Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok....

20 hetes kismama vagyok. Milyen vitaminokat célszerű szednem a terhesvitaminon kívül?

Figyelt kérdés
A terhesség elejétől a DM saját márkás terhesvitaminját szedem. A védőnő mondta, hogy félidőtől célszerű majd D vitamin és kalcium. Mikor kérdeztem, körülbelül mennyi, azt mondta, ő nem tudja... Meg, hogy például a kalciumból "ha jól emlékszik" talán 2000 NE kell. De ha van a terhesvitaminba 200 NE, akkor mégse kell. Szóval inkább itt várok tapasztalatokat, mert nekem ez így kicsit zavaros. :) Köszönöm.
2017. márc. 2. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell kulon szedni, erre valo a terhesvitamin 😉
2017. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyász csak 22 hetes terhességig ajánlotta a terhes vitamint. Azt mondta, ha marad akkor szedjem be majd szoptatáskor.

Utána folsavat, vasat, kalciumot és magnéziumot kellet szednem.

2017. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem már a terhesség előtt is kellett D vitamint szednem 3000NE-t. Azóta is szedem, vitamin mellett magnézium minden nap, illetve mostanában kezdtem el a calciumot is szedni. Doki mondta 20. héttől vasat is kell szedni, de elég egy minimális mennyiségben a terhesvitaminon felül.

DM terhesvitamint szedek én is, és szintén dm-ből a a calciumot és a magnéziumot :)


Ha eszel rendesen tejterméket akkor annyira nem fontos a nagy mennyiségű calcium pótlás, de minimálisan azért nem árt :)


19hkm

2017. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
D vitamin mindenképp kell, már eddig is szedhetttél volna, mivel tél van, alapból hiányba van a szervezet. Ami meg a terhesvitaminokba van belöle, az fityfirity. Én 4000 ne-t szedek belőle. Minimum 2000 ne kellene. Jó még pluszba a halolaj kapszula, szükség esetén magnézium. Vasat meg majd ír fel a doki.
2017. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Terhes vitaminon kívül nem kell semmi. Egyél változatosan, a betegségek megelőzésére szedj C-vitamint ha szeretnél de a terhes vitamin bőven elég.
2017. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább a terhes vitamin mellőzhető...
2017. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem az orvosomat, a terhesvitaminon kívül csak magnéziumot és vasat kell szednem, de a vasat egyelőre mellőzöm, mert nem támasztotta alá rossz vérkép.

D-vitaminra azt mondta, hogy ha nagyon akarom, akkor minden másnap egy felet (1000 NE), de nem kell, C-re pedig hogy egyáltalán ne, kalciumot se.

Szerintem egyébként célszerű a saját orvosodat megkérdezni erről, aki látja a leleteidet.

2017. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még a terhességem elején volt vérkép, azóta nem. Nem eszek túl változatosan sajnos, pedig azért próbálok - amennyire tudok. A terhesvitamint fontosnak tartom, de szándékosan nem vettem meg a drágábbakat. Ez a DM-es picit olyan multivitamin jellegű, ennyi kell szerintem. Viszont például kalcium nincs benne, megnéztem, azt mindenképp szerzek be.
2017. márc. 3. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!