Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon elvagyok keseredve,...

Nagyon elvagyok keseredve, szerintetek mi lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Ma voltam a nödokimnál és azt mondta,hogy a méhszájam c2222 és bármelyik pillanatban megindulhat a szülés,szóvaé napi 3x2 magnézium és csak enni és fürdeni kelhetek fel,vagy ha ezt nem tudom betartani vagy sokat görcsölök továbbra is akkor befektet a korházba.33 hetes terhes vagyok.Itthon van a 18 hónapos kisfiam és segítségem meg csak a férjem van de neki muszáj dolgozni mert nem állunk eggyáltalán jól anyagilag és az anyósom aki pedig 120km-re lakik töllünk.Anyósom azt mondta,hogy vigyáz a gyerekre 1-2 hetet de ahoz lekéne vinnünk vidékre és még sosem volt nélkülem 1 percet sem és halálra aggódnám magam.Mennék én is de ha esetleg rosszúl leszek akkor mit csinálok ott?Nem szeretnék ott szülni.Itthon meg csak a férjem tud segíteni,de ö meg reggel 7-töl este 6-ig dolgozik.Ti mit csinálnátok?Azt se szertném,hogy a picikém elöbb jöjjön,nehogy baja legyen.A dokim szerint még minimum 3 hétig bentkéne tartani.
2010. máj. 11. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg anyósodat, hogy jöjjön ő hozzátok! Az két hét, egy hetet talán a férjed is kivesz, és akkor megvan a 3 hét.
2010. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudna anyosod egy idore felkoltozni hozzatok?Mert az egy dolog, hogy a gyereket leviszitek hozza, de melletted is kellene lenni valakinek, aki legalabb napi egyszer meleg etelt ad neked.A gyerkoc is akkor jobban megszokna a nagyit, ha te is ott lennel mellette.Probaljatok valahogy meggyozni anyosodat.Nem akarok tapintatlan lenni, de a te szuleiddel mi a helyzet?Nincs esetleg testvered, vagy egy kozeli rokon,Szomszed neni vagy akar egy jo baratno aki segiteni tudna?
2010. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg, vegyél egy mély levegőt és gondold át, hogy hogy lenne a legjobb a gyereknek. Én még a szülés közben is azon zokogtam, hogy otthon hagytam a 14 hónapos kislányomat az Anyósommal, aki talán ötször levitte egyedül egy órára a gyereket a játszótérre addig. Aztán mikor 4 kórházban töltött nap után haza mentem és láttam, hogy az én pici lányom sokkal jobb étvággyal eszik, sokkal jobb kapcsolata van apukájával és a mamijával, akkor nagyon elcsodálkoztam. Szerintem kérd meg Anyósodat, hogy jöjjön fel hozzátok egy kicsit, ha úgy látjátok, hogy a gyerek szívesen lemenne hozzájuk és ezt meg is tudjátok vele beszélni (egy másfél éves már rengeteg mindent megért), akkor akár ezt is ki lehet próbálni. Ha mégsem érezné jól magát, akkor még mindig hazajöhet hozzád.
2010. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nincs egy jó barátnőd. családi barát, szomszéd néni? szerintem ebben a helyzetben nem szégyen segítséget kérni. Esetleg a családvédelmi szolgálatot megkérdezni, nem tudnak-e valakit küldeni/ajánlani neked, aki hivatalból vagy olcsón tudna segíteni...
2010. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elöször is köszi a válaszokat.Anyukámék nagyon betegek nem tudom rájuk bízni a gyereket mert öket is gondozni kell,a szomszédok alkoholisták,amúgy aranyosak meg nem rosszindulatuak és a gyereket is szeretik de a piát is és nem szivesen bíznám rájuk a gyerekemet,anyósomnak meg ott van az apósom aki szintén nagyon beteg és sok állatuk is van akiket nem tud ott hagyni szóval csak az a megoldás ha leviszem a fiacskámat.A mamiékkal nagyon jól elvan,söt imád ott lenni csak ugye mindig amikor lemegyünk hozzájuk 3-4 napra én is meg az apja is ottvan és ugye az más mintha otthagynám.Sajna nem tudok mit csinálni ezért ugy döntöttem,hogy leviszem a fiamat 1 hétre és utánna meg odafigyelek rá,hogy ne emelgessem és a párom meg azt mondta,hogy esténként megcsinál minden otthoni dolgot helyettem.(pórszívózás,teregetés,ilyesmik).Kaját nem kell föznöm,hál istennek mert rendeljük egy hete.
2010. máj. 11. 14:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez kemény! Szerintem a legjobb megoldást választottad!

Talán egy hét után kiderül, hogy még egy hét sem olyan vészes a fiadnak ott a mamiékkal, biztos az állatokkal is jól ellesz. Te meg feküdj! Emelni semmiképp ne emeld, az én nagyobbikom ilyenkor tanult meg bemászni az etetőszékbe, a mosdó alá tettünk egy kisszéket, ahhoz sem kellett felemelnem, a kiságyából kivettük a kiszedhető rácsokat, ott bújt ki meg be...

NAgyon szorítok, hogy minden rendben legyen!


Biztatásként leírom barátnőm esetét: neki az 5. hónapban kinyílt a méhszája (pontosan mennyire azt nem tudom), de befektették kórházba (pedig első gyereke volt, még otthon is feküdhetett volna, de azt mondták, mozdulnia sem szabad...). A betöltött 36. héten kiengedték, hogy ha akar, már jöhet a baba, erre a kiírt időpont előtt szült egy nappal, pedig volt ott már lépcsőzés, takarítás és minden, amit el lehet képzelni... :o)

2010. máj. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és hogy ilyen ari vagy.Meglátjuk mi lessz.A fiamnál is kivolt nyílva a méhszájam,igaz nem ennyire de vele is riogattak,hogy elöbb jön,mondjuk ö akkor már 36 hetes volt és a 41 héten kellett indítani,Remélem most is ez lessz,vagy legalább is nem jön sokkal elöbb.
2010. máj. 11. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!