Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt allergia...

Terhesség alatt allergia ellen mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sajnos már évek óta küzdök a porallergiával, reggelente hapciroham és kb 50 zsepi.... allergia elleni gyógyszert szedtem az segített, de most baba mellett doki mondta, ne szedjek semmit. Én meg majd meghalok az orrfolyástól és olyan a fejem mintha megfáztam volna, nagyon rossz a közérzetem. 8hetes mami vagyok és egyébként semmi bajom.


Valami teát tudtok amit babásan is szabad inni és enyhiti az allergiás tüneteket?



2015. jún. 2. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az orvosod a mérvadó, nem az itt összegyűlt laikusok. Azt tedd, amit a kezelőorvosod tanácsol, nem rosszindulatból teszi. A baba érdekét szolgálja.


Takaríts gyakrabban, az mérsékelheti, vagy hordj maszkot, de ne vigyél be olyan gyógyhatású készítményt, amire az orvos nem bólintott rá.

2015. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kalciumtabletta és tengervizes orrspray. Nálam ez vált be. Ezek terhesség alatt is használhatók.

Ha hiszel a homeopátiában, akkor szedhetsz golyókat. Én nem hiszek benne, de lehet nálad beválna.

2015. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én már 7 éve szedek cetrizin nevű allergia gyógyszert. Állítólag nem allergiám van hanem valami nyavalya, csalánkiütés, de nehéz rájönni mitől. Első terhességemnél nagyon az elején szedtem, kénytelen voltam, ha nem szedem szétvakarom magam. Aztán hirtelen nem kellett. Utána olvastam és terhesség alatt idővel leromlik az immunrendszer, hogy ne támadja meg a babát, így az allergia is enyhülhet vagy el is múlhat arra az időre. Megszültem és hamarosan vissza jött. Most a 2. terhességem legelején vagyok, annyit sikerült elérnem, hogy 2 naponta szedem, nem naponta. Ismét kérdeztem orvost és neten is orvosi oldalakat és azt állítják, hogy az antihisztaminok nem ártalmasak a babára. Semmilyen kutatás nem állapította meg, hogy bármilyen káros hatása lenne. Ennyit tudtam segíteni.
2015. jún. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Próbálkozz esetleg halolajjal, annak van enyhe allergia-ellenes hatása, szokták kiegészítőnek ajánlani allergiagyógyszerek mellé is, és terhesség alatt is szedhető, persze normális mennyiségben, nem marokszámra szedve a kapszulákat. De arra nagyon vigyázz, hogy valami rendes márkát válassz, nem kínait vagy bármit, ahol nincs feltüntetve, hogy honnan származik a hal, mert lehet, hogy több szemetet vennél be vele, mint hasznos hatóanyagot. Keress olyat, amiben lehetőleg semmilyen adalék nincs. Izlandi, norvég, kanadai halolaj általában nagyon jó minőségű. Árban még az izlandi a legjobb.
2015. jún. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a javaslatokat, hétfőn megyek dokihoz megkérdem őt is :) Most estére sajnos nagyon eldugult az orrom levegő semmi nem jött be rajta így nem aludtam semmit, most vettem tengervizes orrsprayt amit sok kismama javasolt végre kapok levegőt...megpróbálok aludni.


Első hozzászólónak csak annyit mondanék hogy igen tudom dokit kell kérdezni fontos is ez igaz és meg is fogom tenni, csak gondoltam mégis vannak kismamik akik gyorsan tudnak ajánlani valamit amit minden terhes nő használhat :) De jogos és teljesen igaz amit írtál :)


Mindenkinek szép napot :)

2015. jún. 3. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Most lehetőleg kerüld a gyógyszereket, mert sajnos elég sok káros mellékhatásuk van.Az allergiára használj inkább gyógynövényeket pl echinacea, ginkgó biloba,aloe vera stb.Erősítsd meg az immunrendszeredet nagy dózisu minőségi probiotikummal a hasznos bélflórád rendbetételével.Jobbulást.
2015. jún. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!