Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kutyám elkapta az ujjam...

D.N kérdése:

A kutyám elkapta az ujjam ahogy etettem de kismama vagyok lesz e baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok 12 hetes 3 napos vagyok a múlthéten adtam a kutyamnak virslit de az ujjamat is elkapta és a fogával megvágta a kezem. De nincs beoltva még mert amikor etettem elötte egy nappal kaptuk. Voltam ügyeleten leis fertötleniteték de elkelett mennem házi orvoshoz. Es mondta a dokim hetfőn menjek vissza azaz ma vissza mentem es kaptam tetanuszt de mondta az orvosom hogy nem lesz baj mert megkérdezte az oltási szakertöt es azt mondták nem lesz a babának baja. Hát remélem hogy nem lesz baja a picinek szerintetek? Köszönöm elöre a segitségeket! :)

2017. márc. 6. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom az orvos jobban tudja, mint bárki itt...
2017. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen de azért van ez hogy lehessen kérdezni...
2017. márc. 6. 17:59
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Semmi bajod nem lesz. A tetanusz is csak egy biztonsági lépés (nincs olyan összetevője az oltásnak, ami árthatna).


Ha úgy alakul, egy veszettség elleni oltássorozatot is be lehet adni, és rendszerint semmi probléma nincs utána :)

2017. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Higyj az orvosnak. Nem lesz gond. Te kaptál tetanuszt, lefertőtlenítették, amit lehetett megtettek.

Se neked, sem a babának nem lesz baja.

A kutyát pedig mielőbb oltassátok be (féreghajtó, és a többi), mert ezek terhesen veszélyesen még veszélyesebbek lehetnek.

2017. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben akkor megnyugodhatok igaz? :) köszönöm szépen aranyosak vagytok :) jolesik :) akkor megnyugszok és bizok benne hogy a babánknak nem lesz baja es minden rendben lesz köszönöm szépen nektek 😊☺
2017. márc. 6. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
A veszettség oltás sorozattal mi van? Oltatlan kutya harapása után kötelező.
2017. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, rosszul tudod. Akkor kötelező, ha 1. az állat elhullik, és a veszettség kimutatható belőle, 2. az állat két hét karantén után a veszettség tüneteit kezdi mutatni, 3. az állat ismeretlen és nem lehetett befogni, így megfigyelni sem.


A kérdezőnek a saját kutyája volt a tettes, nyilván szem előtt van. Az egy más kérdés, hogy elegánsabb lett volna karaténba tenni jogilag, de valószínűtlen, hogy bármi baja lenne. Oltatni viszont tényleg kéne, a saját érdekük is.

2017. márc. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen majd megfigyelik de nem lesz itt baj csak ugye en megilyedtem. De mondta az orvos hogy nem lesz baj ugyhogy megnyugszok :) köszönöm nektek a válaszokat :)
2017. márc. 7. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!