Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes kismama vagyok. Sokan...

6 hetes kismama vagyok. Sokan azt mondják, idén is 180 napnak kell meglennie és tavalyról is, hogy jó táppénzt kapjak! Tavaly márciusban jöttem ehhez a céghez! Ha elmegyek táppénzre mennyit fogok kapni? A bruttó alapbérem 108.900 ft.

Figyelt kérdés
2008. okt. 11. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha idén megvolt a 180 napod, akkor az idei átlagkereseted alapján fogják számolni a táppénzt. Azért nem akarok pontos összeget írni, mert ebbe beszámít az esetleges jutalom, prémium, egyéb bérjellegű jövedelem is.


Ha pedig jövőre mész csak táppénzre, és a jövő évben nem lesz meg a 180 nap biztosítási időd, akkor is az idei év átlagát veszik alapul.


(a táppénzen töltött napokat nem veszik figyelembe a számításánál)

2008. okt. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen meg volt idén a 180 napom! November végén akarok táppénzre menni! Csak mert eddig mindenki mást mondott amikor megkérdeztem erröl!

Köszi a segitséget:)!

2008. okt. 11. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Táppénz előtt legyen meg az összefüggő folyamatos 180 nap, illetve két munka közt ne teljen el több, int 30 nap. Ha ennek a feltételnek megfelelsz, kapsz táppénzt. A fizud 70%-a.
2008. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt meg a folyamatos 180 nap (a 2 munkahely között volt 60 nap kimaradás), mégis jogosult vagyok táppénzre, a 180 nap 2 különböző munkahely fizujából tevődik össze (az egyik 160 bruttó, a másik valamivel több), így kapok 80 ezret havonta.
2008. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!