!