Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes voltam amikor először...

16 hetes voltam amikor először mozdult a kisfiam, lehet hogy előbb is fog születni? Nagyon aktív kisbaba, rengeteget mozog. Most 25. hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Többen mondták hogy ha ilyen hamar mozdul az első hamarabb bújik ki. január 26-ra vagyok kiírva. köszi
2008. okt. 12. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem semmi köze a 2 egymáshoz.Azok a nők érzik hamarabb a baba mozgását,akiknek vékonyabb a hasfala vagy már szültek.
2008. okt. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg amiatt mondták, mert nagyanyáink idejében az első babamozgás alapján saccolták meg a születés várható idejét. Mivel akkor még nem igazán volt divat a menstruációs naptár vezetése, így a legtöbb nőnek (főleg az egyszerű asszonyoknak) halvány lila gőzük sem volt arról, hogy mikor foganhatott a baba. Úgy tartották, hogy félidősen mozdul meg, tehát húsz héttel az első mozgás után fog születni. Nagyjából ez igaz is lehet.

Kb annyi jelentőséget és pontosságot kell ennek tulajdonítani, mint az összes többi ebben az időben használt vizsgálati módszernek, tehát a has formájától függ a baba neme, ha savanyút eszel, akkor fiút szülsz, ha ég a gyomrod, akkor haja lesz a gyereknek.

Tehát vagy bejött a tipp, vagy nem.

2008. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyénfüggő, hogy ki mikor érzi először a magzatmozgásokat, ebből nem lehet következtetni arra, hogy mikor fog kibújni.

Én január 27-ére várom a kisfiamat, először a 20. héten éreztem, és most sem olyan hű de aktív. :) Én hiányolom a mozgékonyságát, szóval most egy picit "írígykedem" hogy annak ellenére, csak 1 nap van közöttünk, a te kisfiad ennyire mozgékony. :)

Boldog babavárást!

2008. okt. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Szerintem lehet benne vmi! Én dec.14-re vagyok kiírva, de már 6hónaposan elő akart bújni a babócám. Én 12hetesen éreztem először mozogni, de akkor már rendesen rúgott, bár még nem túl sokat, de összetéveszthetetlenül. A dokim is azt mondta, h valószínű hamarabb lesz meg. Ne izgulj, ő tudja majd mikor kell jönnie!

Boldog babavárást!

31hetes pocis

2008. okt. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 16 hetesen mozdult meg először,mégis túlhordtam a kisfiamat 2 nappal.Nekem nagyon vékony volt a hasfalam.

Boldog babavárást!

6 hós kisfiú anyukája

2008. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!