Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálatok előfordul olyan, hogy...

Nálatok előfordul olyan, hogy a nagyszülő "felrúgja" a nevelési módszereiteket?

Figyelt kérdés
Ma gondolkodtam ezen igaz még csak terhes vagyok. De a lányunk majd fog lenni a nagyszüleinél is ill a dédnagyszüleinél mert, ha visszamegyek dolgozni én is 12 órázni fogok, mint a párom. Arra gondolok,hogy mondjuk Te egészségesen neveled a gyermeked, a nagyszülő/dédi pedig ad neki mindent, ami tiltott "ha már anyád nem engedi alapon". Ezeket meg kell előtte beszélni vagy nem? Sokat gondolkodok mostanában a gyereknevelésen meg Tracey Hogg könyvét olvasom. Azért kérdeztem, mert az én nagyim pl nagyon makacs, a fejébe vette, hogy költözzünk el, mert neki nem tetszik a hely ahol élünk és ugye mi ezt nem szeretnénk, ő meg minden alkalommal ezt a témát fújja. Vagy pé elmondtuk neki, hogy hogy fogjuk hívni a gyermekünket, de neki más név tetszett és mindig azon a néven kérdezte, hogy van a lányunk. Ezért érdeklődök, hogy nálatok van-e valami félreértés nevelés terén, mint szülő-nagyszülő vagy teljesen simán mennek a dolgok?
2017. febr. 22. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Hát szerintem ez az édesség téma pont egy olyan, amin nem érdemes összeveszni. Többet nyer a gyerek azzal, ha jó a kapcsolat a nagyszüleivel, mint amennyi kára származik alkalmanként egy szelet csokiból.
2017. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez csak egy példa volt. Érdekel a téma, ezért kérdeztem.
2017. febr. 22. 20:43
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kis dolgokban volt ilyen. Régebben képes voltam apróságokon berágni, de aztán rájöttem, hogy anyósom sem gép, nem fog mindent pont ugyanúgy csinálni, mint én, mert egy másik ember saját személyiséggel. Durva dolog, pl. ételallergiás gyerek tiltott kajával etetése szerencsére nem volt.
2017. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy gondolom, hogyha a nagymama rendszeresen vigyáz a gyerekre, akkor csinálja úgy, ahogy jónak gondolja. Persze ne legyen a gyerek életveszélyben, de nekem furcsa, ha valaki megkéri a nagyszülőt, hogy vigyázzon a gyerekre rendszeresen, de akkor ne adjon édességet csak biokölest, ne nézzen tévét, és az előre megbeszélt módon kezelje a hisztit. Ha nem tetszik a nagyszülő módszere, akkor inkább fogadni kell babysittert, vagy más megoldást kell találni.

Nálunk anyukám néha vigyáz a gyerekekre, akkor édesség van és tévézés, itthon meg nincs.

2017. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
én mindig elmondom anyunak előre hogy mit hogy szeretnék, és mit varok tőle. viszont ő rettentő hanyag és nem valami alapos szóval nagyon sokszor nem úgy történnek a dolgok ahogy akarom. ha kis dologrol van szó nem csinálok belőle ügyet. de ha nagy dolog akkor szóvá teszem - persze nem a gyerek előtt...pl kis dolog hogy a duna parton lakunk olyan reszen ahol lehet furdeni a vizben....elvitte setalni, mikor mentem ertuk kocsival, azt latom a gyerek tiszta homok meg viz meg sár, valtoruha nem volt...mondtam neki ha legkozelebb furdetni akarja a dunaba szoljon mert akkor teszek be furdoruhat...de hogy mi is puceran furdotunk...na erre mondtam h az mas vilag volt...na azotq barhova viszi pontosan megbeszeli velem mit adjon rá...de pl amiatt nem szoltam sose h fagyitt vett a gyereknek pedig volt olyan hkgy az mar a masodik volt aznap csak ő nem tudott rola..
2017. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
ja ilyen hiszti kezeles meg tv nees ilyenbe en sem szolok bele. egyetertek az elozovel hogy ezt osztonbol lehet csak megoldani, ha ove a piszkos munka hadd vegezze el ugy ahogy szeretné.
2017. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy hol lakunk, milyen nevet adok a gyermekünknek azt tök magánügynek tartom. Senki ne szóljon bele hogy hol lakok, meg ne akarja megszabni, mégha a nagyanyám is az illető. A gyerek nevét meg gondolom nem azért mondjátok el, mert feldobjátok szavazásra és mrg lehet vétózni, hanem mert eldöntöttétek és kész. Én ezeket nagyon erőszakos és sértő dolognak tartanám, főleg úgy, hogy gondolom párszor már elmondtad a mamának, hogy márpedig mi itt lakunk és ez lesz a gyerek neve. Pont.

Most szerinted ha ezekben ilyen makacs a nagyid, akkor a te kéréseidet a gyerekeddel kapcsolatban mennyire fogja tiszteletbrn tartani? Ilyenkor szokott az lenni, hogy de én már felneveltem x gyereket, jobvan tudom, mint te.

2017. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Kis dolgokon nem akadok fenn. pl. nasi kaja előtt

De vannak dolgok amiket ott sem engedek. Igaz még nem volt külön ott a gyerek. Pl. ültetné fel az asztalra, én meg levettem. Mondtam, hogy tudom hogy nem fog leesni, mert vigyàz rá, de nem szeretném hogy a gyerek azt jegyezze meg, hogy lehet és később hisztizzen êrte ill. amikor már fel tud mászni, akkor felmásszon, mert abból könnyen baj lehet. Persze nem azt mondom hogy a fiamnak később nem fog magától eszébe jutni ilyen marhaság, de minek tanítsuk is rà?

2017. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk viszonylag gyakran vigyáznak a nagyszülők a kisfiamra, aki most 2 éves, de kisebb babaként, pár hónaposan is sokat voltak vele.


Én azt vettem észre, hogy meglepően hamar rájön a kisfiam, mi az, amit a nagyinál/nagyival lehet, de itthon mondjuk nem szoktuk :) Eddig sosem volt olyan gond, hogy valamit követelne itthon, amit a Mamánál lehetett. Én eleve kevés "szabály" betartását kérem a szüleimtől (körülbelüli napirend, alvás/evés ideje), azon kívül viszont azt szeretném, hogy érezzék csak jól magukat együtt :) Eddig működik a dolog!

2017. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hmm..nem tudom, kedves válaszoló. Nagyimnak nem tetszik a hely, ahol lakunk. Tegnap voltunk nála:" gyerekek, nézegetem a superinfot, olyan szép házak vannak hétmillióért". Ezzel kezdte. Múltkor meg azzal, hogy amikor párom éjszakás ugye nem alszok otthon? Ha meg látja, hogy nem ér el semmit, akkor jön azzal, hogy mit szeretne a házunkba.. pl odavan azért, hogy legyen előtetőnk, de tudja, hogy áprilisban fogunk térkövezni belülről és nem abba száll bele, hanem ebbe akar, merthogy milyen jó lesz kiülni a gyerekkel. Utána átjött anya, mondta, hogy majd nyár végén levisszük a lányunkat a faluba (ahol nagyi nevelkedett) és ott udvaron lehet. Erre megkérdeztem, hogy miért, mi bérházban lakunk? Most akarjuk a lépcsőt elbontattatni a nyáron az udvarról, mire mondja nagyi, hogy ne költsetek már annyit arra a házra... múltkor is mondtam neki, hogy milyen jó vendégváró papucsokat vettem és mondta, hogy hozzánk nem jön a kutya se és meglepődött azonis, hogy párom névnapi bulit szervezett nekem. Merthogy mi kint lakunk a világvégén és úgy fog felnőni az unokájzk, mint maugli. Illetve mondtam, hogy nyáron fogok befőzni/savanyúságokat elrakni stb mondt, hogy nem kell, majd ő megcsinálja. Ezek miatt merült fel bennem a kérdés, hogy mennyire térhet el a szülő neveltetése a nagyszülőjétől/dédiétől... nagyinál pl minden szabad volt, én nagyihoz fordultam sok mindennel, mert nagyi volt régen az etalon azért, mert anya szigorú volt, nagyi meg nem

Nem tudom, hogy lenne jó... Tracey olyan sok mindent leír, de felmerül sokszor bennem a kérdés, mi a helyes, mi a helytelen..nagyon szeretnék jó anya lenni.

2017. febr. 22. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!