Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején kik kaptak...

Terhesség elején kik kaptak gyógyszert? És már megszületett a baba.

Figyelt kérdés
Olyan gyógyszerekre gondok, amit pár hetes terhesség esetén írnak fel, vérzésre, vagy korábbi vetélés miatt. Okozott e bármilyen károsodást a babában? Volt már vetélésem, így a doki azt mondta, hogy újabb pozitív teszt esetén, azonnal "megtámogatjuk" a babát. Gyógypedagógusként érdekelne, hogy kihat e ez a korai gyógyszerelés a értelmi fejlődésre. Első babám a doki szerint azért ment el, mert nem volt életképes, genetikai okok miatt. Nah, most ha megtámogatom egy kis gyógyszerrel, és az a baba sem lenne életképes, akkor a gyógyszer segítségével életben maradna? Ezt nem tanították a főiskolán.
2017. márc. 1. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Progeszteront szoktak felirni, szerintem erre gondolsz.

Sok esetben semmit sem er, csak akkor segit, ha progreszteronhiany van. Amiatt elhalhat a terhesseg. Ha az nincs, akkor is felirjak, mert artani elvileg nem art, a szervezeted egyebkent is termel progit minden ciklusban, terhesseg alatt joval tobbet. Nyilvan a szintetikus mas, de nem tudom, hogy lenne-e karosito hatasa.

Elvileg artani nem art, epp ezert irjak nyugodt szivvel fel, ha volt mar veteles, vagy barmi gond van a terhesseg elejen (verzes, elmaradas a fejlodesben, stb).


De semmilyen genetikai, hematologiai, immunologiai, vagy egyeb dolgot nem hoz rendbe a progeszteron, csak kifejezetten akkor segit, ha a szervezet nem termel eleget es emiatt hal el az embrio. Kb 12. hettol mar nincs is ra szukseg, mert onnantol kezdve nem a progi, hanem a mehlepeny tartja eletben a magzatot.


En szemely szerint ketszer is ugyanugy elveteltem nagy dozisu progi mellett, mint elotte nelkule, de nekem bizonyitottan nem is volt progihianyom, csak probalkoztunk ezzel is, hatha.

De nem segitett, hiszen mas jellegu problemam van.

Max annyi elteres volt az elozo vetelesekhez kepest, hogy akkor hamarabb, erosebben beindult a verzes, majd veteles, progi mellet pedig epp csak pecsetelgeto verzessel, amig abba nem hagytam es ki nem urult a szervezetembol, csak azutan veteltem el.

2017. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
A támogatás abban segít,ha anyukánál van hormonális gond,ezt segít kiküszöbölni.Ha életképtelen a baba,nem fog a gyógyszer miatt megmaradni szerintem.Nekem pl az utrogestan mellett sem maradt meg.a következő terhességnél biztos ani biztos 12 .hétig kaptam.Egészséges 5hós kiscsajom van😍
2017. márc. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Az én dokim nem szereti felírni, mert nem akar női hormonnal bombázni egy 50% eséllyel fiú magzatot. Illetve nem akar besegíteni beteg babának sem a megmaradásra, bár én is olvastam, hogy ettől még ugyanúgy elhal, max. nem indul meg a vetélés.

Nekem is volt már egy vetélésem, én kikönyörögtem a gyógyszert, de abban egyeztünk meg, hogy felírja, de csak akkor használom, ha vérzek, akkor viszont rögtön, és utána el is megyek hozzá, hogy megnézze, mi van. Kiváltottam, de neki lett igaza, nem volt rá szükség.

Mondjuk azt nem értem, hogy ha szerinte azért vetéltél el, mert a baba nem volt életképes, akkor miért akar hormont adni. Mert az enyém meg pont azért nem akart, mert meg volt győződve ugyanerről, hogy beteg volt a baba, tehát nem progihiány állt fenn. (De mivel barnáztam, én nem hittem el.)

2017. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fiú magzatnak árt a terhesség elejei progrsteron?
2017. márc. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek a valaszokat! Gratulalok a babas edesanyaknak!
2017. márc. 2. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!