Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megnyugodhatok ha szívhangfigy...

Megnyugodhatok ha szívhangfigyelővel csak a köldökzsinór áramlását hallom?

Figyelt kérdés

Nem szeretem sokáig piszkálni a babáinkat (ikrek) a dopplerrel. Most már tudom, hogy hol találom meg őket, úgyhogy egyből meg is vannak a gyors, ütemes surrogó hangok. Kb. 2 hétig azt hittem, higy ez a szívhangjuk; mindaddig, amíg egyszer elsőre nem a surrogást fogtam be, hanem az igazi dobogást. Azóta tudom, hogy mi a különbség a kettő között.

De: nem szeretem sokáig zaklatni őket; ezért ahogy megvan a jól ismert surrogás, én nem keresgélek tovább a dobogásért. Azt gondolom, hogy a köldökzsinór pulzálása egyenlő a baba szívritmusával; ezért ha azt hallom, az is informatív a magzati szívműködésről. Ugye ez így helytálló?


2017. febr. 14. 03:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, de sose használtam egyedül ilyen készüléket. Viszont a védőnővel igen. A surrogás ahogy fogalmazol lehet a te ered is. Sőt ott ilyenkor sokkal több vér folyik át és azt a legkönnyebb "befogni". Neki is párszor csak azt sikerült eleinte.

Abban viszont biztos vagyok, hogy az áramlás a köldökzsinórban nem egyenlő a baba szívritmusával.

2017. febr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
hát ha biztos vagy benne h azt hallod. De nálam pl a 2 védőnő is rámondta h az a köldökzsinóré, és sajnos akkor már nem volt szívhangja. szóval szerintem csak egy dopler nem 100%, ha csak a köldökzsinórt hallod.
2018. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!