Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy ne őrüljek...

Mit tegyek, hogy ne őrüljek bele a viszketésbe? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

5+3 hetes terhes vagyok, szóval nagyon az elején, és a hormonváltozásoknak "hála" összeszedtem egy olyan hüvelyfertőzést (a doki szerint valószínűleg gomba), hogy nekem még életemben nem viszketett, égett ennyire soha semmi. Régen is volt többféle fertőzésem is (sajnos ezekre nagyon érzékeny vagyok), de ilyet még nem tapasztaltam! Konkrétan lassan a bőrt kaparom le magamról. Aludni is alig tudok, lassan eljutok arra a szintre, hogy eret vágok... (na jó, ez félig csak vicc, de tényleg szörnyű) Sosem voltam hisztis típus, bármilyen fájdalmat elviselek, de ez a viszketés megőrjít. Dokinál 2 napja voltam, mondtam neki, hogy szinte elviselhetetlen, mégis nagyon húzta a száját, hogy mit is írjon fel, végül gynoxint kaptam, illetve mondta, hogy próbálkozhatok még canesten kúppal és kenőccsel is. Egyelőre nem használt, és kezd fogyni a reményem. Volt már valaki hasonló cipőben? Esküszöm beleőrülök! Gyanítom ez sem tesz jót a babának, hogy a maximum, amit éjszakánként aludni tudok, az 5 óra, az is megszakításokkal. Na meg persze az idegesség. Mit tehetnék? Nyugtassatok meg, hogy ez nem tart 9 hónapig, mert akkor feladom a babavállalást.

A doki egyébként 2 hét múlva rendelt vissza. Nem tudom kibírom -e addig. Jelen pillanatban nem hiszem.


2017. márc. 25. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem Pevarylt írtak fel annak idején. Korai terhesség és gombafertőzés kombinációjára.

Menj vissza hamarabb nyugodtan, esetleg próbálkozz másik orvossal.

2017. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Másik orvoshoz nem szívesen megyek, mert nem hiába választottam őt. Neked használt a Pevaryl?

Az a baj, hogy szerintem előbb nem is tudok visszamenni hozzá, mert általában 2-3 héttel későbbre van hozzá csak időpont, de erre hétfőn majd rákérdezek.

2017. márc. 25. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Egy ilyen orvoshoz ne ragaszkodj!

Menj másikhoz.

Ilyen nincs, hogy azt mondja, hogy valószínűleg gomba! Még egy nem terhes nőnél is ott kezdődik a kezelés, hogy hüvelykenet tenyésztést csinál az orvos, mert abból lehet megállapítani, hogy konkrétan milyen kórokozó van a hüvelyben és milyen számban. És az alapján lehet célzott kezelést alkalmazni, ami hat is. Arról nem beszélve, hogy a párod kapott kezelést? Mert ha nem, akkor a kezelés a számodra olyan, mint halottnak a csók. Ilyenkor páros kezelés kell.

Arról nem beszélve, hogy 2 hét múlva menj vissza? Tudod egy felszálló fertőzés korai terhességnél okozhat vetélést. Ne legyen ilyen bajod, ne ilyen jellegű fertőzésed legyen, de ha igen, akkor az szerintem elég nagy baj.

Ez minden, csak nem felelősségteljes orvos! Én biztos nem bíznám magam egy ilyenre.

2017. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menj vissza a dokihoz sürgősségivel, adjon mást.

Addig is ami külsőleg a tüneteket enyhítheti az a hűtés/jegelés, betadin oldat, vagy a borax gliceryn.

2017. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!