Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy bajt csináltam?

Nagy bajt csináltam?

Figyelt kérdés

Sajnos már egy hónapos voltam mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Azonnal letettem a cigit, de az egy hónap alatt napi egy dobozzal majdnem elment..

Nagy bajt okoztam ezzel a magzatnak?



2017. márc. 15. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nyugodj meg! És nagyon ügyes vagy, hogy letetted!
2017. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Az első 1-2 hónapban, még nincs olyan kapcsolat a magzat, és anya között, hogy ez ártson neki.

Ügyes vagy, hogy azonnal letudtad tenni! Sok anyának nincs ekkora akaratereje.

2017. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
nem. a cigaretta konkrétan a baba tüdejét károsítja, asztmát okozhat. 1 hónaposan még nem kezd el fejlődni a tüdő. plussz a természet gondoskodott arról is, hogy amíg nem tudsz a terhességről, addig ne okozz kártm a babában. az első 6 hétben nem okozol bennne semmi kárt az életmódoddal
2017. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Egy hónap alatt még csak épp beágyazódik a petesejt, szerintem van olyan bölcs a természet, hogy amíg jele sem lehet a terhességnek, addig a környezeti hatások sem károsítják úgy a leendő magzatot.
2017. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem csináltál semmi bajt. Amíg nem volt ez a cigaretta ellenes tiltás, a legtöbb nő dohányzott a terhessége és a szoptatás alatt is, és egészségesek lettek a gyerekei is.

De okosabb, ha nem dohányzol.

2017. márc. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek :)
2017. márc. 15. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, nem csináltál semmi bajt. Gratulálok hozzá, hogy ilyen gyorsan le tudtad tenni a cigit.

Viszont az utolsó kommentje téves. Terhesség alatti dohányzás koraszülést, kis tömeget okozhat, emiatt komplikációkat és szülés után növeli a SIDS előfordulását. Ne terjesszünk káros információt, tilos terhesen dohányozni.

2017. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, honnan ered, hogy az első hónapban semmi nem árt a babának. Ez konkrétan baromság. Vagy árt, vagy nem. Nem lehet tudni. Ha nem ártana semmi, agyba-főbe lehetne gyógyszert is szedni. Pedig pont az első 3 hónapban nagyon nem ajánlott bevenni semmit.

Viszont: nagyon ügyes vagy, hogy már nem cigizel, hidd el, sokkal jobb akár 1 hónap utána letenni, mint később.

2017. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a magzat az első 6 hétben átmegy az összes minőségi fejlődésen. Tehát nagyon fontos időszaka a terhességnek. Nem véletlenül mondják azt is, hogy már teherbeesés pillanatában is fontos, hogy megfelelő egészségi állapotban legyen a kismama, pl. terhesség előtt javasolt a folsav szedése stb... De sokan vannak kismamák, akik dohányoznak terhesség alatt, van aki végig, ilyet is tudok. Mégsem lett baja a babának. Te pedig letetted, úgyhogy gratulálok! :-)
2017. márc. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es válaszoló vagyok. Azt azért még hozzátenném, hogy SAJNOS vannak, akik végig dohányozzák a terhességüket.

:-(

2017. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!