Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban olyan nagy a baj?...

Zsazsa24 kérdése:

Valóban olyan nagy a baj? Tarkóvastagság:2,8mm Olvastam hogy 3 mm jó. Kombinált teszt javasolt hívtam ma hogy indulok de ma már nem tudják levenni. Viszont hétfőn már kiestűnt az időből.

Figyelt kérdés
Valóban olyan nagy a baj?? 23 éves vagyok első baba. 13hetes és 4 napos vagyok Orrcsont van.minden oké
2017. márc. 17. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3 (de inkább 4) ALATT jó, tehát rendben van.
2017. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Crl:74mm BPD :26mm minden rendben kivéve tarkóvastagság 2,8 mm eléggé megijesztettek. Kicsuztunk a kombinált tesztről.Mi fog most következni
2017. márc. 17. 12:44
 3/16 anonim ***** válasza:

3 mm alatt még jó.

A kombinált tesztet ne sajnáld, hogy lemaradtál, genetikus szerint az égvilágon semmit nem ér, csak egy kockázatbecslés, diagnosztikai értéke egyáltalán nincs.

Ha nagyon aggódsz, akkor a következő lehetőségek vannak:

-invazív vizsgálatok (chorionboholy-biopszia, vagy amniocentézis), ezeknek van egy nagyon-nagyon minimális vetélési kockázata, de biztos (99%-os) eredményt adnak, nem csak Down-szindrómára, hanem más genetikai rendellenességekre is.

-vannak fizetős tesztek (Prena, Nifty). Ezek elég drágák, de az eredményük elég biztos. Viszont diagnosztikai értékük ezeknek sincs, ha kiderül, hogy gond van, akkor mégiscsak kell az invazív vizsgálat is.

2017. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lenne. Közel volt a határértékhez, de még benne! Érthetetlen, de vannak akik szeretik paráztatni a kismamákat... Mindenesetre ártani biztos nem árt a vizsgálat. Biztos, hogy nem veszik le már hétfőn? Azért annyira nem léped túl az időt. Ha nem sikerül megcsináltatni, akkor is vannak még vérvizsgálatok amiket később is meg tudsz csináltatni, pl. négyes teszt, ezt 16. hétig megcsinálják. Ha szeretnéd, akkor annál még bőven benne vagy az időben
2017. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Beszéltem ma a laborral ahol azt mondták ma már nem hétfőn meg már késő. Én sem értem miért kell ennyire megijeszteni. Az orvos aki végezte az ultrahangot 70% betegnek mondta a babám. Ami nem változtat azon hogy megtartom. Én is úgy tudtam 3 mm jó.
2017. márc. 17. 13:07
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanezek voltak az értékek, orrcsont volt,csak annyi hogy én 26éves vagyok. Genetikusnál voltunk, kombinált tesztet már fel se ajánlották, így 28.án amniocentézisünk lesz, amitől kicsit félek, de 90%os eredményt kapunk. Mindenkitől azt hallom hogy 3ig jó az érték így próbálok pozitív maradni,de azért a két hét várakozás az eredményre persze idegőrlő lesz. Kitartást neked is, minden rendben lesz!! :)
2017. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
hu akkor ez a doki mi tmndott volna ami 1:85 eredmenyu down kombi tesztunkre???biopszia alapjan makkegeszseges kislanyt varok,unokaocsinek 3,2ot mertek, o is egszseges
2017. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezek idióták! Elmondom, hogy nekem is ez volt. Százalékot nem mondtak, de sugallták, hogy nem valami jó a 2,5 mm-es tarkóredő érték. Első babás kismamaként én is rohantam csináltatni a kombinált tesztet. Gondolom ez a cél egyébként, hogy minél többen csináltassák meg és a felelősség ne a szonográfust/vizsgáló orvost terhelje. De elég gusztustalan, hogy ezt így kezelik. (még annyit az értékedhez, hogy viszonylag későn mentél és a tarkóredő a babával együtt nő. ha ezt nézzük, az pluszban biztató. tudom, hogy nehéz ilyen felvezetés mellett nem aggódni, amit az orvos mondott, de próbálj meg!)
2017. márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves 6. Minden rendben lesz igen a hetek az ami próbára teszi az idegrendszeri. Én már 8 héttől veszélyeztetett terhes vagyok. Igyekszem pozitívan hozzáálni és nyugodt maradni. Elég nehéz. Mikor kimenet tegnap az orvos az asszisztens odajött hogy ne sírjak nyugdíjak meg az állapotom miatt amúgy is. Kedves volt bár annyira nem nyugodtan meg. Köszönöm a válaszokat így kissé könnyebb
2017. márc. 17. 13:18
 10/16 anonim ***** válasza:
Viszont, ha nem változtat az eredmény azon, hogy megtartod-e, (Ha tényleg átgondoltad és mindenképp megtartanád.) akkor meg tojd le a vérvizsgálatokat! Pár hét múlva meg uh-val úgyis megint nézik a babádat. (Down-t is szűrik, mint a 12. héten is)
2017. márc. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!