Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitaminon felül kell...

Terhesvitaminon felül kell folsavat szedni?

Figyelt kérdés

Gravidáról Femibionra váltottam, 8 hetes terhes vagyok. Vajon ez a vitamin elég?

Vajon az normális, hogy 2 hónap alatt 3 kilót híztam? Azt olvastam, hogy az elején sokan még fogynak is, én meg már most elkezdtem durván hízni, pedig nem eszem többet.



2017. márc. 9. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Én az első 3 hónapban, nem hogy híztam, hanem inkább -2 kg lement rólam. Majd a terhesség végére +15 kg volt rajtam. Most vagyok 4 hónappal szülés után, és már semmi felesleg nincs rajtam. Emiatt ne aggódj. Figyelj oda mit eszel, iszol.


Egyébként, pedig nem kell, csak ajánlott. Én nem szedtem folsavat mondjuk. Gravidával kezdtem, nem vált be, (hánytam tőle), úgyhogy Elevit Plusra váltottam. Azóta is azt szedem, mert szoptatok.

2017. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eleg ennyi, a terhesvitaminban annyi folsav van, amennyi atlagos terhes nonek kell. Kesobb latszani fog a verkepen, erezni fogod, ha kell meg mas (pl vas, magnezium).

Ha ugy hizol, hogy nem eszel tobbet, az erdekes, ennyi idos terhessegnel esetleg az indokolhatja, ha lassult az anyagcsered, szekrekedesed van, faradtabb vagy, tobb alvas, kevesbe aktiv eletmod, mint eddig volt.

De 8 hetesen plusz 3 kilonal en lehet, hogy megis korbeneznek eves teren, hogy nem-e lehet valamit redukalni kicsit.

En egyik terhessegemnel sokat hiztam, mar az elejetol, ahogy te most, utolag lattam, hogy hatarozottan tobbet ettem es ebben sok volt a szenhidrat.

A masik terhessegemnel okulva ebbol annyit tettem, hogy a szenhidratra odafigyeltem. Nem szamolgattam, nem dietaztam, csak siman igyekeztem, hogy a zoldseg, feherje (hus, turo, stb) kapjon nagy szerepet az etkezesemben es gyumolcs, ami jol esett, szenhidratot pedig modjaval ettem. Ettem igy is, de keveset.

Eg es fold volt a ket terhessegem, azon kivul, hogy a masodiknal normalisan hiztam meg az anyagcserem is vegig rendben volt.


A vitaminokat szedtem mindketto alatt, ugyazazt, tehat a hizasban annak nem volt szerepe nalam.

2017. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En femibiont szedek, az elso 12hetben is azt szedtem,2hete szedem a femibion kettot. Nekem az is bevallt, de szedek hozza folsavat.

En fogytam 7kg-ot amiota kiderult,hogy terhes vagyok bar en a sok hanyastol. Amiota nem hanyok, nem fogyok de hizni se hiztam.

2017. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felesleges a Femibion mellé a folsav, ebben a vitaminban van a legtöbb belőle. De a többi mellé sem kell.

Nem normális ennyit hízni, lehet, hogy a vitamin okozta.

2017. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát sajnos elég hajlamos is vagyok a hízásra, de most, hogy végigolvastam a válaszokat, tény és való, hogy fáradékonyabb vagyok, sokkal többet pihenek, nem mozgok annyit, mint régen. Az étkezésemre azért is odafigyelek, mert még több zöldséget és gyümölcsöt igyekszem fogyasztani a baba egészsége miatt, szóval megdöbbentő ez a hízás, fel vagyok puffadva, úgy érzem magam, mint egy töltött zokni :) 160 cm vagyok és 63 kiló :(
2017. márc. 9. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!