Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinél a terhesség alatt...

Akinél a terhesség alatt folyamatosan nagyobb súlyt mértek a babánál, az a baba az átlagnál nagyobb súllyal született?

Figyelt kérdés
Jelenleg 27 hetes terhes vagyok, és szinte az elejétől nagyobb méreteket mérnek. Folyamatosan 1-1,5 hét eltérés van a mért adatok és a számított között. Napra pontosan tudom a fogantatás dátumát, így a számított adat a pontos. Félek, hogy nagy súllyal fog születni a babám. Lehet közte összefüggés?
2017. febr. 3. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, de ezek cssk találgatások. 36 hetesen azt mondták 3500-3600 a súlya. 39+5re született 3200al.
2017. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek 4 kilós babát jósoltak (terhességi cukorra volt), plusz végig nagy súlyúnak állapítottak meg, de 2900-al született.
2017. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem kb. félidőtől mindig 2 héttel nagyobbnak mérték a fiam. Súlyt soha nem becsült a dokim, csak mindig elmondta, hogy nagyobb és hogy jó nagy baba lesz. 39+4 hétre született 3900 grammal és 55 cm-el.
2017. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, úgy tűnik ez elég változó.

Nálam sem csak a súlyt nézték, a többi adat is nagyobb babát jósol.

2017. febr. 3. 14:16
 5/13 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Egyébként a nagy babától sem kell félni, az én fiam 6 óra alatt meglett és ha nem csavarja bele magát a köldökzsinórba, akkor kb. fele idő alatt megszületett volna.
2017. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kb a 20. hettol voltak ngyobbak az egyuk fiam meretei, az utolso uh-ig egyre nagyobb volt az elteres, a 36. heten volt olyan ami majd 2 hettel volt tobb (fejkorfogat es combcsont), de volt, aminel csak 4-5 nap volt a kulonbseg.

Kereken 39 hetesen szultem, nem azt mondom, hogy kicsi lett, de a sulya nem volt extrem, 3700 g. Nyilvan ha marad meg bent egy hetet, akkor nagyjabol korrekt lett volna a szuletesi suly tipp, amit az utolso uh-n kaptunk (4000g). Nem volt elszamolva o sem, tudtuk, hogy kb mikor fogant, tehat akar nohetett volna meg bent tovabbi 1-2 hetig is.

Viszont: 37-es fejkorfogattal szuletett es 58 cm hosszu volt. Egy hosszu, vekony baba volt, nagy fejjel. Ezert volt a fejkorfogat es a combcsontja ennyivel nagyobb mar ultraahangon is.

En vekony vagyok, de nem volt nehez megszulni, jo 3 ora vajudas utan a kitolas volt hosszu, kozel egy ora. Ennek az oka az, hogy gatvedelemmel probalkoztunk es a hosszu, lassu kitolasnak koszonhetoen, nah meg a hozzaerto szulesznonek es orvosnak sikerult is, nem vagtak, nem repedtem, hiaba volt ekkorra feje a babanak.

A masik fiam hozza kepest kicsi volt (3100 g, 56 cm, 34-es fej) es semmivel sem volt konnyebb megszulni ot, sot, elkapkodtuk a kitolast es repesztette a mehszajamat.

2017. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Csak saccolnak

A lanyomat 34hetesen 3400nak saccolták, 38.hetre született 3010grammal 49cmvel.

2017. febr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindig 2 héttel nagyobbnak mérték pedig tudjuk mikor készült, a kiírt napon született 3650 grammal és 54 centivel
2017. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én első terhességemnél is mindig nagy súlyt mértek, a doki nem is csodálkozott, lévén az apja szép nagyra sikeredett (194 cm, bár nem nagy darab,sportos, csak magas). Válltig állította több doki is, hogy biztosan 4 kiló felett lesz (aggódtam is eleget, én nagyony vékony, törékeny alkat vagyok, bár nem alacsony), aztán végül 40+3-ra 3090 grammal született.
2017. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jah és mindehez 54 centivel.
2017. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!