Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyik ismerosom nem emlékszik...

Orsolya19890429 kérdése:

Egyik ismerosom nem emlékszik mikor volt meg utoljara neki mivel rendszertelenül jon meg neki. Igy az orvos hogy tudja kiszamolni a szules idopontjat?

Figyelt kérdés
2017. febr. 21. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Így csak nagyjából tippelni tud a baba méreteiből.
2017. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
A korai ultrahang alapján elég pontosan lehet következtetni a fogantatás időpontjára. Pontosabb, mint az utolsó menstruáció dátuma, hiszen ha nem középidőben fogant a terhesség, akkor is korrigálják az UH-méret alapján a szülés várható időpontját. (Nekem a legutóbbi terhességemnél első pillanattól az UH-adatok alapján számoltak terhességi kort, mert egyértelműen a ciklus elején, közvetlenül mensi után fogant.)
2017. febr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
A 12. hétig egyformán fejlődnek, kb. napra pontosan meg lehet állapítani így az embrió korát a méretéből a 12. hét előtt. Két héttel ez elé tesznek egy fiktív utolsó vérzést és ehhez számolják a 40 hetet és ennyi.
2017. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem 3 nappal korrigálták a várható szülés idöpontját a 12 heti uh-n, szóval ezt nagyon pontosan lehet látni a magzat méretéböl.
2017. febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Azért az erős, hogy napra pontosan, amikor a mérés módjából adódóan könnyen el lehet mérni és milliméterek konkrétan heteket jelentenek. 1-2 hét eltéréssel ezért nem is szoktak foglalkozni.

12. hétig egyébként 2 héttel volt "fiatalabb" az első és végül 38. hétre jött teljesen éretten.

2017. febr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
# 5: Utolsó mensi szerint 10 hetesen voltam először ultrahangon. 11 hetesnek mérték. Abban a hónapban középidőben egyáltalán nem voltam együtt a párommal, szóval csak azt nem tudtam, hogy a ciklus elején, vagy a végén fogant-e a terhesség, de az ultrahang elég egyértelműen eldöntötte a kérdést. (Pontos napot nyilván nem tudok, de két lehetséges nap van, amikor foganhatott.)
2017. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

5-os: megis mikor jelentenek milimeterek heteket?

Mar 6 hetes kortol 1 mm-t no az ulomagassag NAPONTA. Kb 9-10 hettol meg tobbet.

Tehat meg 9 heteseig is ha 5 mm-t mernek el, az is csak 5 napot jelent, utana ennyit sem.

Kesobb (14-16 het utan) meg mar lenyegtelen ez a terhesseg kora szempontjabol, mert akkor mar egyenileg fejlodnek a babak.

2017. febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is ez volt, soha nem jött meg 2x ugyanakkor, így sosem "vártam" hogy na akkor holnap vagy jövőhét kedden jön meg, mikor megjött felírtam és ennyi (bár azt sem teljesen pontosan, mert mielőtt rendesen megjött volna általában már 2 nappal előtte mutatta halvány jelét, de azt még nem tulajdonítottam menstruációnak. Abban az évben 3x nem írtam fel, hát pont az utolsó kellett volna! Mikor kérdezte az orvosom mondtam hogy nem tudom, mondta hogy mondjak egy kb dátumot, mondtam, pedig akkor biztosan nem volt meg! Végig azt a dátumot használták, sosem korrigáltak, végül az így kiírt nap előtt 8 nappal szültem egy egészséges tökéletes méretű babát.

Szerintem mondja el az orvosnak hogy pontosan nem tudja, ha az előzőeket tudja számoljon egy átlagot és az alapján saccoljon egy dátumot! Ha nagyon eltér úgyis korrigálnak majd

2017. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszoni szepen a valaszokat mindenkinek.
2017. febr. 21. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!