Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normalis, hogy aggodom?

Normalis, hogy aggodom?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 8 hetes terhes vagyok, a parom mostanaban nagyon idegesit. Az is hogy velem alszik mert legszomjam van hogy a kozelben van es ugy erzem h lehanyom mert emelygek folyamatosan. Neha ki is dobtam a taccsot mert rosszul vagyok. A masik h veletlen a baba, es nekem van biztos munkam bar nem keresek sokat, a parom lehet 2 honap mulva munkanelkuli lesz. Ezzel stresszel engem hogy o most nem ebben az allapotban szerette volna a babat stb stb es h bizonytalan a helyzet es hogy nem tudja mi lesz es ezen engem halalra paraztat megbenit a felelem. Mar azon gondolkodtam h el kene vetetnem a babat. De azon is ha pl nem lennek terhes akkor is kellene munkat keresnie hiszem el kell magat is tartania mint eddig. Szoval ahelyett h biztatna meg jobban elbizonytalanit en meg nem tudom mit tegyek. Egyebkent terhesseg elott jo volt a kapcsolatunk, most meg mar viszolygok neha tole. Miert van ez? Elmulik? Mas is volt igy?
2017. febr. 26. 16:45
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat érdemen nem tudok hozzászólni, csupán annyit, hogy nekem a terhesség elején kb 10. hétig fura volt minden... nem konkrétan a párom irritált, hanem valahogy a szagok... a párom illata is megváltozott számomra, és borzasztó volt... talán kicsit undorodtam is meg sem említettem neki, mert lehet hülyének nézett volna :) Én persze rosszul éreztem magam miatta, jobb lett volna nem vele aludni egy ágyban.... de elmúlt...nyilván a hormonok szórakoznak az emberrel. Mára már a párommal nincs bajom, viszont a tömegközlekedést egyre nehezebben viselem... utálok mindent és mindenkit :D


Egyébként akkor is lehet baj és munkanélküliség amikor már megvan a baba, vagy épp terhes lesz az ember és hopp elveszíti a munkát apuci...Tény, hogy nem könnyű, érthető a félelmetek, de a baba titeket most választott. Igyekezzetek mindent elkövetni, hogy minden a helyére kerüljön. Apuci is találhat munkát hamar, ha akar. Ilyenkor azért nem válogat annyira az ember :)


A félelem és a fura dolgok teljesen természetes, a hormonok miatt még inkább aggódóvá válsz. Próbáld meg kezelni. Idővel jobb lesz.


Kívánom a legjobbakat!


18hkm

2017. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Szerintem -vagyis a leírtak szerint, emiatt irritál és viszolyogsz tőle mert nem érzed magad biztonságban magad, vagyis ezt okozza, amiket mond. Ez is okozhat rosszullétet, hogy lelkileg éppen hogyan viseled a történéseket.

Nem tudsz valahová elmenni, pl szülői házba kicsit külön lenni, hogy tudj nyugiba gondolkodni?

2017. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat gondolkodtam ezen hogy mit tegyek, soha nincsen szerintem tokeletes idopont vagy nagyon ritka hogy minden klappol. Az zavar hogy nem erzem magam magunkat biztonsagban viszont 29 eves vagyok, pont idoben ahhoz hogy legyen gyerekem. Veszelyeztetett terhes vagyok plusszban es meg ez is.. meg nem szeretnem elvetetni aztan majd kesobb amikor az anyaiak okes akkor nem tudok teherbe esni.. viszont ezzel a bizonytalansaggal az oruletbe kerget. Azt mondta a parom hogy a racionalis az abortusz lenne de nem tudja kimondani h ne tartsuk meg mert orul de igy ebben a helyzetben nem tud.. na koszi, most ezzel mit kezdjek amikor amugy is ossze vagyok zavarodva. Mar terveztem az idpontot a vedonohoz terhesgondozasra

Stb.

2017. febr. 27. 07:30
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

megértelek, nem valami fényes helyzet. de szerintem a párod csak bepánikolt, de hamar túllesztek a kezdeti sokkon, és belehúz, munkaügyben is. Ha normális pasi, akkor szerintem mindent megtesz majd, hogy boldoguljatok a babával :)

és jól érzed, ritka az, amikor minden körülmény tökéletes a gyerekválalásra. de az ember mindig képes változtatni a körülményeken, és mindent jobbá tenni, csak igyekezni kell.

Gondolom, azért beszél olyan könnyen az abortuszról, mert férfi, nem benne növekedik a kis élet. Sok apában csak akkor tudatosul minden, amikor már a kezében fogja a picit. De mi, nők máshogy működünk, már akkor elkezdünk lelkileg kötődni a babához, amikor még csak a pocakban van. Hisz a terhesség nem csak fizikai, hanem lelki folyamat is.

Ne keseredj el, valószínű, hogy a hormonok is közre játszanak abban, hogy idegesít a párod, meg lehet, hogy frusztráltnak érzed magad, stb. ez normális. Én is így voltam vele.

2017. febr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

most stresszes helyzetben vagytok. igy ertheto hogy idegesititek egymast. Ezt ki kell birni. A munkanelkuliseggel kapcsolatban meg: az ember barmikor elveszithetia munkajat, vagy johet jobb lehetoseg. Ez egy ilyen. Ne vetesd el. Csak igyekezzetek racionalis lepeseket tenni annak erdekebe hogy minden jo legyen, es az is lesz :)

Kitartast!

2017. febr. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
Szerintem is pánikol a párod (a pasik-persze vannak kivételek- nehezen viselik el a terhet tervezett babáknál is, úgy érzik nekik kell az egész családot eltartani)... Nyugi! Új a helyzet, a szagok és az émelygés nagyon rossz, tudom, de 14-17. hét körül elvileg elmúlik. Azért írom így, mert kinél hogy, van akinek végig, de ez azért ritkább eset. Anyagilag sem tudja magát senki biztonságban, de az is mindig rendeződik, ha eddig épkézlábnak gondoltad a párod, akkor ez után is az lesz. Kell neki egy kis idő. Neked is! Próbálj meg egy kicsit lazítani, ha tudsz egy-egy szabadnapot is kivenni. Nem kötelező elmenni végig betegállományba, ha nem olyan a munkád! Kényeztesd egy kicsit magad, na most persze nem meleg ülőfürdővel :) ! A viszolygás pedig elmúlik, de jelezd neki, hogy ne öleljen olyan szorosan, mert nem kapsz levegőt. Most a hormonok játéka egy kicsit a szervezeted, míg megszokja az új, másállapotot! Ne görcsölj! Elmúlik és nagyon jó szülők lesztek!
2017. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy aggódsz, hogy furcsa az új helyzet, de ne félj, minden rendben lesz. Te is szeretnéd a babát, és a párod sem akarja elvetetni, legyetek türelemmel egy kicsit, míg megszokjátok a gondolatot, a rosszullétek pedig hamatosan elmúlnak.
2017. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! A rosszullétek természetesek a terhesség első 3 hónapjában, ahogy a hangulatingadozás és a bizonytalanság érzése. Utána jóval könnyebb lesz majd. Elmondanám Neked, hogy ilyenekből lesznek a legjobb édesanyák! Te már édesanya leszel, csak az nem mindegy, hogy egy élő, vagy egy halott gyermeké.

Szerintem várd ki ezt az első pár hónapot. Beszélj a pasival, kerd meg, keressen munkát. Tisztázd vele mit akar. De a babád életét NE ettől tedd függővé! Ha a pasi léhűtő, akkor jobb túllenni rajta mielőbb, mert úgyis meg fogja mérgezni az életed előbb utóbb. Ezt ne hagyd neki,később se lesz jobb valószínűleg a helyzet. Ha hajlandó melletted állni és anyagilag is támogatni Titeket, az pár hónap alatt kiderül. Ha nem, akkor inkább menjen ő a levesbe, mint a babád, akinek Te leszel a mindene és mindig feltétel nélkül szeretni fog. Normális pasit még találhatsz, de a babádat semmi nem hozza vissza a halálból, ha egyszer elveteted. Jó egészséget kívánok Nektek!

2017. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:

Én is rengeteget émelyegtem az elején mindhárom babánál, és különböző dolgoktól viszolyogtam (pl. a cuki kiscicánktól), aztán elmúlt, ez tök normális!

Azt meg sztem nagyon jól látod, hogy bizonytalanságok bármikor jöhetnek-mehetnek. Nálunk házasságban, tapasztalt szülőként is volt apai bizonytalankodás a következő babaváráskor, ahogy írtad, soha nincs minden szempontból megfelelő pillanat. Mivel mindketten úgy álltok hozzá, hogy nem lenne szívetek elvetetni a babát, ne is tegyétek, mert az abortuszt még sokszor az is nagyon megbánja, aki biztos volt benne, hogy azt akarja. Ezt sajnos tapasztalatból tudom...

Szurkolok nektek, hogy minden rendbe jöjjön, és minden jót kívánok a világ legnagyobb csodájához!

2017. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom a valaszokat, olyan jol esnek ezek a szavak, biztato mondatok. Eppen ma beszeltuk at a parommal azt hogy mi legyen. Valoban nagyon panikol es eppen azert mert fel a felelossegtol de valoban nem tudja es soha nem fogja megtudni hogy egy no mit erez es hogy nekunk noknek milyen ha babank lesz. En nem szeretnem elvetetni, mert ugy erzem szuksege van ram es meg szeretne szuletni tudom ez hulyeseg hiszen meg csak egy "sejtcsomo" de annyi mindent tul elt mar:) veszelyeztetett vagyok es nem adja fel igaz gyogyszerrel tamogatom ot de maradni szeretne. A parom szerint jobb lenne az abortusz es igazabol en nem tudok mar emiatt ra ugy nezni ahogy regen mert nagyon megbantott de tudjatok mit most csunyat mondok amikor meg kellett csinalni akkor nem felt... na mindegy ez ugy kijott belolem. Szoval belso hangom szerint megtartom de minden nap maga a bizonytalansag amiatt amit a parom okoz, de majd csak jobb lesz ebben bizom.
2017. febr. 28. 22:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!