Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ha terhesen félek...

Normális ha terhesen félek attol hogy fogyatékos lesz a gyerekwm? Más is volt igy?

Figyelt kérdés
A csalàdba nincs ilyen es en is fiatal vagyok meg fèrjem is. De ha filmbe vagy a facebookon fogyatekosokat latok annyira eszembe jut hogy mi van ha az en babom is az?

#gyerek #Terhes fèlelmek
2017. febr. 21. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem normális, mert ezek szerint ez már beteges félelem ha többször jut eszedbe, nem tesz jót a babának az biztos ha ilyeneken idegeskedsz!
2017. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Anyám gyógypedagógus, 8 hónapos terhesen vizsgázott egy olyan tárgyból, ahol az ÖSSZES létező fogyatékosságot tudnia kellett, mint vizsgaanyag. Teratogén (méhen belüli), örökletes, környezeti.


Mesélte, hogy akkor csodálkozott rá, hogy mégis hogyan születhetnek egészséges gyerekek. De nem parázott rá és én is egészségesen születtem.

Azért se jó erre rágörcsölni, mert 1-2 évesen google-ről fogsz mindenféle nem létező fogyatékosságot diagnosztizálni a gyereknél. Itt is számos kérdést látok, ahol egy-egy autisztikus tünet felbukkanásánál meg vannak győződve, hogy autista a gyerek. Csak annak nem olvasnak utána, hogy egy tünet még nem tünet, sőt, bizonyos életkorban normális és csak idősebb korban kóros. (Pl. kerék pörgetése, kézzel repkedő mozgás, stb)

2017. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem normális. Természetes félelem normális, de nem kell túlaggódni a dolgot.

Ha te is, és a párod is egészséges, és fiatalok vagytok akkor ennek nagyon minimális esélye van.

Mellesleg azért vannak a várandósság elején a genetikai vizsgálatok, hogy az ilyen betegségeket minél előbb kiszúrják, és tudjatok cselekedni.


Mi is egészséges, fiatal pár vagyunk. Én is izgultam minden vizsgálat előtt, de egy percig sem gondoltam, hogy lenne bármi betegsége. És nem is lett, hála az égnek.


Ne gondolj rosszra, az hogy ezen stresszelsz, ezzel teszed a babádnak a legrosszabbat.

2017. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos fokú aggódás normális. Nyilván az ember elmegy a létező vizsgálatokra (genetikai uh, kombinált teszt, esetleg Prena vagy amniocentézis), majd megnyugszik, hogy eddig minden oké. Nyilván az is megfordul a fejében, hogy csak szülés alatt ne legyen komplikáció, oxigénhiány vagy ne legyen koraszülés.

De éjjel-nappal ettől rettegni nem normális. Úgy mondom ezt, hogy alapból én is aggódos vagyok.

Hány hetes vagy? A terhesség első felében még meg lehet nézetni, minden oké-e.

2017. febr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Èn nèmetorszàgban èlek. Itt csak az ultrahangra jàrok a normàl kontrollra. Voltam mèg egy speciàlis uhangon es a downt nèzettem vèrbôl de semmi gyanus nem volt. A genetikai vèrtesztet nem cainàltattam nert nem volt senki a csalàdbol beteg ès a fèrjwmnèl sem . Meg nem ia vagyunk rokonok. Mondta a dokim hogy felesleges
2017. febr. 21. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Hááááááát... A Down-kór speciel pont nem öröklődik..., hanem valami gebasz csúszik be osztódáskor. Szóval az, hogy nem volt a családban, nem jelent semmit.

Viszont ha jók az eredményeid, akkor valószínű minden oké.


Azért az érdekes, hogy Németo-ban mennyivel lazábban veszik az orvosok a terhességet, mint Magyaro-n.

2017. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem öröklődik azert mentem el rà
2017. febr. 22. 12:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Itt igy vesznek mindent.ezert vagyok kiakadva mikor a magyar egèszsègûgyet szidjàk
2017. febr. 22. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!