Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jobb a vas felszívódása?...

Mikor jobb a vas felszívódása? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Fekete székletnél, vagy barnánál? (bocsi...) Csak eddig fekete volt, most ugyanúgy szedem, és barna. :S

Bocsi a részletességért... Csak elég szar a vérképem.


2011. jún. 8. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

A vasat mindig C- vitaminnal vedd be, és a bevétel előtt,illetve után fél óráig ne fogyassz tejterméket, mert gátolja a vas felszívódását, és kiürül a szervezetből. A vas kiürülését a sötét széklet jelzi. Szép babavárást! :)

2011. jún. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én reggel veszem be éh gyomorra étkezés előtt 1 órával!
2011. jún. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én vastablettámat étkezés közben kell bevenni :S Előtte-utána 2 órán keresztül nem veszek be más vitamint, nehogy gátolják egymás felszívódását.

33 hkm

2011. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akire77 ***** válasza:
Szia épp most jöttem a dokitol,nekem is elég rossz a vérképem,mondjuk én világ életembe kicsit vérszegény voltam.a doki nekem most részletesen elmondta hogy szedjem a vasat,én a neo-ferro-folgammát szedem.ehgyomorra evés elött bő 1 órával és ha szedsz még mellé valamilyen gyógyszert akkor 3 óra teljen el közte,én a magne b szedem még.nekem ezt mondta.
2011. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem reklám, de nekem a Hübner Vital Iron F szirup jött be. Komoly gondjaim voltak a terhesség alatt, már ott tartottunk, hogy vénásan kell vasat kapnom, a tablettáktól iszonyú gyomorgörcsöm volt. Ezt a szert a párom kolléganője ajánlotta, s úgy rendbe tett, hogy szülés után példás vérképet produkáltam.
2011. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem maltofer fol van. Az éhgyomri nem tudom hogyan működhetne, mert a pajzsmirigyes gyógyszeremet is éhgyomorra kell bevenni... A vasból meg ugye 2őt... S

Nem tudom emiatt-e, de én pl tejfüggő lettem...


Igazából arra lettem volna kíváncsi, ha jól felszívódik akkor fekete a széklet, vagy akkor fekete, ha csak kiürül. Mert eddig fekete volt, és akkor is jó rossz lett a vérképem, most meg barna. Lehet, hogy most felszívódik? Holnap megyek vérvételre, abból majd kiderül. De persze csak jövő héten...

2011. jún. 8. 13:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vasitalt ittam bioboltból, de lehet hogy gyógyszertárban is kapható, az jobban felszívódik és mindenféle más vitaminok is vannak benne amik ezt segítik.
2011. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A fekete széklet jelzi a vas felszívódását!
2014. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!