Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első és második trimeszteres...

Első és második trimeszteres kismamák nálatok is előfordul székrekedés, mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés

Most fogok nemsokára a 12. hétbe lépni. Előfordul, hogy 2 napig nem tudok nagy wc-zni. :( Pedig rengeteget iszom. Nem tudom mit csináljak, de zavaró ez nekem, mert normális esetben mindig naponta szoktam és ez lenne a normális.

És nálatok is van olyan, hogy ha erőteljesebben "nyomtok" a wc-n akkor érzékeny az alhasatok? Aztán utána már nem is erőltetem inkább, nehogy valami baj legyen. :(


2016. jún. 23. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nálam is probléma volt az elején...volt olyan,hogy 4napig nem voltam,de a hasam már nagyon fájt. Akkor ittam vagy ettem reggel éhgyomorra egy kanál olivaolajat. Szörnyű íze volt,de megtette a hatását. Nálam ezt a terhesvitamin váltotta ki (sok vas), azóta nem is szedek semmilyet, és így sokkal jobban érzem magam.

35+6hkm

2016. jún. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem végig volt de kb 30 hetes koromig sok vízzel, rosttal elviselhető szinten tudtam tartani ezután hétről hétre egyre rosszabb lett.

Bár 12 hetes korom előtt is nagyon nehéz volt, nem tudom van-e összefüggés de utrogestan hüvelykúp használata után kezdődött és ahogy már nem kellett, rengeteget javult a dolog. Akkor sejtettem, hogy majd a végére vissza fog térni, talán a progeszteron szint volt ekkora hatással rá.

2016. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

amúgy szerintem is s progreszteron szint csinálja.


mert most megint fájnak kicsit a melleim napközben is, nem csak este meg felkelésnél.



És amúgy a baba is rendben van ezek szerint ez azt jelenti, tehát ha "dolgozik a progreszteron hormon"?

2016. jún. 23. 09:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Szílva és tej tuti hatás kipucol rendesen. Egyél szílvát minden nap segiteni fog.nekem az elevittől volt ahogy abba hagytam vissza állt minden a régibe.. most már a másodikat várom és nincs ilyen gondom most sem..
2016. jún. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, nekem bejött éhgyomorra közvetlen felkés után 3 dl 100%-os narancslé. Barátnőmnek a szilvalekvár tej kombó hatott.

Egyébként én az aranyértől féltem ez ügyben, viszont a sors fintora, h a széklettel nincs bajom szerencsére már, de úgy kijött mégis az aranyerem a már rendezett állapotok alatt is, hogy öröm nézni amennyit vérzik.

2016. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aszalt szilva vagy joghurtos müzli
2016. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nalam meg most is problema ez :(

30hkm

2016. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!