Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik magnéziumnak jó a...

Melyik magnéziumnak jó a felszívódása?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a Béres 250 mg-osé nem olyan jó. Tudtok, ami olyan formában van, hogy tényleg jó a felszívódása?
2017. febr. 26. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A legjobbak magnézium-orotát (Magnerot) és magnézium-citrát (Magnesii citrici, Magnosolv). A magnosolv granulátom és napi 1 az adagja, a másik kettő kis dózisú tabletta, szóval napi több szem az adagja.
2017. febr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem tudod a magnosolvot fel lehet iratni?
2017. febr. 26. 10:35
 3/17 A kérdező kommentje:
Hogy olcsóbb legyen
2017. febr. 26. 10:35
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem. A magnesii citricit viszont igen.

Nem olyan gáz a Magnosolv se, 1 hónapban 1x kell azt a pénzt rákölteni. Sok másból meg kell pár doboz egy hónap alatt.

2017. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. febr. 26. 10:44
 6/17 anonim ***** válasza:
Magnesi citricii-t nekem az orvos szokott felírni; havonta 10 dobozzal (3×1-et kell szednem). Receptre így 100valahány forint 1 dobozzal.
2017. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ó, akkor ez így még olcsóbbra jön ki.
2017. febr. 26. 12:12
 8/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
98%

Nem csak a hasznosulás fontos, de az is, hogy mennyi a magnéziumtartalma egy vegyületnek, tehát ez egy többdimenziós kérdés. Hiszen ha jó a felszívódása de kevés benne a Mg, mit ér? Tehát tudnunk kell, hogy mennyi az elemi Mg és ABBÓL mennyi hasznosul:


Mg-oxid: 50% Mg, 4% felszívódás

Mg-karbonát: 45% Mg, 30% felszívódás

Mg-citrát: 16% Mg, 90% felszívódás

Mg-laktát: 12% Mg, 99% felszívódás

Mg-orotát 6% Mg, 98% felszívódás


A legismertebb magnéziumkészítmények tehát így festenek a valóságban, vagyis az adott mennyiségű magnéziumvegyületből valójában ennyi magnézium szívódik fel az illető vegyület teljes mennyiségét, Mg-tartalmát és annak biológiai hasznosulási arányát figyelembe véve:


Magnerot: 500 mg Mg-orotát = 33 mg tiszta magnézium 99%-os felszívódással = 33 mg Mg szívódik fel (kb. 55 Ft/db)

MagneB6: 500 mg Mg-laktát = 48 mg szívódik fel (kb. 45 Ft/db)

Magnosolv: 670 mg Mg-karbonát + 342 mg Mg-oxid = 165+200 mg Mg, amiből összesen 66,6 mg szívódik fel a 30 és 4%-os felszívódás miatt (kb. 67 Ft/adag)

Mg citrici: 500 mg Mg-citrát = 77 mg Mg, 70 mg szívódik fel (kb. 40 Ft/db)

Béres: 352,92 mg Mg-oxid + 463,93 mg Mg-citrát = 178+72 Mg, felszívódással súlyozva 65+7=72 mg felszívódó Mg (kb. 33 Ft/db)

BioCo Mg+B6: 625(?) mg Mg-citrát = 100 mg Mg, ebből 90 mg szívódik fel (kb. 25 Ft/db)


Ezen kívül anyagi szempontból érdemes megjegyezni, hogy magnézium-citrátot vegytiszta formában is lehet kapni, nem kapszulázva, hanem por alakban. Nyilván így nagyságrendekkel olcsóbb, mint ugyanannyi bekapszulázott hatóanyag.

2017. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ilyen profi választ 1000 éve nem láttam gyakorin :) köszönöm :)
2017. febr. 26. 19:59
 10/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Köszi, hogy értékeled, sok ilyesmi válaszom van, és hát a pontszámokból ítélve kevesen értékelik az utánajárásaimat. :D

A magnézium esetében kissé bosszantott, hogy a különféle készítményeket nem lehet összevetni, mert mindenki megpróbálja eladni a sajátját és igyekszik ködösíteni, de durvább esetekben akár nyíltan hazudoznak is a terméktájékoztatóban. Több készítményről egyszerűen csak lefelejtik az elemi magnéziumtartalmat és a felirat azt állítja, hogy pl. az 500 mg magnézium-citrát fedezi a napi magnéziumszükségletet, hiszen ÖTSZÁÁÁÁZ mg TÖBB mint 450, ugye? Hát a vak is "látttya"! Ez úgy megtévesztés, ahogy van, hiszen az 500 mg magnézium-citrátból mint láttuk 77 mg a magnézium. Akkor hogyan is? Ennél meredekebb a 375 mg-os magnézium-oxid, amiből szintén "napi 1 elég" - a tájékoztató szerint, csakhogy ugye ebből a felének a 4%-a szívódhat fel (7,5 mg)... Vagy kihangsúlyozzák, hogy ez jól felszívódó magnézium, kifizetjük érte a dupla árat és megkapunk negyedannyi hatóanyagot... És akkor ne is említsem a kalcium-magnézium készítményeket, mikor állítólag ezek akadályozzák egymás felszívódását...

Szomorú, hogy az egészség terén is résen kell lenni, mert a gyártó eladni akar, nem pedig segíteni.

Egyébként ezek körülbelüli értékek, a magnézium-citrátnál kiszámoltam a Mg tartalmat a periódusos rendszer értékei alapján és nekem kicsit kevesebb jött ki (11%), mint amit a nemzetközi irodalomban találtam (15-16%), ezért inkább a cikkek által említett értéket használtam, hogy kicsit optimistábbak legyenek az adatok. :D

Az árak meg 2017-es átlagárak, nyilván a nagy kiszerelések általában olcsóbbak, én megpróbáltam a 30 darabosak átlag darabárait összevetni, mert ilyen kiszerelés gyakran létezik.

2017. febr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!