Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ludea terhesség alatt? Mióta...

Ludea terhesség alatt? Mióta szedem, sokkal rosszabbul vagyok?

Figyelt kérdés
Reflux miatt írattam fel, túl sok gyomorsavra, gyomorégésre. Pár napja szedem, tegnap óta borzasztó rossz a gyomrom. 100-szor rosszabb, mint mielőtt elkezdtem szedni. Holnap már nem is veszem be reggel. Létezne, hogy valóban az váltotta ki? Megrémültem, nem-e a terhesség "velejárója". Még csak 23 hetes vagyok. És tegnap óta felkelni alig bírok, annyira ég, fáj a gyomrom - egész nap ráadásul, megállás nélkül.
2017. márc. 20. 20:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyrészt, a terhesség okoz gyomorégést, ami valójában nem gyomor, hanem nyelőcsőégés, mert a terhesség alatt termelődő, ún. relaxin hormon miatt minden szövet ellazul (ez segít tágulni a pocakodnak), a gyomorszáj is, plusz a növekvő gyermek nyomja felfelé a gyomrot, a gyomortartalom e miatt pedig visszamegy a nyelőcsőbe.

De ez igazából éppen hogy fekvésnél kellene, hogy gondot okozzon, a felállás javítana rajta.

Normál, nem túl szénhidrátdús (a sok cukor rontja az emésztést) táplálkozás mellett ez igazából a harmadik trimeszterre kellene, hogy gondot okozzon.


Én azt tudom javasolni, hogy menj sürgősen orvoshoz. Nekem gyanús, hogy talán nem a gyomrod okozza a problémát. A fájdalom középen van, vagy inkább jobboldalt? (Vagy baloldalt?)

Ha igaz a sejtésem, akkor a gond inkább a májad lehet, és az viszont nagy gond, azonnali orvosi beavatkozást igényel. Súlyod nem növekedett jobban, mint előtte, ráadásul úgy, hogy a megevett étellel nem magyarázható? Vérnyomásod nem emelkedett? Vizeletben fehérje nem jelent meg véletlenül?

Ezeket azonnal tisztázni kellene, ha úgy érzed, fel sem tudsz kelni, azonnal menj (vigyenek) orvoshoz.

Drukkolok, hogy valóban "csak" gyomorégés legyen.

2017. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!