Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kellemetlen a szex. Hüvelyi...

Kellemetlen a szex. Hüvelyi fertőzés lehet vagy csak ez egy terhességi reakció?

Figyelt kérdés

Mindig is jól működött a szex köztünk, azonban a terhesség kezdetétől mikor együtt vagyunk, csípő viszkető érzést érzek, a párom pénisze pedig kipirosodik és neki is nagyon csíp, még szeretkezés után is. Volt hogy több napig érzékeny volt neki. Ez miatt egy kicsit alább hagyott a lelkesedése én pedig megőrülök, mert a libidóm az egekben. Nem volt még gombás fertőzésem.

Dokit megkérdeztem, canesten javasolt, de azt mondta ez normális reakció. Lehet igy védekezik a bébi a fertőzések ellen?



2017. febr. 3. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Gombas fertozes.
2017. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És attól csíp és fáj a páromnak is? (azt nem irtam, hogy 14 hetes vagyok)
2017. febr. 3. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy kenetet vehetne a doki, vagy csak úgy bemondásra javasol bármit is? Terhesen pláne nem buli egy gombás vagy bármilyen eredetű fertőzés, megvizsgálhatna rendesen. Amíg nem derül ki a pontos oka, mellőzzétek a nem életet, ha a dokid meg slendrián módon legyint erre, akkor keress fel egy olyan nődokit, aki meg is vizsgál rendesen. felszálló fertőzésből sokkal nagyobb gond is lehetne, persze ne legyen!
2017. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem válaszolóval.

Ez nem normális, ez fertőzésre utal.

És mivel nem csak gombás fertőzés létezik, a Canesten meg csak arra jó, így nem is biztos, hogy hatni fog. A másik dolog, meg még nem terhes nőknél sem ajánlott az önkezelés, meg a hasra ütés szerű kezelés, el kell menni orvoshoz, csináljanak tenyésztéses vizsgálatot és mind a kettőtöket kezeljék ki és sem a fertőzés alatt, sem a kezelés ideje alatt, illetve utána pár napig ne éljetek nemi életet. Semmilyen módon, max. kézzel és alapos kézmosással, ugyanis az ilyen jellegű fertőzés orális módon is átadható.

Az óvszerrel való együttlétet sem ajánlom ilyen esetre, mivel ilyenkor a hüvelyed is be van gyulladva és maga az együttlét is okozhat ilyenkor kidörzsölődést, amivel meg még jobban fog fájni.

És azt is jól írta az előttem válaszoló, hogy léteknek különböző kórokozók, és létezik felszálló fertőzés is, ami a terhesség korai szakaszában vetélést, a későbbi szakaszban meg akár koraszülést okozhat.

Úgyhogy terhesen pláne felelőtlen az az orvos, aki hasra ütésre azt mondja, hogy használj Canestent. Pláne úgy, hogy a párodnak is vannak tünetei. Náluk egyébként ritka, hogy egy fertőzés tüneteket produkáljon.

Szóval menj orvoshoz, minél előbb!

2017. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul a Canesten betegtájékoztatójában benne van, hogy terhesség alatt nem használható...

(A férjedet is kezelni kell majd, ne felejtsétek el!)

2017. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!