Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg sokmindenkinél előford...

Tényleg sokmindenkinél előfordul vagy kezdhetek félni?

Figyelt kérdés
13-ik hétben vagyok jelenleg. Tegnapelőtt a köldököm környéke fájt. Utánaolvastam és azt írták természetes. El is múlt másnapra. Viszont már tegnap pár csepp vérzést tapasztaltam. (Tényleg csak pár csepp volt, de első baba, minden új nekem és parázok.) Felhívtam a (magán)orvosomat. Épp voltak nála így az asszisztens hölgyel beszéltem. Ő megnyugtatott, hogy előfordul az ilyen, ne ijedjek meg. Majd a telefont átvette az orvosom, mikor kimentek tőle és iszonyat flegmán kezdett velem beszélni. "Hogy lenne már természetes?" stb. Végül "lerázott" egy mondattal, hogy sokan vannak épp nála és hadarjam el mit akarok. Nah mondom király. (Ez volt a tegnapom) Mára megint pár csepp foltot találtam. Ismét nem nagy mennyiségben. Utánaolvastam mégtöbb helyen. Szintén azt találtam, hogy az első hónapokban a nők negyedénél előfordul. Tényleg csak én parázok rá ennyire? Tapasztalatokat szeretnék tőletek kérni.

2016. aug. 3. 07:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Most mi van?

Az orvosod nem téged erősített meg?

Azt írod, azt mondta nem természetes.

Ha nem csak a felindultságod miatt tűnt flegmának, válts orvost!

És soha nem normális a vérzés, mindig ellenőrzést igényel.

2016. aug. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Válts orvost és azonnal menj el egy másikhoz. A legcsekélyebb vérzés terhesség alatt azonnali orvosi ellenőrzést igényel. Lehet haematóma, ártalmatlan pecsételés, de kezdődő vetélés is. Nekem volt ártalmatlan, ismeretlen okú is és vetélés kezdete is, pedig utóbbinál már bőven túl voltam a félidőn. Menj orvoshoz, de ne ehhez a bunkóhoz!!!
2016. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Elsonek igaza van.

Mindog nezzen meg orvos,foleg ha tobbszor is elofordul.

Az orvos meg hat...En biztosan soha tobbet nem mennek hozza.

Az enyemnek nincs aszisztense,de barmi miatt hivtam sosem razott le.meg a 3.babanal sem....

2016. aug. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Mar az elso esetben mentem dokihoz azonnal, a sajatom azt mondta, menjek be este hozza, felhivtam a korhazat azonnal fogadtak, hivtak hozzam a dokimat. O mondta, hogy ha komolyan aggodom, maskor mondjam meg. :)


Nekunk semmi baj nem volt, de sose vartam volna masnapig. Azonnal menjel be ugyeletre.

2016. aug. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az első terhességnél fordult elő ilyen, sajnos nem maradt meg.

Én azonnal keresnék egy másik orvost!

Nekem nem volt fogadott dokim, de sose bánt így velem akihez jártam, sőt!

2016. aug. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Irány a kórház! Jobb félni mint....

Max hazaküldenek, de még KELL nézniük h minden rendben van e.

Az orvost még sürgősen cseréld le.

Nekem mindig azt mondta a doki ha bármi szokatlan van hívam fel, vagy menjek be ( magánrendelésére v a kórházba)

2016. aug. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Én azonnal be bemennék az ügyeletere, nincs mire várni. Nézzen rád egy orvos, ne várj vele, mert nem lehet tudni mi zajlik odabent.

Szóval indulás! :)

2016. aug. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Jézusom, én csak barnás foltot észleltem pisilés után, azonnal mentem, de már az is késő volt! A vérzés soha nem természetes egy terhességnél, sőt!!! Igen, gyakori, de nem természetes, ezzel mindig azonnal orvoshoz kell menni! A dokid végül is mondta, hogy ez nem normális. Remélem azt is hozzátette, hogy menj be hozzá vagy az ügyeletre! Ha nem, akkor én biztos nem mennék többé hozzá! Melyik városban rendel? Csak, mert ismerős a stílusa...
2016. aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Engem megnyugtatott a doki de azt mondta már menjek be, rendelési idő előtt egy órával már ott szokott lenni. (Délután 2 után hívtam és 4-től rendel.) Nem volt gond, bár első trimeszterben voltam és kaptam utrot rá, el is múlt, másnap reggel még volt a tisztasági betéten, utána már nem.

14 hetesen ismét barnáztam, az korán reggel volt és sztk-ba mentem, ott fertőzést állapítottak meg, azt mondták lehet köze a barnázáshoz ehhez. Baci volt ami veszélyes mivel felszálló fertőzés, akár egy burokrepedés is lehetett volna belőle. :(

A terhesség legvégén is barnáztam, az meg tágulásos vérzés volt, nyilván 3 nappal a kiírt dátum előtt jó hír de hetekkel korábban megint nem lett volna az.

2016. aug. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Annyit mondott az orvosom, hogy nem ad időpontot mert holnap kell mennem labor vizsgálatra és akkor úgyis találkozunk. Igazából olyan volt, mintha végig se akarna hallgatni, csak gyorsan hadarjam el amit akarok. Ezért nem tudtam mit is csináljak. Az egyikük nyugtat a másik lekoptat.
2016. aug. 3. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!