Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki tudja? A köldölzsinór a...

Ki tudja? A köldölzsinór a baba szívritmusával megegyező ütemben pulzál?

Figyelt kérdés
2017. febr. 22. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem

A köldökzsinor nem pulzál.. Abban csak vér áramlás van

2017. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De a zsinór pulzál! Szülésnél elvágni is szerencsésebb,ha már nem pulzál,így a baba nem kell rögtön levegő után kapkodjon mert továbbra is kap oxigént a zsinóron keresztül.(igaz ezzel nem nagyon szoktak foglalkozni) Abban viszont nem vagyok biztos,hogy milyen gyorsan,de szerintem ugyanolyan gyorsan lüktethet mint a baba szíve.
2017. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szívhang figyelő miatt kérdezed?
2017. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szívhangfigyelőbe tapasztalva sokkal lassabb.

A köldökzsínor ott susogó hangot hallatt, míg a baba szívverését ha megtalálod mint egy nagyon gyors patkódobogás.

2017. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, szívhangfigyelő miatt kérdezem, mert ikreket várok, és ma nem sikerült valami jól megtalálnom a két szívhangot. (Hallottam 'lódobogás-szerű' hangot, kettőt is, de szokatlanul közel egymáshoz; ezért nem vagyok benne biztos, hogy az két külön szívhang volt-e.) Viszont mindkét oldalon megtaláltam a gyors, surrogó hangot, melyek összehasonlítva a sajátommal, sokkal gyorsabbak voltak, és kellő távolságban ahhoz, hogy biztos lehessek benne, hogy azok két különböző babához tartoznak.
2017. febr. 22. 13:25
 6/6 anonim ***** válasza:

A köldökzsinór az a surrogó hang, mintha fújna a szél ritmikusan, de gyorsan, majdnem megegyezik a pici szívverésével. Másik lassú susogó hang (én két oldalt is mindig megtalálom) az meg te vagy, hiszen neked is áramlik a véred meg miegymás annak a ritmusa meg a te szívveréseddel egyezik meg. Lódobogás szerű az meg a pici szíve :)


Én többször találom meg hamarabb a köldökzsinórt, majd később a pici szívét, sokszor elvan fordulva és csak távolról hallatszik, de még kicsi így van helye elbújni.


Két babánál nyilván nehezebb főleg, ha egymás felé fordulnak :D De, ha a két köldökzsinórt is megtalálod és van áramlás akkor minden oké :)


Jó egészséget :)


17hkm

2017. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!