Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben az esetben kötelezhet...

Ebben az esetben kötelezhet munkavégzésre a munkáltató?

Figyelt kérdés

Mióta terhes vagyok, folyton meg vagyok fázva mert a kedves kollégák mindig behoznak valami betegséget, lázas is voltam. Az orvosom erre azt mondta hogy akkor kész ennyi volt, nincs így értelme munkába járnom terhesen, méhszájhoz közeli méhlepénnyel napi 3 órákat utaznom, hogy állandóan beteg legyek. Most ott tartunk, hogy 1 hetet még megyek dolgozni, hogy lezárjam a dolgokat, de utána már nem. A főnököm persze húzta a száját, bepróbálkozott homeoffice-al, meg részmunkaidővel. mondhatom neki azt, hogy köszönöm nem?1 hét múlva adja is a nőgyógyász a kiíráshoz a papírokat.

20 hkm


2017. márc. 15. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Mi bajod a homeoffice-szal? Már nem azért, de ha alapvetően szeretném a munkámat, na meg nem lennék munkakerülő, akkor magam kérdeznék rá erre a lehetőségre.


Ha homeoffice van, akkor nem kaphatsz el semmit. Cserébe dolgozhatsz, kapsz értelmes fizetést, a munkatársaidat, főnöködet sem hagyod cserben..


A terhesség nem betegség és ha van lehetőség arra, hogy így dolgozz, akkor miért nem teszed?!

Így nem leszel beteg és nem kell utazgatni.. végső soron nem ez volt a bajod?


Egyébként persze, mondhatod neki, csak akkor hiteledet veszted.

Hiszen a homeoffice lehetőségével megadta volna a megoldást a problémádra. Te meg nem élsz vele.


Hát fura. A főnököd is ezt fogja gondolni.

2017. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy nem 100%ban lenne home office hanem mondjuk heti 2-3 nap maximum.
2017. márc. 15. 10:12
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha táppénzre vesznek, akkor nem kötelezhet, de miért hazudsz? Ha a bejárással van a gondod, mint említetted, akkor a homeoffice egy kényelmes és jó megoldás, és örülnöd kéne, hogy felajánlották.
2017. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Összetettem volna a két kezem, ha ilyen a főnököm.
2017. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1. HA táppénzre vesz az orvos, akkor attól kezdve a fönököd SEMMIRE sem kötelezhet.


2. A homeoffice viszont több szempontból nem rossz ötlet, csak abban kellene megegyezni, hogy max havi 1-2 nap, amikor be kell menned.


3. Ennek az is elönye lenne, hoyg a munkatársaiddal sem szúrsz ki, és neked is több pénzed lenne.

2017. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Elméletileg már van helyettem valaki, csak kérdés az mikor tud kezdeni. Felajánlottam, hogy telefonon vagy személyesen betanítom természetesen.

Home office igen jó ötlet lenne, csak ahogy írtam hogy maximum heti 2-3 nap, és sajnos nincs kultúrája a home office-naka cégnél (értsd: jaj mégis be tudnál jönni?, jaj még csak holnap, stb.)

2017. márc. 15. 10:32
 7/14 A kérdező kommentje:
Nos akkor megpróbálom lefektetni az otthonról dolgozás szabályait! köszönöm!
2017. márc. 15. 10:51
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt hülye a munkáltató, mondjuk a helyedben örülnék, hogy otthonról dolgozhatok.


Az viszont eléggé nm tetszik, hogy egy hét múlva kiadja a papírokat az orvos. Ha most vagy keresőképtelen, akkor tessék mostantól tp-re menni; olyan nincs, hogy jó, hát majd jövő héttől az leszek. MErt ha jövő héten bemehetsz, nincs semmi gond a keresőképességeddel...

2017. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Az otthonról dolgozással vigyázz!!!

Így a gyededbe az is beleszámít. És mivel csak 2-3 napod lenne, így kevesebb lesz a kereseted, tehát a gyeded is!!!!

2017. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Max. heti 2-3 napért szerintem nem éri meg, főleg ha írtad, hogy biztos bepróbálkoznának, hogy "csak most, csak kivételesen gyere be". Ja persze. Azon kívül a fennmaradó időben ugyanúgy be tudod nyalni a betegséget tőlük, mikor az irodában kell lenned.

Engem is hasonlóan akart bepalizni, tudtam, hogy úgysem fog működni, ismertem már, nagyon is jól. Szerintem nyugodtan közölheted, hogy azt mondta az orvos, hogy ezzel veszélyezteted a gyereket, ami igaz is. Ha nem vagy rászorulva a fizura, tuti nem mennék a helyedben. Utána TE fogsz kínlódni egy esetlegesen beteg gyerekkel, ők tesznek rá nagy ívben.

Nekem egyszer régebben egy nagyon rendes főnököm mondta (pont amikor felmondtam), hogy az ember mindig a saját érdekeit kell, hogy nézze. Azóta is bennem van, hogy ritka az ilyen korrekt ember.

2017. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!