Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama akinek...

Van itt olyan kismama akinek megváltozott a kapcsolata a párjával terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2017. márc. 9. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit részletezd, hogy mire gondolsz. A megváltozott alatt azt érted, hogy megromlott?
2017. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Félek ide leírni, mert hátha valakinek nem tetszik és kapom a megjegyzéseket. Kicsit hosszú leszek, de örülök, hogy végre kiadom magamból. Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, boldog voltam - végre megszabadultam a munkahelyemtől, amit rühelltem, itthon lehettem. Élhettem a tanulásnak, a hobbimnak, megtanulhattam főzni. Vékony voltam, csinosnak éreztem magam. Aztán elkezdett növekedni a pocim, azt éreztem, hogy én vigyázok valakire. Majd a 7. hónap környékén 61 kg lettem, párommal ritkult a szexuális életünk. Azt mondja, fáradt, nem akar szexet, tudom, hogy nincs senkije mert amúgy non stop itthon van. Azt mondta, olvasta, hogy a szex árt a babának, mire kifakadtam, hogy nekem szükségem van rá, ne mindig a babát nézze már, hanem engem is. Tegnap már csak azért voltunk együtt, mert én akartam. Egyre kevesebbet eszem, igyekszek egészségesen élni, mert nem szeretnék tovább hízni. Mindenki édességgel töm, múlt hétvégén vendégségben voltunk, tömték volna belém a csokitortát, mire mondtam, hogy nem eszem édességet, inkább elvettem egy gyümölcsöt és rám förmedtek, hogy mi lenne, ha azt enném amit kívánok amíg terhes vagyok? Mondtsm, hogy ez az én dolgom, én döntöm el, mit eszem, mennyit mozgok stb. Utána megkérdezték, hogy megy a suli. Estire járok, heti 3 nap, már beszéltem a tanáraimmal, azt mondták, hogy küldik az anyagot, mikor nem tudok bejönni jövőre. Hát hogy ez úgyse fog menni, hagyjam már végre abba ezt a bohóckodást meg mi az, hogy egyetemre akarok menni gyerek mellett?! Pedig azért tanulnék, hogy több fizetést vigyek haza. Emiatt is lelkifurdalásom van, mert párom két helyen dolgozik a - 40 ezer miatt ennyivel kevesebb a fizum táppénz alatt. Ha veszek valamit, azt lelkifurdalással veszem, nem tudom miért. Párom ráadásul kölcsön akar adni egy ismerősének úgy, hogy én azt mondtam, hogy nem. Félek a szüléstől, nem akarok szoptatni mert minden frissen szült anyukától azt hallom,hogy már alig eszik valamit mert mindentől fáj a gyerek hasa. Pedig sokszor kapom magam azon, hogy alig várom, hogy ovis, iskolás legyen, de ezt az időszakot szeretném átugrani. Ezektőé függetlenül le tudom magam foglalni csak néha rossz, ilyenkor jönnek ezek a gondolatok. Már minden a gyerek körül forog, a párom anyának hív és ez is zavar. Nem hiszem, hogy rossz anya lennék majd csak egyelőre még nagyon de nagyon nem barátkoztam össze a gondolattal. Így a vége felé nagyon rossz..ettől független a párom a legjobb barátom, szeretjük egymást, csak jó volna, ha néha olyan lenne minden, mint az elején.
2017. márc. 9. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb hibába kezdesz belemenni: legyen minden olyan, mint régen. Ezt felejtsd el, mert semmi nem lesz olyan, mint régen. De ez nem baj, hiszen azzal, hogy gyereket vállaltunk, pont ezt akartuk, hogy más legyen, hogy ne ketten, hanem harman legyünk.

Tudom, mitől beszélek, én is beleszaladtam ebbe. Első gyerekem születése után ezen sírtam szó szerint, hogy hova lett a régi életem.

Igen, megváltoznak a dolgok köztetek, apa és anya lesztek, persze mellette nő és férfi, de egy új szerep is kialakul. Ehhez csodálatos, és új szintet hozhat a kapcsolatba, a szerelembe, ha van köztetek olyan.

Megváltozik a tested is, és nem tehetsz ellene. Szép, hogy nem eszel édességet, meg odafigyelsz, de arra is figyelj, mi kell a babának, és neki bizony szénhidrát is kell a növekedéshez.

Nem akarsz szoptatni. Én a negyedik gyereket szoptatom, és soha nem kellett arra figyelnem,mit eszek. Sőt, ez a legjobb időszak, tolom a csokit, sütit, mégis olvadnak le a kilók. És baromi jó érzés, hogy tudom, megadom a gyermekemnek, amire szüksége van, ami a legjobb neki.

Lehet, hogy csak a hormonok játszanak veled, és szülés után másképp fogod látni a dolgokat.

2017. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem tudom, neme vállaltunk túl hamar gyereket. Szép volt az az időszak, eljártunk étterembe, moziba, bulikba, ma már semmi. Szeretjük egymást, megvannak a gyengéd ölelések, puszik, de másabb. Már nem udvarol, nőnapra se kaptam semmit. Azt mondja, én már úgyis itt vagyok neki.
2017. márc. 9. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előttetek álló időszak is csodálatos lesz! Másképp, mint at eddigi. Egészen új dolgokat tudtok majd meg egymásról, ami ha minden jól megy le fog nyűgözni. Ne nehezítsd meg magadnsk azzal, hogy előre eldöntöd, hogy rosszabb idők jönnek...
2017. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Miért nem akkor gondolkoztak ezen, amikor a babát terveztétek?? Ilyen hozzáállással nem is ért minek nektek gyerek. Egy kicsit önző vagy nem gondolod?
2017. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek #3-al. Semmi nem lesz olyan mint régen. Hiszen ez (is) a lényege. Anya és apa lesztek. nem a saját életetek az első, hanem a gyermeketeké. Ha ezt most nehéz is megérteni, szépen meg kell szokni a gondolatot. Felnőtt felelősségteljes emberekként TI döntöttetek úgy, hogy gyereketek lesz. Kutya kötelességetek eszerint élni a további életeteket. Nem a baba akart megszületni.

Harcok dúlnak benned ez is kell, hogy rendezd a soraidat ás anyává válj. Minden átértékelődik és valakinek ez könnyebben, valakinek nehezebben megy.

Én is fiatalon vállaltam az első gyermekemet és boldog vagyok, hogy alig léptem át a 3.x-et és elmúlt a legnagyobb fiam 10 éves :)

Egy 3 gyerekes anyuka

2017. márc. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!