Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak sincs tekintettel arra...

Másnak sincs tekintettel arra a parja hogy terhes? ( hosszan lent)

Figyelt kérdés

2. babámat várom. 26 hetes vagyok. Sokszor elfaradok egy 1.5 eves mellett. A kislányom mellett itt van egy 86 eves fekvo beteg mama .. akit tapszerezni kell / pelenkazni / furdetni forgatni - emelni kell. Pentek ota anyósom is itt van ( 76 eves ) aki le esett a lepcsorol ( vele nincs sok gond csak figyelni kell ra is hogy egyen igyon ) ..

A párom van mikor sokat segít ( katona 24 szolgalatban van ) viszont van hogy semmit. Amit en ugy elek meg hogy nincs tekintettel arra hogy babat varok es jo lenne nekem is pihenni.

Tegnapi napom leirom

Reggel 6:30 kor keltem . Gyors reggeli .. kislanyom 7 kor kelt neki is reggeli . Szeme be volt dagadva igy a delelott nem is volt kérdéses mentunk a szemeszetre.

Mielőtt el mentem volna ki takaritottam a házat.

Negyed 10 kor indultunk szemeszetre . Fel 12 re ertem haza . Parom ekkor ment boltba . Itthon mosogatni valo vart . Kaja készítés. Fagyoban volt bableves / milanoi le fagyasztva ez csináltam meg . De mivel ma szolgálatba megy a párom főzni kellett rizst . Sutottem melle mirelit csirke mellet es sajtot . Foztem tesztat . El mosogattam . Magamnak kulon kellett fozzek terhességi cukor miatt. fel 3 ra lettem kesz. Fel jöttem a csaladhoz . Parom kidolve ( ami 24 szolgálat után érthető) igy megnyertem a 1.5 evest magamnak. Játék. Ezutan mentem mamat megnezni. Fel 5 lett . Parom meg mindig alszik . Uzsonna. Utana a kislányom még játszott. Este furdes / mama furdetese / vacsoraztatasa ( 1 óra minimum ) 8 ra lettem kesz . Gyors tusolas . Kislányom szobaba uvolt hogy anya . Erte megyek . Viszem furdeni . Fel 10 kor kerultem ágyba. Be vallom nagyon el faradtam . Tegnapi nap folyamán kb 1 orat pihentem. Ma reggel a kukat is en huztam ki . Derekam le szakad. Segitseg 0 .

Őszintén tul reagálom ? Vagy mas is mindent egyedul csinál?



2017. márc. 15. 05:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
72%

Miért te ápolod terhesen és egy kisgyermek mellett a mamát ?

Másra kell bízni vagy valahogyan másként megoldást keresni.Elég lenne neked bőven a 1,5 éves.Ha megszülsz csak rosszabb lesz mert vele is kell foglalkozz s azért pihenni is kellene.

A párod ha még alszik is du de délelőtt hol volt mit csinált ,igenis segítsen be.Tegnap pl.elvihette volna a gyereket az orvoshoz.Beszélj vele erről mert sajnos vannak olyan férfiak akik nem érik fel ésszel maguktól hogy mi is lenne a természetes.

Nem más nem csinálja ezt szerintem hogy válaszoljak a kérdésedre.

Nekem két gyermekem van és mikor a másodikat vártam pont a 26 . hétig dolgoztam aztán pihengettem szülésig amit tudtam.Kellett is mert nagy hassal egyre

fárasztóbb .

Minden jót , jó egészséget nektek.

2017. márc. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
82%

24 órás szolgálat után evidens, hogy alszik. Nem hinném, hogy elvarhato lenne a segítsége.

A nagymamát egy otthonban kellene elhelyezni, vagy ápoló fogadni mellé

2017. márc. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
24%
Mégis hogy gondoltad, hogy a párod ennyi munka után még nekiáll végezni a munkát is, amire neked ott az egész nap ? Nem lehet elvárni a férjtől. Ez csak most lett szokás.
2017. márc. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
50%

De most mucika attól,hogy itt panaszkodsz nekünk,neked jobb lesz???

Mondd a kedves párodnak el,hogy nem bírod! Én komolyan nem értem,ahelyett,hogy vele beszélnél,idejössz (jó gondolom kell pár jó szó,hogy igen,nem,nem reagálod túl) panaszkodni! Nyisd ki a szád,másképp nem fog menni!

2017. márc. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
82%

24 hetes vagyok másfél éves mellett, a fiam egy igazi energiabomba, a hátam és a derekam nagyon fáj. A férjem folyamatos műszakban dolgozik (szóval 6 napot ott kettőt itthon 3 műszakban, ünnepnap is), délután kb 1-2 órát játszik a gyerekkel ha nem délutános, jobb esetben nem kell addig csinálni sokmindent. Nagyon elfáradok én is. A gyerek alvásidejében ami másfél óra kb én nem csinálok semmit szóval az ott van pihenni.

Át fognak állni 12 órára augusztus 1-től, 2+2-ben, nem vagyok benne biztos, hogy rosszabb lesz, mert így sincs sok idő munka előtt-után, legtöbbször olyan, mintha itt se lenne. De amikor pihenős, akkor akármit megcsinál. Pihenőből meg sokkal több lesz.

2017. márc. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
40%

Normális férfinál nem evidens,hogy alszik. Fáradt,hogyne,de a párja is az. Közös a gyerek,a második is az ,a nagszülők meg adottak.

Mama otthonba egyszerűbb ez tény.

2017. márc. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
52%

"Normális férfinál nem evidens,hogy alszik. "


Te magadnal vagy? ???? Nem normális, hogy alszik? Te alvás nélkül létezel? Ja, tudom már, te nő vagy és te alhatsz.

Apuka 24 órában dolgozik. Nem alszik 24 órán keresztül. Te bírnád, hogy 24 óra munka, de legyen csak ébrenlét után még otthon is be kelljen segíteni? Ezt nem bírja senki.

2017. márc. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
57%

3-as! Te vagy férfi vagy (de nem hiszem, sok férfibe több empátia szorult) vagy egy nagyon buta nő! A férj dolgozik, oké, tiszta sor. A feleség szerinted mit csinál? A hátsóját vakargatja? Most írta le egy napját, hogy 3 ember helyett dolgozik, és mindezt terhesen.

Rendben, aludjon a férj műszak után, de amikor nem dolgozik, segítsen nagyon komolyan. Amíg a kérdező a gyermekkel a szemészeten volt, addig legalább a mosogatást megcsinálhatta volna a kedves férj, hiszen nem dolgozott, nem is aludt.

Kérdező! Nekem két gyermekem van, egy 2 éves és egy 4 éves. A második terhesség egy örökmozgó mellett sajnos elég strapás, anno én sem tudtam többet pihenni, de nekem azért bőven volt segítségem is legalább a házimunkában, és beteg rokont sem kellett ápolnom.

Valahogy át kell beszélned ezt a helyzetet a férjeddel, mert ki fogsz dőlni!

2017. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
23%

A másfél éves játszhat már egyedül is! Főtt egyszerre több adagot és fagyaszd le. Szinte mindent le lehet fagyasztani. Akkor csak elő kell venni a hűtőből, és nem kell főzni. A betegek mellé kell kérni az Önkormányzattól kisegítőt. A párodtól nem várhatod el, hogy ajnározzon.- Ez csak mostanában lett divat a kismamáknál.

de valami nem kerek a történetedben. Ha a 86 éves mamát pelenkázni, etetni stb kell, azt nem elég naponta egyszer!

2017. márc. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
31%

8!


No vagyok és sokáig egyedülálló anya voltam. Megoldottam mindent egyedül.

Gondolom nagymama nem most épült le ennyire, már a második terhesség előtt is ott volt és a kérdező férje se most kezdett el így dolgozni. A kérdező tudatosan, erre a háttérre vállalta a második terhességet. Tudta, hogy ott a kisgyerek, a nagymama és a férj munkaidő beosztása. Erre vállalta a második gyereket.

Amúgy meg gyesen lenni egy gyerekkel vagy 24 órában dolgozni, pláne katonaként, ahol nem a hasát süttetni egész nap, nem osszehasonlithato. Nem mellesleg minimum napi 6 óra alvásra van szüksége egy embernek ahhoz, hogy ne legyen kimerült, de 8 az ideális.

2017. márc. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!