Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bor terhesen vérszegénységre?

Bor terhesen vérszegénységre?

Figyelt kérdés

Szóval vérszegény vagyok. Szedek folsavat, amit előírtak, de nem tudom, ennyi elég-e. Évek óta vérszegény vagyok már.

Most a terhesség miatt enni is alig bírok, minden jönne inkább kifelé, nagyon nehéz leerőltetni a minimális adagot is.

Azt mondták, a vörösbor is jót tenne. És bár undorodom tőle, ha javítana ezen a gondon, hajlandó lennék inni belőle. Mit gondoltok, nem árt a babának egy fél pohárka alkalmanként?



2017. febr. 27. 12:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Hát a bor sok mindenre lehet, hogy hasznos is, de közben az alkoholtartalma biztos, hogy ártalmas. Vasat, B-vitamin komplexet szokták még ajánlani. Aztán tudtommal az sem mindegy, milyen folsavat eszel, illetve tovább lehet menni kivizsgáltatni, nincs-e felszívódási zavarod.
2017. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Kétnaponta egy deci nem árt - nőgyógyász mondta -, és nekem pl. vérszegénységre semmi más nem vált be. A vaskészítményektől csak émelyegtem álló nap.
2017. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Ha nagyon aggódsz az alkohol miatt, kiforralhatod belőle. De ilyen mennyiségben nem hiszem hogy ártana. Ha biztosra akarsz menni, kérdezd meg az orvost.
2017. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem szívesen szedek gyógyszereket, ha van más megoldás.

2017. febr. 27. 12:24
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is azt mondták, hogy kis mennyiségben nem árt, nem árt, ez egy régi háziszer. Pont ennyire megbízható is.

Az etilalkohol ha bejutott a véredbe, átjut a méhlepényen is és magzatkárosító, ha jól tudom a sejtosztódást gátló hatása miatt. A magzat agyában (és egész testében) pedig folyamatosan osztódnak a sejtek. Nincs biztosan ártalmatlan mennyiség, de nyilván minél többet iszik valaki, annál rosszabb.

2017. febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Napi 1 deci vorosbor tenyleg nem art :) De ha ennyire verszegeny vagy, akkor inkabb orvossal irass fel vasat es azt szedj.
2017. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Mojjo ***** válasza:
49%

Szerintem felejtsd el, vagy minimum forrald ki belőle az alkoholt. Az alkohol 80 fok körül már kiforr a borrból.

Valóban keletkezik természetes úton is etilalkohol a szervezetben, tehát nem lehet megúszni, hogy valamennyi érje a magzatot, meg valóban nem hangzik hűde vészesen az az 1dl, de nekem eszembe sem jutna akár egyetlen cseppel tovább terhelni. Semmiképp, semmi okból. Komolyan, ne tedd.


Nem mellesleg az alkalmanként fél pohárka nem oszt nem szoroz a vérszegénységeden, szóval értelme sincs.

2017. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tudsz annyi bort meginni, hogy ne legyél vérszegény. Még nem terhesen sem lehet ekkora mennyiséget.


A vas nem "olyan" gyógyszer, mint pl. az antibiotikum. Nyugodtan szedheted. A folsav nem elég.

Később a helyzet csak még rosszabb lesz. Előzd meg.

2017. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A cékla/céklalé nagyon hasznos. Jó a spenót, a sóska, a mák. Egy rakás kaja segíthet rendezni a dolgokat, az alkoholt biztos kerülném.
2017. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Gyógyszert nem (a vas ásvány, de ne zavarjon), de alkoholt simán?!

Ez aztán a logika!


Számos biztonságosan fogyasztható élelmiszer is nagyobb mennyiségben tartalmaz.

2017. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!