Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha reggel iszom egy fél...

Ha reggel iszom egy fél Magnosolv-ot meg este egy felet, akkor délbe vehetek be egy Béres Magnéziumot?

Figyelt kérdés

Baj lenne hogyha két fajta magnéziumot szednék?

Egész nap kemény a hasam. Ha reggel és este is egészet iszom akkor nagyon megy a hasam.



Tapasztalat?



2017. márc. 23. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem az orvosom magnosolvból napi 4-et mondott keményedés görcsölés van nekem is, de van hogy reggel iszom magnosolvból délben más magnézium és este magnosolv. Semmi baj nincs

2017. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Millió féle magnézium készítmény érhető el a piacon. Ha megy a hasad, keress másikat.

Nekem pl a dm saját márkás magnézium oxid készítménye vált be leginkább.

2017. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ha Magnosolvot és Bérest eszel egyszerre, az azt jelenti, hogy háromféle magnéziumvegyületből próbálod kinyerni a magnéziumot, mert a Magnosolvban magnézium-karbonát és magnézium-oxid van, a Béresben meg magnézium-oxid és magnézium-citrát. Továbbá a Magnosolvból csak 66,6 mg elemi magnéziumot tudsz felvenni, a Béresből 70 mg-ot. Szerintem azt kell nézni, hogy melyik vegyületet tolerálod jól és abból mennyi elemi magnéziumot tudsz felvenni mert ez más és más mennyiség - vegyülettől függően. Erre jön, hogy egyes készítmények - mint a Magnosolv vagy pezsgőtabletták - fenil-alanint is tartalmaznak az édesítőszereikben (hasmenést okozhat), míg a tablettákban nincs ilyen szer.

Magát a magnéziumot nehéz túladagolni, mert a készítmények mint látod igen keveset tartalmaznak a 450mg szükséglethez képest, tehát a hasmenésnek valószínűleg más oka van, nem a magnéziumtúladagolás, hanem inkább az adott vegyület nem tolerálása vagy a készítmény egyéb összetevői.

Bővebben: [link] (készítményösszehasonlítással)

2017. márc. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!