Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai 4D-n vajon nézhettek...

Genetikai 4D-n vajon nézhettek méhszájat? Szokták? (18. hét)

Figyelt kérdés
Nagyon bánom, de elfelejtettem rákérdezni... Nemzetközileg elismert csúcskategóriás géppel vizsgáltak. Azt is mondta az orvos, hogy a magzat nem a méhszáj közelében van (kérdezte is, hogy volt-e rajta). Szóval elég szépen látott mindent (magzatvíz minősége, köldökzsinór...) Azóta voltam sztk-s uh-n is (20.hét), persze itt a méhszájra az volt a válasz, kérjek időpontot a szakrendelésre. A nemét pedig nem is látta tán, pedig mivel 4D-n azt mondták kislány, jó lett volna itt is véleményt vagy tippet kapni. :(
2017. márc. 3. 12:07
 1/5 BED válasza:
Szia! A méhszáj vastagságát nem UH-n nézik, hanem kézzel vizsgálják. Nekem minden alkalommal az orvos megvizsgálta a méhszájat, valamint tapintással azt is hogy milyen magasan van a méhem teteje és a keménységét a pocakomnak. Utána jött az UH vizsgálat.
2017. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a méhlepényre mondta, hogy nem a méhszáj közelében van, nem a magzatra, utóbbinak nincs semmi értelme. :) A lepény szokott rálógni, rajta lenni, de ahogy nő, feljebb húzódik, erről kérdezett, nem a magzatról.


Egyébként hasi UH-n nem látszik a rendesen méhszáj, esetleg ha tölcséresedés van, de az nem jellemző 18 hetesen. A méhszáj állapota kézi vizsgálattal ellenőrizhető, illetve egyszer nálam pont a 18. hetes genetikai UH-n megnézte a méhszájat hüvelyi UH-val, de ez nem igazán jellemző. Jobb nem kurkászni állandóan a méhszájat, hidd el, minden vizsgálat egy fertőzésforrás, ezt a saját dokim mondta.

2017. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Akkor érdemes már most kérnem nőgyógyászatra (kb. 23-24 hetes lennék, mire adnak)? Vagy várjak vele, ha semmi panaszom?
2017. márc. 3. 13:21
 4/5 Szabimamija válasza:

Szia!

Nekem a múlt héten mérte a nőgyógyászom ultrahangon!

2017. márc. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a genetikai 4D mifán terem, mert genetikát, csak 2D-ben csinálnak, ugyanis csak 2D-ben lát normálisan az orvos bármit is. Nekem megnézték a méhszájat általában a genetikákon.
2017. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!