Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szól a családotok a...

Mit szól a családotok a névhez, amit a babának választottatok? Voltak ebből adódó konfliktusok, vagy kaptatok risszindulatú beszólásokat?

Figyelt kérdés
Hogyan fogadja a család, ha valami különlegesebb, nem régimódi, magyaros nevet választottatok? Hogyan kezelitek, ha negatív megjegyzéseket kaptok?
2017. febr. 5. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Én Luca vagyok, 30 éves, de amikor anyum mondta nagyszüleimnek a nevet születésem előtt, volt visítás, hogy milyen név ez. Én természetesen imádom.

Most én is babát várok, biztos lesz akinek nem fog tetszeni a választásom, de letojom. Ahogy eddig láttam családban ez a név téma addig érdekes, amíg meg nem születik a gyerek, utána agyonbecézgetik, imádja mindenki a babát, nem érdekli őket a név.

El kell engedni a dolgokat. Bátyámék pl a szülésig el sem mondták melyik név mellett döntöttek.

2017. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekét csak a születésük után mondtuk el, az első gyereknek főként a 2. neve egyedi, de az elsőt sem hallottuk még azelőtt. Az első reakciók között volt úristen és tessék?, de ahogy megszokták már tetszik nekik. A második baba átlagos neveket kapott. Ha kapnánk is megjegyzést marhára nem érdekelne! Nem az ő gyerekük, semmi közük hozzá hogy hogy neveztük el őket, nekünk ezek a nevek tetszettek és pont.
2017. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Értelmetlen kérdés. Konfliktus a név miatt másokkal?

Senkinek nem joga beleszólni, így a konfliktus sem lehetséges.

2017. febr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Lányunknál kaptunk hideget-meleget a név miatt. Volt, akinek tetszett, hogy milyen egyedi, volt, aki közölte, hogy miért nem találtunk valami normálisat, és volt, aki 3-szor is megkérdezte, hogy ez tuti anyakönyvezhető-e? Fiunknál sikerült régi, de ma már nagyon ritka nevet tlálni, mindenki elégedett volt ☺.
2017. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt, akinek nem tetszett. Nincs is ezzel semmi gond, nekem sem tetszik minden mások által választott név.

Szerencsére ezért nem volt konfliktus és beszólás. Arra meg én nem ugrom, ha valaki elmondja, hogy neki nem tetszik. Én ilyeneken nem veszekszem és nem veszem magamra.

2017. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Én is kaptam sokmindent de nekem vicces emlékek :)


Pl amikor a szülőágyon helyből kérdezett vissza az asszisztens hogy biztos jol meggondolta anyuka??utàna korhazban maradtunk es pozitivan kiveteleztek a babàval es olyan jolesően szolította mindenki mégis a nevén.nem negativ hàttertartalommal.


Valamint mas meg annyit mondott hogy amikor meghallotta a nevet a ràdioban már abbol tudta hogy ez csak az ő unokája lehet...:D


Volt aki keveri egy masik szoval a gyerekem nevét es pont a polgármesterünk javította őt ki :) mert pont veletlen vele találkoztunk akivel amugy személyesen soha nem szoktunk


Nekem minden reakcio eddig valahogy szivmelengetoen vicces :)

2017. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Az első válasz miért lett lepontozva? :D
2017. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

megnyugtató tudni, hogy nem csak az én környezetemben vannak kíméletlenül nyers emberek. Mi a Mira nevet választottuk, amire a nagymamám nagyon kiakadt és közölte, hogy "ne viccelj már kislányom, eszednél legyél már, felejtsétek ezt el. Annyi szép magyar név van, hát megbolondultatok ti. Ez nagyon csúnya név!". Tudom, hogy idős, más neveket preferál a korosztálya miatt, de nagyon fáj, hogy ennyire őszintén kimondta és lehordta a kislányom nevét. :(

9-nem én pontoztalak le, nekem hasznos volt a válaszod :)

2017. febr. 5. 19:36
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocs, 9 helyett az 1es/7es válaszolónak szólt az utolsó mondatom
2017. febr. 5. 19:36
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Voltak apróbb negatív megjegyzések az elsőnél, de konfliktus nem volt belőle.

A másodiknál szintén nem, viszont mivel elég ritka, a terhességem alatt többször elfelejtették páran, vagy visszakérdeztek.

Viszont megjegyzem, mit gondolok a kérdéssel kapcsolatban:

Ha ilyen szituba keverednék, sem érdekelne. Az én gyerekem, úgy gondolom, rajtam kívűl maximum a gyerek apjának van beleszólása a dologba. A többi családtag meg megtarthatja a véleményét, nem izgat.

2017. febr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!