Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent, hogy vér és...

Mit jelent, hogy vér és fehérje van a vizeletben? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2008. okt. 9. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Fehérje fertőzésre vagy toxémiára utalhat.

A vér pedig placenta leválásra vagy sérülésre.

2008. okt. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondolom az elsőt kikezelik, de a placentát, hogy védjem?
2008. okt. 9. 22:36
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
rengeteg fekvéssel, pihenéssel! És irány a doki, kérdezd meg mitcsinálj, nézze meg pontosan mi a helyzet!
2008. okt. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy mielőtt bármit is mondana meg kell ismételni a vizelet vizsgálatot. Mert lehet, hogy csak felfáztam, addig nem akar mondani semmit amíg nincs meg még egyszer az eredmény.
2008. okt. 10. 07:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vér a vizeletben van, akkor az nem placentaleválás. Ha a placenta miatt vérzik az ember, akkor az a hüvelyből jön...

Egyébként ezt találtam a véres vizeletről: "Vér megjelenése a vizeletben. A vér származhat a húgyutak bármely részéből a vesétől a húgycsőig. A vérvizelést kiváltó betegségek eléggé változatosak. Többek között kiválthatják gyulladások, bakteriális vagy élősködők okozta fertőzések, daganatos betegségek stb."

A fehérjevizelés pedig általában annak a tünete, hogy a vesék nem működnek megfelelően, terhesség esetén a toxémia okozhat veseelégtelenséget.

2008. okt. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak a vizeletben találtak vért, kicsit megijedtem az első válaszolótól. Viszont ezeket ki lehet kezelni? Lehet baja a babának?
2008. okt. 10. 07:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt teljesen kétségbeesnél tényleg várd meg a második vizsgálat eredményét. Ha az orvosod nem akart az első után nyilatkozni róla (gondolom azért, hogy nehogy megijesszen feleslegesen), akkor inkább én sem szeretnék látatlanul.

Fehérje egyébként akár a hüvelyváladékból is kerülhet a vizeletbe, nekem emiatt régebben még azt tanácsolta a dokim, hogy mindig indulás előtt közvetlenül zuhanyzás után gyűjtsek neki vizeletmintát és inkább azt vigyem be, ne a rendelőben produkáljak, így nagy valószínűség szerint nem fog semmi más belekerülni.

Ha tényleg fehérje van, akkor mint említettem az utalhat toxémiára (tulajdonképpen a vér is, mert mindkettőt a vese elégtelen működése okozhatja). Tény, hogy ez nem veszélytelen, megszűnni nem fog, csak a terhesség végén, viszont kezelni lehet és ha figyelsz magadra, illetve az orvos rendszeresen ellenőriz, akkor a babádnak semmi baja sem lesz. Diétáznod kell majd, figyelni a vérnyomásodat, ha egyáltalán ez a bajod, vagy van bármi bajod.

Ne ess kétségbe, bízz a dokiban és a következő vizsgálatban!

Egyébként a toxémiának más jelei is vannak, mint pl. magas vérnyomás, vizesedés, esetleg fejfájás, láz. Ilyesmit tapasztaltál? Hány hetes vagy?

Itt olvashatsz róla többet: [link]

2008. okt. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, azt nem írtad, hogy hányadik hétben vagy?

Nekem ugyanez volt amikor 6 hetes voltam. egymás után 3 alkalommal is találtak vért a vizeletben, és acetont is. Nem mondták, hogy ez mitől van, csak annyit mondott a védőnő, hogy igyak nagyon sok vizet, és pihenjek, feküdjek. Majd beutaltak a kórházba ultrahangra, hogy minden renben van e a babával. szerencsére ott nem volt gond. Visszaküldtek másnap egy újabb vizeletvizsgálatra, amit már nem a papírral végeznek el, hanem labori, mert az mutat rendes eredményt.

Szerencsére most már minden rendben van, már a 12. hétben vagyunk.

2008. okt. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
17 hetes vagyok,köszönöm a válaszokat.megvárom a második vizsgálatot.
2008. okt. 10. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!