Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki nem szed terhes...

Ha valaki nem szed terhes vitamint, csúnya lesz a bőre, hullani kezd a haja, a fogai, vagy romlanak?

Figyelt kérdés
Mennyiben gondoljátok ezt igaznak?
2017. márc. 2. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem hiszem, hogy lenne hozzá köze. Én nem szedtem semmit, és nincs/nem volt ilyen problémám.A babánk pedig teljesen egészséges.
2017. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Termeszetesen nem feltetlenul igaz. De az biztos, hogy a vitamin jot tesz, hisz ezert van. Akar mesterseges, akar termeszetes, a szervezetnek jo! A mesterseges annyival konnyebb hogy pl telen is hozzajuss annyi vitaminhoz, mint nyar kozepen.
2017. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első babánál nem szedtem semmit, mivel akkor még nem volt "divat"

Változatosan ettem, ennyi. Egyik, fenn említett tünet sem jelentkezett nálam a terhesség alatt.

Most viszont szükségesnek éreztem, mert sokkal rosszabb egészségi állapotban voltam.... Pl. hajam jobban hullott, inyem vérzett....

Szóval ki hogy érzi, sztem.

2017. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Kérdezd meg anyukád. Az enyém a hetvenes évek elején volt terhes mindkettőnkkel és nem tapasztalt semmi ilyesmit, ahogy a nagy többség sem, bár vasat kapott az anémiájára. Nyugaton jobban, de hazánkban ez nem volt elterjed régebben, szerintem a vasfüggöny éveiben max külföldről lehetett behozatni konkrét terhesvitamint. Ettől függetlenül ha már elérhető, akkor azért jobb, ha szedi az ember. Folsavat sem írtak elő anno, lássuk be, azért szerncsésebb, hogy már rutin előírás lett mindez.
2017. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészségesen táplálkozol, beviszed a napi vitaminszükségletet ezáltal akkor nem. Viszont a baba érdekében jobb, ha szedsz vitaminokat (magnézium, folsav, stb).

A hajad terhesség alatt egyébkébt sem hullik, legalábbis nem akkora mennyiségben. Általában szülés után 2-3 hónappal kezd kihullani az a haj ami terhesség alatt nem hullott ki. Ezért van az, hogy utána marokszámra hullik.

A fogak romolhatnak, ezért is kell menni vizsgálatra, ezért kell annyira pótolni a vitaminokat, mert a baba nagyon sokat elvesz.


Én terhesség elejétől szedtem, minden nap. Emellett egészségesen, választékosan ettem. Nem romlottak a fogaim, a bőröm is szép volt, maradt is, a hajam erősebb lett, viszont szülés után nekem is hullott nagyon. De nem kell pont terhes vitamint szedni, van aki külön vesz D, C vitamint, Magnéziumot, folsavat.

2017. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Csak Magyarországon divat. mert Czeizel ebből gazdagodott meg. Egyik terhességem alatt sem szedtem, mert nem volt rá szükség. A gyerekeim is egészségesek lettek. A hajam sem hullott. A fogaim közül egy lyukadt ki,de azt a fogorvos betömte.
2017. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Uhh az utolso valasz jo nagy baromsag.

Elotte mar mindent leirtunk, miert jo es miket javasolnak ;)

2017. márc. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Én egyiknél sem szedtem és nem voltak ilyen problémáim, sőt, a bőröm és a hajam is szebb lett, pedig műkajákon élek
2017. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

Én szedtem vitamint!

A hajam hullott, a fogaim nem romlottak.

Szerintem nincs összefüggés

2017. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
En nem szedek terhes vitamint de nem hullik semmim.. :)
2017. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!