Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok, és...

12 hetes terhes vagyok, és alig van étvágyam. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Eszek, amennyit tudok, de úgy tűnik, hogy kicsit kevesebb, mint amennyit a terhességem előtt ettem. A súlyom egyelőre pontosan tartom, de nem igazán zavarna az se, ha híznék, nem arról van szó, hogy direkt nem eszek, hanem hogy alig kívánok valamit, és abból is csak keveset tudok enni. Nem vagyok éhes sem. Amúgy egészségesen és változatosan étkezem, terhesvitamint is szedek, de félek, hogy nem jut elég a babának, mert túl keveset kívánok enni. Magamba erőltetni nem megy, rosszulléteim nincsenek ugyan, de nem tudom lenyelni, amit nem kívánok. Érdemes emiatt aggódni? Van valami étvágynövelő esetleg, ami segítene? (B vitaminok vannak a terhesvitaminomban, arra mondták, hogy segíteni fog, de eddig nem tette)
2017. márc. 8. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Annyit és azt egyél,ami jól esik,a baba elveszi magának amire szüksége van. Én 14.hétig egyfolytában hánytam,csak a hideg kóla és a ropi maradt meg bennem,de volt,hogy az sem,5 kg-ot le is fogytam. A baba lassan kibújik és úgy tűnik teljesen egészséges. 35hkm
2017. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit egyelőre, nálam is volt ilyen időszak, de elmúlt.
2017. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 12. hétig (sőt, még jó ideig) nem kell hízni. Ha nem fogytál, azt jelenti, minden oké.

Én a 22. hétig nem híztam semmit, most jött fel hirtelen 1-2 kg.

2017. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez van már hetek óta. Egyszer eszek egy nap. Védőnőm szerint nem baj, el fog múlni.

Rostost szoktam inni, az lemegy, kis nyers zöldséget, vagy bármit csipegetni, amitől nincs undorom. Nagyon kevés olyan van.

10hkm

2017. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 11. Hétben vagyok szinte az eljétől egésznapos erős hányinger, émelygés kínoz, ennem kell mert különben még rosszabb, inkább napjában többször kevesebbeket eszek, de így is csökkennek az adagok. Néhány falat után minden fordul ki a számból, néha az étel gondolatától is rosszul vagyok. Egyelőre nem aggódom emiatt. Próbálok változatosan enni, nem foglalkozok azzal hogy pl. csak édesség ment le uzsonnára, hiszem ha a szervezetemnek szüksége van vmire azt jelezni fogja.
2017. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22 hetes vagyok, az elejétől kezdve hányok, 7 kilót fogytam, a kislányom egészségesen fejlődik, korának megfelelőek a méretei.
2017. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

20 hetes vagyok, kb 18. héten jött rám 1kg. Nem hánytam egyszer sem, de nagyon sokáig nem volt étvágyam... szó szerint csak azért igyekeztem enni, mert tudtam, hogy muszáj :) De nyilván kevesebb sikerült, de a reggeli ebéd vacsi megvolt. Esetleg közben gyümi, azt talán még kívántam is. Most már állandóan éhes vagyok kb 16. héttől, viszont igyekszem normálisan enni, de azt vettem észre, hogy nem igazán tudok sokat enni... inkább többször keveset :D Túlsúlyom van így annyira nem csoda, hogy csak 1 kg jött rám.


Egyél annyit amennyi jól esik, most még kicsit tudatosan kell noszogatnod magad, de többet sose egyél inkább legyen meg a rendszeresség és a változatosság. Hidd el lassan olyan éhes leszel mint még soha :D Egyik pillanatról a másikra megenne az ember egy egész hűtőnyi kaját, olyan éhes lesz :D (persze azért mégse megy le sok :D )


Jó egészséget, és ne aggódj, ha most épp nem kívánsz semmit, ez hamarosan változni fog :)

2017. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!