Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Külföldi állampolgár lévén,...

Külföldi állampolgár lévén, Angliában autóbalesetet okoztam, amiben szerencsére senki sem sérült. A gond (ok) pedig, hogy nincs jogositványom, alkohol befolyása alatt álltam valamint nem is az én autómmal?

Figyelt kérdés
A kérdésem pedig az, hogy ilyenkor mi az eljárás ellenem? Elzárnak, felfüggesztett, pénzbirság?

2015. nov. 23. 09:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Tetemes pénzbírság az biztos. Azonkívül meg szinte bármi lehet, lévèn minden létező szabàlyt megszegtél. Ittas vezetés büntetése: 1000 font, jogsi nélkül vezetés: 1000 font, más gépjárművének az illegális vezetése: 1000 font neked és az autó eredeti tulajának is. Biztosítás nélküli vezetés: 1000 font. Pénzben ìgy kalkulálj minimum. Egyebekben bìróság dönt, lévén külföldi vagy.
2015. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lol. De azért megérte, kérdező?
2015. nov. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Hát ez egy karrier!!Had gratuláljak!!Ennél már csak az lett volna még szebb,ha a kocsi lopott,fegyverek vannak a csomagtartóba,és még kábszert is találtak volna nálad!!

Nem vagyok kárörvendő,de ha már voltál ennyire hülye,tiszta szívemből remélem,hogy rommábüntetnek!!

2015. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

nincs ebben semmi különös...az igaz, hogy az egy életre szóló tapasztalatszerzésnek elég érdekes módját választottad, de legalább lesz mit mesélni a böriben.

..jó, nem zárnak el, talán egy picit, de olyan pénzbírságot kapsz, amitől elmegy a kedved a későbbi vezetéstől(is)


nekem nem sikerült ilyen irányú tapasztalatot szerezni, de már nem is vágyom rá...majd más kárán tanulok.

2015. nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Honnan tudjuk? Ezt kérdezd meg az angliai gyakorikérdéseken. Amennyiben lehet ne hangoztasd a magyar eredetedet ha ilyen hülye vagy.
2015. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%
Cigány vagy? Amúgy szép volt, remélem a büdös életben nem engednek vezetni még csattogós lepkét sem.
2015. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 veterán vas ***** válasza:

Angliában a korábbi időkben nagy divat volt a lefejezés, felnégyelés, akasztás, kizsigerelés..... !

A Towerben remélhetőleg még megvannak az ilyen büntetésekhez használatos vidám eszközök.

Ráadásul -mint tudjuk- az angolok meglehetősen hagyománytisztelők, tehát van okod reménykedni.......... ;)

2015. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Hamarosan kap a gépjármű tulajdonosa egy levelet, amiben leírnak mindent, de lehet te is kapsz.

Párom kicsit gyorsabban ment a kelleténél, már az 100 font volt plusz 3 pont a jogsijára, de lehetett választani azt is, hogy 80-90 fontot fizet és egy napos kurzusra elmegy és akkor nincs pont a jogsira...de nálad kicsit durvább dolog történt.

A gépjármű tulajdonosát is valószínű megbűntetik, de remélem vagy annyira gerinces, hogy kifizeted neki.

Ráadásul még lehet, hogy rossz pontként fel fogják neki tüntetni a biztosításban...na én a helyében ebben az esetben nem állnék veled többet szóba. De reméljük, hogy nem kerül hátrányba az illető....de mondjuk neki is sok esze van, ha ilyen körülmények között adta oda a kocsiját. Pláne ha tudta, hogy ittas vagy. Egy ismerősünk járt úgy, hogy lekapcsolták őket, mert nem megfelelő volt a világítás. Nem a kocsi tulaja vezette a kocsit, hanem haver, biztosítás nélkül...és ittas is volt...marha mákjuk volt, hogy nem szondáztatták meg őket. Az autót elszállították és napi tárolási költséget is felróttak. Szóval ha az autót el is szállították, még számolj azzal is, hogy a rendőrség tárolási díjat is kér...nem emlékszem mennyi pontosan, de nem kevés az sem.

Mehetsz személyi kölcsönért...hacsak nincs 3-5 ezer fontod megspórolva.

2015. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
9%

De egy kárörvendő sz.rháziak egyesek.. és ha lett vna jogsija akk minden oké? Nem ismeritek a sztoriját és itt pampogtok. Grat!

Mellesleg én évekig vezettem jogsi nélkül és motoroztam is na bumm.. sokszor beszívva, és? És sose okoztam balesetet Pedig rengeteg szitu volt amit a tapasztal!tomnak köszönhetően kerültem el a nemlétező jogsimmal amit termèszetesen jogositvánnyal rendelkezők idéztek elő. Ès ha esetleg valami balaset lett vna más hibájából persze az én qrva anyámat Mert nincs jogsim és reggel szívtam egy spanglit. Azta. Autoval több mint 300ezer km motorral 500ezernél is több balesetmentesen

2015. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
ez igy van sajnos,nem tuddják miért lett sajnos.A sztori az,hogy egy szórakozóhelyen kimentem,hogy rakjam le a kocsiba a kabátomat,de szólt ott két srác,hogy rossz helyen parkolunk.Mivel volt bennem,igy azt hittem,hogy képes vagyok keresni egy másik helyet,ami a következő utcában volt.Nem is volt semmi különös,de mikor fordultam be az utcába,akkor kilépett elém egy nő és igz elrántva a kormányt ütköztem a falnak,tömören ennyi.
2015. nov. 23. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!