Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az utolsó menstruációm...

Ha az utolsó menstruációm első napja okt.14. -e volt, mikortól számít a terhesség 90 naposnak?

Figyelt kérdés
A családi adókedvezmény miatt kérdezem. Úgy tudom, már arra a hónapra is jár, amelyikben betöltöttem a 90. napot. Párom igényelné meg. A munkahelyén azt mondták neki, ha azonos a lakcímünk, már igényelheti is. Én úgy tudtam, házasnak kell hozzá lenni. Rosszul tudtam volna?
2017. febr. 1. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Házasnak kell lenni a magzati adókedvezményhez, nem elég a közös lakcím, rosszul tudja a munkahely.


Itt a szegedi terhesgondozóban a fogantatástól kezdik számolni, nem az utolsó vérzés első napjától, fogalmam sincs, hogy miért, mert eddig én még csak olyannal találkoztam, ahol előbbi módon számolnak, utolsó menzesztől. Szóval itt még két hetet adnak az utolsó vérzés első napjához és onnan kezdik számolni, szóval itt a 15. hétnél adják ki az igazolást a kedvezményhez. Csak azért nem fordultam betegjogi képviselőhöz, mert így is, úgy is beleestem a júliusba, nem ért kár emiatt.


A törvény sem tartalmazza, hogy pontosan mit kell érteni 91. nap alatt, de szerintem az értelemszerű az utolsó vérzés első napja lenne, hiszen terhességnél mindenhez az a nullpont. (Ennyi erővel a szívhang megjelenésénél is kezdhetnének Szegeden, na mindegy, csak hangosan gondolkozom... Mindenesetre nagyon gáz, ahogy itt csinálják.)

2017. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tudja a mhely, megüthetitek a bokátokat (ti és nem a munkaügyes), ha igénybeveszitek így.

Csak te veheted igénybe most vagy pedig utólag a párod a 2017-es évről szóló adóbevallásban.

2017. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, ha a párod veszi igénybe, akkor az jelenleg adócsalás, még akkor is, ha a munkahely tévesztett meg.
2017. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor jól tudtam. És amennyiben tavasszal összeházasodunk? Nem ez miatt természetesen. :) Akkor onnantól kapni fogja, a fennmaradó pár hónapot pedig visszaigényelheti? Vagy akkor már egyben kell majd igényelni utólag - házasság ide vagy oda?
2017. febr. 2. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Házasság után azonnal lehet igényelni, az előzőeket meg utólag vissza.

Ha összeházasodtok, jár havi 5000 Ft adókedvezmény a házasásg miatt is 2 évig, ne felejtsétek el. :)

2017. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Sajnos az nem jár! Ha gyerek van/lesz, és igénybe vesszük az adókedvezményt, akkor az 5000 Ft-ot bukjuk sajnos. Én így olvastam tavaly. Ki van ez találva. :/
2017. febr. 3. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!