Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt baleset....

Terhesség alatt baleset. Ennyiből ugye nem lehet gond?

Figyelt kérdés

Megcsúszott a papucsom a csigalépcsőn. 3-4 fokot zökkenve csúsztam lefelé, de szerencsére el nem estem, a hasam nem ütöttem meg. Viszont nagyon erősen meg kellett kapaszkodnom a korlátban, hogy nehogy leguruljak, és ettől megfájdult azon az oldalon a bordáim alatt, és az oldalamat is mintha meghúztam volna. Azóta is érzem tompán azt a felemet.

A józan paraszti eszem azt mondja, hogy végülis nem estem el, és nem ütöttem meg magam, tehát a babát nem érhette semmi. De annyira megijedtem, hogy örülnék, ha írnátok pár választ, hogy ezt ti hogy látjátok. Előre is köszönöm!


2017. márc. 8. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Miért nem mész el orvoshoz ? Komolyan azt várod, hogy itteni - gondolom nem orvos - emberek távdiagnosztizáljanak ? Ráadásul terhesen.
2017. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Ha mozog, nem vérzel,akkor nincs baj. Én félidős terhesen hasra estem, persze nem teljesen a hasamra..bár a föld súrolta,mert a könyökömmel és a térdemmel hárítottam így azokra estem. Nem lett baja a babának, de a kezem-lábam nagyon fájt. Rendesen megütöttem magam, de nem véreztem,mozgott a baba. Pont másnap mentem terhesgondozásra és a dokim is megnyugtatott,nincs baj. (Ha közeledben van az orvosod azért nem árt,ha megnéz..)
2017. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy írják előttem is, jobb ha rátok néz az orvos. Biztosat csak ő tud mondani egyedül.

Legtöbb esetben ennyi nem okoz bajt, de biztos ami biztos, hiszen a babádról van szó. Inkább menj be teljesen feleslesen, minthogy gond legyen.

Ne vérezz, ne görcsölj, és ugyanúgy érezd a babát mozogni, akkor valószínűleg nincs baj.


Édesanyám is, mikor terhes volt velem, elesett elég csúnyán, a térdeit majdnem eltörte, mert télen megcsúszott a kövön, de itt vagyok, egészséges, felnőtt nő.

2017. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én elég csúnyán elcsúsztam 16 hetesen a tusolóból kifelé léptem,egyik lábam bent a másik kint,csináltam egy szép spárgát. Jól odavertem a fenekem és a hasam is megütöttem a kabin ajtajával. Másnap pont mentem dokihoz,megvizsgált,de azt mondta ne aggódjak jól ki vannak párnázva a babák odabent... 35hkm
2017. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Egyszer énis majdnem ugyanígy jártam, csak én a hóban csúsztam meg. 17 hetes voltam. Én bementem megnézetni magam. Szerintem egy vizsgálat/uh nem árt.
2017. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy?

Ha nem vérzel, nem görcsölsz és érzed mozogni, valószínű nincs baj.

Mondjuk én amilyen parás vagyok, tuti rohannék a dokimhoz.

Végül be max. adag magnéziumot és pihenj le.

2017. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
19 hetes vagyok. Egy kis pihenés után már nem is érzem. Se görcs, se vérzés. Mozgásokat még nem érzem határozottan, csak kis 'motoszkálást'; az van. Szóval szerintem nincs gond, az ijedtség nagyobb volt, mert nem sokon múlott, hogy leguruljak 30 lépcsőfokon... Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 8. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!