Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek melyik magnezium valt be?

Kinek melyik magnezium valt be?

Figyelt kérdés

Szedtem mar magneb6ot, most beres magneziumot de mar ez sem az igazi.. sokat faj meg mindig a mehem, az alhasam szurkal pedig mar 21 hetes vagyok.


Nektek melyik az ami bevalt terhesseg vegeig?



2017. febr. 1. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Boiron Magnézium 300+ 3*1-et [link]

Annyi, hogy csak nagyobb patikában kaptam, a legtöbb helyen csak megrendelni tudták volna.

A védőnő ajánlotta.

MagneB6-tól (napi 1 v. 2 szem) hasmenésem volt.


20hkm

2017. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Én Magnesolv-ot iszok. Ebben nagyon sok magnézium van. Naponta 1 tasakkal iszok meg. Annyi, hogy én egyik felét reggel, másik felét este iszom meg. Elég jó íze van és én utálom a bogyókat. De hasad ígyis-úgyis fájni fog, ahogy nő a méhed. A magnézium az összehúzódásokat és görcsöket csökkenti valamelyest.
2017. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos magnesii citrici-t írt fel. Ez 500mg-os, 3*1-et kell.
2017. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
magnesii citrici, vény nélkül is kapható, úgy drágább, de még mindig a megfizethető kategória! (kb 350 Ft 10 db recept nélkül, én napi 2őt ettem belőle!)
2017. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Magnerot is nagyon hatásos.
2017. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magnesii Citrici,500mg-os 3X1 szedek belőle,szedtem sima Magne B6-ot is,hasmenésem volt tőle és ugyanúgy húzódot,feszült a hasam. Mióta váltottam semmi gondom sincs,pedig a pici már néha rendesen megtornáztatja az izmokat odabent. A dokim 10 dobozzal ír fel mindig egyszerre,mivel egy doboz csak 10db,így egy darabig elég. 30hkm
2017. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Magnerotot szedek 2x1-et, de csak a megelőzés kedvéért. Ha elég folyadékot iszom, akkor nem görcsölök egyáltalán. Esetleg próbáld meg emelni a folyadék bevitelt.


27hkm

2017. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ignis Subdialis ***** válasza:

Engem kissé bosszantott, hogy a profithajhászás miatt lehetetlen összehasonlítani a Mg készítményeket, akárcsak ahogy a boltokban is megpróbálják összekuszálni az egységárakat úgy, hogy kilóra/literre/darabra írják ki ugyanazon termékeknél. Miközben magnéziumnál mindenkit egyetlen dolog érdekel: hogy mennyi magnézium épül be a szervezetbe. Úgyhogy számoltam. :)


A Magnesii Citrici-nek én is megörültem, hogy nahát milyen olcsó, aztán kiderült, hogy kb. az egyik legdrágább, mert az 500 mg magnézium-citrátból 77 mg a magnéziumion és mivel csak 90%-a hasznosul, ezért 70 mg magnéziumot kapunk egy tablettából.

Így az ára a tiszta magnézium-citrát por árának a tízszerese. Persze nem baj, hogy nem lehet könnyen túladagolni, mert megmozgathatja a bélrendszert.


A Magnerotban lévő magnézium-orotát még a citrátnál is jobban hasznosuló formula, azonban az 500 mg-nyi Mg-orotátban összesen 33 mg az elemi Mg, amit egyáltalán fel tud venni a szervezet.


S akkor itt van még a Magnosolv, melyben papírja szerint 165 mg elemi magnézium származik Mg-karbonátból, aminek a leggyatrább a felszívódása, összesen 4%, illetve 200 mg elemi Mg jön a 30%-os felszívódású Mg-oxidból, könnyen kiszámítható, hogy 66,6 mg magnéziumot tud felvenni a szervezet egy tasak Magnesolvból.


Nézzük meg a sokat reklámozott MagneB6-ot is azért: 48 mg elemi magnéziumot tartalmaz, azonban laktát formájában, aminek 99%-os a felszívódása.


Vagyis a valóság az, hogy

Magnerot 33 mg/adag

MagneB6 48 mg/adag

Magnesolv 66,6 mg/adag

Mg citrici 70 mg/adag

Napi szükséglet várandósság esetén: 450 mg

2017. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
Ja, a Béres: 72 mg felszívódó elemi magnézium/tabletta. (Egyébként darabárra a Mg-citrát port leszámítva a legolcsóbb.)
2017. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
Ránéztem még a BioCo Mg+B6 összetételére is, azt írja, hogy 100 mg/tabletta a magnéziumtartalom, mivel citrátról van szó 90 mg a felvehető magnézium tablettánként. Az eddigi legjobb a kiporciózottak között.
2017. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!