Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól nem elkiabálás...

Mikortól nem elkiabálás szólni a közeli rokonoknak?

Figyelt kérdés
Szülök, testvérek, ti mikor mondtátok el nekik?
2017. febr. 1. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
A babona szerint a 12.héttől.mi rögtön elmondtuk amint orvos megállapította
2017. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már a legelejétől rosszul voltam, rájöttek 5 hetesen, a barátainknak is kénytelen voltam szólni róla, mert folyamatosan hánytam és hihetetlen lett volna mindig hányós vírust hazudni. Ha nem így alakult volna, 12. heti ultrahang után mondtuk volna el.
2017. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Babona szerint a 12. hèttől már nem elkiabálás. Az első babát 6 hetes terhesen elújságoltuk a nagyiknak, őt sajnos 8 hetesen elvesztettük. (Más nem tudta.) A következő három gyermekemről már csak a 12. hèten számoltunk be mindenkinek, családnak is.
2017. febr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

12. hét előtt csak annak mondd el, akivel megosztanál egy vetélést is. Anyukád, tesód pl., akivel olyan a viszonyod. Szerintem ezzel tudod jól eldönteni a "mikor-t".


Az elkiabálásnak nincs sok értelme, mert baj bármikor lehet, 40 hetesen is, ennyi erővel csak akkor közöld bárkivel, ha hazavitted a kórházból a babát. Nyugodtan mondd el bárkinek a 12. hét előtt is, akivel olyan intim a viszonyod, mint írtam.


Mi veszítettünk babákat 24 hetesen, így csak félidő után mondtuk meg a családnak az új terhességet. (Nem látszott még rajtam.)

2017. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A babona 12 hetes kort javasol, de én pl. Anyummal olyan közeli viszonyban vagyok, hogy mindig már pozi tesztnél elmondom a dolgot. Mi veszítettünk el 35 hetes magzatot, de hát nem csinálhatom azt, hogy emiatt most nem mondom el a dolgot szülésig... Így én ezt a 12 hetet sem veszem olyan szigorúan, igazából inkább attól függ, hogy kivel mennyire vagyunk közeli viszonyban.
2017. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na, most már tényleg félek, hogy esetleg elveszítjük a babát :-(
2017. febr. 1. 18:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi Karácsonykor mondtuk el, akkor volt 13 hetes.
2017. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, kérdező, ne félj! A legjobb a pozitív vízionációk. Képzeld el, ahogy már a kisbabád a karodban van, ahogy szoptatod, altatod... Képzelj el olyan dolgokat, amiktől jó kedved lesz és elűzi a szorongást. Az én előzményem csúnya, mégis minden percét élvezem a jelenlegi várandósságomnak és próbálok csakis pozitív irányba gondolni a jövőre.
2017. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért így fogalmaz mindenki, hogy a babona miatt?? Ez nem babonaság kérdése, (és igen az utolsó héten is el lehet vetélni) hanem tény, hogy a 12. hét előtt gyakori a vetélés. És nem azért mert valaki elkottyintotta a 10. héten.
2017. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!